Skip to content

Jak używać i łączyć funkcję PRAWO i LEWO w programie Excel

29 de styczeń de 2021

Microsoft Excel to najpopularniejszy program w swojej dziedzinie od czasu jego pojawienia się 30 września 1985 roku. Aplikacja ta pomaga nam w zakresie zadania księgowe, finansowe, organizacyjne i programistyczne korzystanie z arkuszy kalkulacyjnych z możliwością zarządzania i tworzenia dynamicznych tabel, formatów i bardzo pomocnych formuł matematycznych.

Należy zauważyć, że ten program biurowy oferuje różne funkcje, które mogą być bardzo przydatne podczas wykonywania pracy.

Ze swojej strony Funkcja Excel prawa i lewa który jest tym, na którym skupimy się w tym samouczku, jest bardzo przydatny. Ponieważ pozwala nam zwrócić ostatnią literę lub znak, który wprowadzamy w ciągu tekstowym. Istnieje również funkcja Extract, która jest bardzo przydatna do wyodrębniania znaków należących do określonego ciągu tekstowego.

Jak korzystać z funkcji prawej i lewej w programie Excel?

Microsoft Excel to jest arkusz kalkulacyjny opracowany przez firmę Microsoft dla systemów Windows, macOS, Android i iOS. Jest to jedno z najczęściej wykorzystywanych przez firmy narzędzi, ponieważ umożliwia między innymi obliczenie procentu kilku komórek.

Właściwa funkcja w Excelu my zwraca ostatnią literę lub znak które wprowadzamy w ciągu tekstowym. Pozwoli nam to również wskazać właściwą funkcję, która zwraca określoną liczbę znaków z ciągu tekstowego.

Należy wziąć pod uwagę, że do poprawnego wykonania odpowiedniej funkcji konieczne jest zdefiniowanie liczby znaków w ciągu tekstowym. Ponieważ w przeciwnym razie zostanie uzyskany tylko ostatni znak, a także w przypadku przekroczenia wymaganej długości cały tekst zostanie zwrócony.

Lewa funkcja w Excelu reprezentuje część funkcji tekstowych narzędzia, która pozwala nam na umieszczenie określonej liczby znaków po lewej stronie tekstu. Lewa funkcja Excela ma tylko dwa argumenty, które są bardzo ważne, aby móc korzystać z tej funkcji.

Jego pierwszym argumentem jest „Tekst jest wymagany”, ponieważ znaki po lewej stronie zostaną pobrane z tego ciągu. Po drugie „Liczba znaków” która jest opcjonalna w tym miejscu, ilość znaków zostanie wyodrębniona, jeśli pominiesz drugą funkcję, zajmie tylko znak pierwszej funkcji.

Z różną częstotliwością zobaczysz, że lewa funkcja jest używana do innych funkcji w arkuszu kalkulacyjnym Excel. Funkcja lewa zawsze próbuje znaleźć lub kup ciągi tekstowe z tego powodu należy pamiętać o przydatności tej funkcji do prawidłowego użycia. Ważne jest również, abyś wiedział, jak podzielić lub oddzielić ciąg tekstowy.

Jak połączyć prawą i lewą funkcję w programie Excel?

Załóżmy, że musisz przeprowadzić zorganizowany spis niektórych produktów za pomocą arkusza kalkulacyjnego w programie Microsoft Excel. Aby to zrobić, będziesz potrzebować pliku kody produktów na liście, ale użyjesz tylko pierwszych 6 iw tym przypadku funkcje od lewej do prawej są idealne.

Ikona programu Microsoft Excel

Funkcja lewa wyodrębni całą zawartość z komórki w zależności od liczby określonych znaków. Po wyodrębnieniu sześciu cyfr z tabeli programu Excel wybierz komórkę, w której mają się pojawić cyfry, i wykonaj funkcję Lewo i wskaż wyodrębnione znaki.

Możesz zrobić dokładnie to samo, jeśli potrzebujesz tylko informacji, które znajdziesz po prawej stronie komórki w programie Excel. Tylko kochanie użyj właściwej funkcji w ten sposób wyodrębniając liczbę potrzebnych znaków, powiedzmy, że potrzebujesz tylko trzech ostatnich kodów, stosujesz tylko właściwą funkcję i to wszystko.

Jeśli chcesz pracować w arkuszu kalkulacyjnym do zarządzania pracownikami swojej firmy, musisz wzmocnij arkusz. W przypadku tej funkcji użyjesz funkcji right, left, location i CARAT NUM, które zmniejszają całkowitą liczbę znaków w komórce lub uwzględniają puste miejsce.

Dla tego model arkuszowy w programie excel musisz użyć imienia i drugiego imienia wszystkich pracowników. Użycie lewej funkcji w zestawie komórek spowoduje oddzielenie pierwszej nazwy, która może znajdować się w komórce. Użyj tej formuły, aby wyszukać w komórce A3.

dołącz do naszego kanału telegram