Skip to content

Jak używać i konfigurować narzędzia wypełniania w programie Corel Photo Paint – bardzo proste

24 de luty de 2021

Corel Photo Paint to program do edycji opracowany przez firmę Corel zajmującą się oprogramowaniem cyfrowym. Został wprowadzony na rynek ponad dziesięć lat temu, jednak ulepszenia wprowadzone w każdej z jego aktualizacji sprawiły, że program ten jest najczęściej używany przez profesjonalnych artystów.

I nawet użytkownicy, którzy nie mają dużej wiedzy na temat sztuki cyfrowej, mogą się nią bawić i doskonalić swoje umiejętności.

Wśród niektórych opcji, które można zastosować do edycji obrazów w programie Corel Photo Paint, jest opracowanie i modyfikowanie lub tworzenie GIF-ów z obiektami i cieniami, tworzenie mozaik ze zdjęć z jednym lub kilkoma obrazami, grupowanie obrazów jako kolaż, dodawanie konturów do obiektów, stosowanie różnych efektów, zmiana kolorów obrazków, filtrów, a także stosowanie narzędzi wypełniających.

Jak używać i konfigurować narzędzia do wypełniania w programie Corel Photo Paint?

Stosowanie wypełnień deseniem to osadzanie bitmap w obrazie jako wypełniacz osoby lub przedmiotu. To narzędzie może być używane na małym obszarze obrazu, w którym używana jest tylko jedna bitmapa, lub, jeśli jest to wykonalne, można dodać kilka ramek i utworzyć mozaikę.

Efekt ten można łatwo wprowadzić za pomocą następującego procesu:

  • Przejdź do aplikacji Corel Photo Paint i wybierz obraz lub zdjęcie z zasobnika chcesz edytować.
  • Kliknij przybornik i wybierz opcję „Nadziewany”.
  • Jeśli chcesz dodać wypełnienie do konkretnego obrazu, musisz najpierw wybrać miejsce zastosowania.
  • Klikając w tę opcję, znajdziesz podział wypełnień kształtów. Wybierać „Wypełnienie bitmapą”.
  • Kliknij opcję «Edytuj wypełnienie» na pasku właściwości.
  • Wprowadź w polu właściwości tej opcji i użyj „Wypełnienie bitmapą” i kliknij Selektor wypełnienia bitmapą Y wybierz wypełnienie.
  • Więc musisz określić atrybuty co chcesz.

program Corel Photo Paint Arrow

  • naciśnij Zgodzić się i wraz z datą edycji wybierz punkt końcowy aplikacji.

Zadanie włączenia bitmap jako wypełnienia może być nieco skomplikowane, jednym ze sposobów na dodanie tej aplikacji w prosty sposób jest zrobienie tego przez chwilę. Gdy zrozumiesz etapy ukończenia, stanie się to łatwym zadaniem.

Praktyczne wskazówki dotyczące używania narzędzi wypełniania w programie Corel Photo Paint.

Program Corel Photo Paint udostępnia szeroką gamę efektów wypełnienia bitmapą. Jednak jest to wskazane nie stosuj bardzo złożonych map bitowych, ponieważ wymagają one ciągłego zapamiętywania, a proces dodawania jest nieco powolny.

Niektóre kluczowe punkty wypełnienia obrazu obejmują weź pod uwagę rozmiar obrazu, rodzaj rozkład i głębia bitowa które mogą być użyte.

Łatwym sposobem na szybsze zastosowanie bitmap jest użycie słowa kluczowe. Każdy rodzaj mapy ma charakterystyczną nazwę, więc wchodząc do okienka wyboru można kliknąć w wyszukiwarkę, umieścić nazwę lub słowo kluczowe i tym samym szybciej odnaleźć wskazane.

Również możesz typ mapy bitowej zakładki który jest bardziej dostosowany do typu edytowanych obrazów lub fotografii, a nawet eliminuje ten, którego nie lubisz.

Program Corel Photo Paint umożliwia również utwórz własną bitmapę z importowanych plików, a następnie możesz je zapisać i udostępnić innym użytkownikom wykonawców. Wzory map bitowych są dość wszechstronne i można je układać pionowo, poziomo lub częściowo pod kątem.

Narzędzia do edycji firmy Corel mają rozszerzenie szeroka gama efektów stosowanych w sekcji wypełnienia, wszystkie z map bitowych, które można zaprojektować osobiście lub wybrać pojedynczo w zasobniku.

Mamy wreszcie nadzieję, że ten artykuł Ci pomógł. Chcielibyśmy jednak poznać Twoją opinię. Czy udało Ci się używać i konfigurować narzędzia wypełniania w programie Corel Photo Paint? Zostaw nam swoją odpowiedź w komentarzach.

dołącz do naszego kanału telegram