Skip to content

Jak używać i konfigurować aplikację Parental Control na mojej konsoli Nintendo Switch

17 de Maj de 2021

Pandemia sprawiła, że ​​zdałeś sobie sprawę z wielu zmian, które wprowadziłeś w swoim życiu. Jest to ogólne, ponieważ dotyczy to nie tylko Ciebie, ale także maluchów w domu, ponieważ nie mają zajęć i nie mogą częściej wychodzić bawić się z przyjaciółmi, spędzać więcej czasu w domu i dlatego starają się bawić.

Każde dziecko powinno się bawić i nic dziwnego, że ktoś wpada w depresję, jeśli nie ma dostępu do skutecznej metody rozrywki, która może odzyskać energię i która może dać upust w tym samym. Jeśli masz dziecko i chcesz go rozproszyć, gry wideo są bardzo dobrą opcją. Pamiętaj, że Android ma listę gier edukacyjnych dla dzieci.

Co to jest kontrola rodzicielska? Jak możesz mi pomóc?

Jeśli chcesz ograniczyć dziecku dostęp do gier wideo, a ten przypadkowo ma jeden z nowych Nintendo Switch, który wydała japońska firma z bardzo dobrą sprzedażą i doskonałymi recenzjami, masz szczęście. Dzieje się tak, ponieważ te konsole są przeznaczone dla rodziców bardzo dobre ustawienia kontroli rodzicielskiej.

Wskazuje na to sama nazwa procedury. To szereg środków, które rodzice mogą podjąć w każdej niekorzystnej sytuacji, w której widzą swoje dziecko konsumujesz treści, których użytkownicy nie chcą, abyś je konsumował. Niezależnie od tego, czy jest to pornografia, przemoc czy rzeczy niewrażliwe, musimy upewnić się, że nasze dzieci nie są narażone na takie rzeczy w bardzo młodym wieku.

Jeśli dziecko nie konsumuje treści dla dorosłych znalezionych w Internecie, jest mniej prawdopodobne, że rozwinie złe nawyki, które mają wpływ na niego i jego otoczenie. Często kupowane przez nas urządzenia mają rozszerzenie specjalna sekcja o nazwie Kontrola rodzicielska co jest dokładnie zrobione, aby uniknąć takich scenariuszy.

Jak skonfigurować aplikację do kontroli rodzicielskiej na mojej konsoli Nintendo Switch?

Przede wszystkim ważne jest, aby wiedzieć, że ta aplikacja ma kilka sposobów zastosowania. Wiele osób zdaje sobie sprawę, że można go obsługiwać z poziomu konsoli Nintendo stworzył aplikację do kontroli rodzicielskiej które można pobrać z jego zakładki w Google Playstore. Po pobraniu musisz wprowadzić do tej aplikacji tego samego użytkownika, którego używasz na swoim Switchu, aby można było ustanowić kontrolę na konsoli.

Jednak bardzo ważne jest, aby wiedzieć, że najlepszym sposobem uniknięcia złych treści jest wiedza, które aplikacje należy pobrać. Dlatego ważne jest, aby przeczytać i zapoznać się z najlepszymi aplikacjami edukacyjnymi dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Użycie kontroli rodzicielskiej w tych aplikacjach jest prawie zerowe, ponieważ zawartość jest bardzo bezpieczna.

Aby się ustabilizować, aplikacja pokaże Ci specjalny kod, którego nie powinieneś nikomu pokazywać. Kiedy tak się stanie, musisz przejść do sekcji konfiguracji swojego przełącznika Nintendo. W tym wyraźnie widać opcję „Kontrola rodzicielska”. Musisz go wybrać. Po wejściu do tego menu zobaczysz opcję „ustawienia kontroli rodzicielskiej”.

konsola nintendo

Jak mogę korzystać z kontroli rodzicielskiej? Czy mogę uzyskać poświadczenie?

Gdy jesteś w konfiguracji, kliknij przycisk „Mam zainstalowaną aplikację”. Spowoduje to wyświetlenie pola, w którym możesz wpisać numer otrzymany w telefonie, abyś mógł ustawić parametry Kontroli rodzicielskiej szybko.

Jeśli zechcesz ponownie skorzystać z aplikacji, będziesz potrzebować sposobu, dzięki któremu dzieci nie będą miały możliwości wejścia do kontroli rodzicielskiej i wpływania na Twoje funkcje kontroli. Aby go użyć, będziesz potrzebować ustawić zabezpieczający kod PIN który będziesz musiał wprowadzić na swoim telefonie za każdym razem, gdy chcesz uzyskać dostęp do kontroli rodzicielskiej.

Kiedy będziesz chciał z niego skorzystać, zdasz sobie sprawę, że główną opcją, która pozwala, oprócz ograniczenia niektórych cech języka gier wideo, jest ograniczenie czasu gry, a możesz nawet zdalnie wyłączyć przełącznik. Ważne jest, abyś pamiętał, że ważne jest również utrzymanie kontroli nad sieciami społecznościowymi, instalowanie aplikacji w celu ich ograniczenia, takich jak Facebook Messenger Kids, a tym samym utrzymanie bezpieczeństwa komputera nad naszymi dziećmi.