Skip to content

Jak korzystać z kontrolera Nintendo Switch na Androidzie — Konfiguruj przyciski

10 de luty de 2022

ten Joy-Con to obecnie bardzo popularne urządzenia, mają tę ogromną zaletę, że można sparować przez Bluetooth z telefonu z Androidem, dlatego wiele osób zastanawia się, jak przeprowadzić ten proces synchronizacji?

W tym sensie tutaj nauczymy Cię nie tylko przeprowadzania tego procesu, ale także Ustawiać ten guziki z kontrola z ty przełącznik Nintendo, więc będziesz chciał aktualizować go w tym samouczku. Ponadto dzisiaj pokażemy Ci najlepsze gamepady.

Jak podłączyć Joy-Con do mojego urządzenia z Androidem?

Podłączanie Joy-Con do Androida jest bardzo łatwe, wszystko, co musisz zrobić, to mieć pod ręką telefon z Androidem i Joy-Con (może to być jeden z twoich dwóch Joy-Conów), a następnie musisz zlokalizować przycisk zasilania na Twojej synchronizacji Joy-Con.(jest to przycisk) i naciśnij go na okrągłą chwilę (kilka sekund).

To musi być wciśnięte, aż zwizualizują pojawienie się zielonych świateł, które poruszają się od lewej do prawej. Ten ruch zielonego światła wskazuje, że Twój Joy-Con paruje się z Twoim telefonem z Androidemwięc musisz tylko poczekać kilka minut, aby ten proces został całkowicie zrealizowany.

Powinieneś wiedzieć, że jeśli twoje polecenie to Pro- przycisk, który pozwala sparuj Joy-Con z Androidemznajduje się obok złącza USB, dzięki czemu możesz czerpać korzyści z możliwości podłączenia telefonu komórkowego do konsoli Nintendo Switch i używania go jako kontrolera.

Z kontrolerem gier KeyMapper

Kontroler gier KeyMapper to aplikacja, która pozwoli Ci skonfigurować przyciski Joy-Con z Androidem i jest używana w następujący sposób, po zsynchronizowaniu telefonu komórkowego z Joy-Con będziesz potrzebować tej aplikacji , jak ci wcześniej mówiłem, czy to ten, który pozwoli ci to skonfigurować przyciski.

W tym celu należy pobrać go ze Sklepu Play, a następnie zainstalować i otworzyć aplikację, po wejściu do aplikacji z urządzenia mobilnego pojawi się polecenie, które należy skonfigurować w dogodnym dla siebie momencie.

z bluetooth

Paraca zsynchronizuj Joy-Con z Androidem co musisz zrobić, to nacisnąć przycisk sterowania urządzenia Joy-Con, co musisz zrobić, to wziąć telefon i przejść do ustawień, w których znajduje się aplikacja Bluetooth i upewnić się, że jest włączona i widoczna .

Po wykonaniu tego procesu powinieneś wiedzieć, jak połączyć się przez bluetooth urządzenie Joy-Con po wykryciu przez telefon, co musisz zrobić, to nacisnąć tam, gdzie jest napisane Radość Con iw ten sposób zostanie sparowany z Joy-Conem z telefonem i voila! .

Z drugiej strony należy dodać, że ten system nie wydaje się być odpowiedni dla sparuj swój smart TV z Android TV może tak być, ponieważ możliwe jest, że istnieje jakiś parametr, który nie pozwala na łączenie w pary.

przycisk parowania

Jak skonfigurować przyciski sterujące Nintendo Switch?

Jest to darmowa aplikacja, którą możesz pobierz ze Sklepu Play swojego Androida ta aplikacja pozwoli ci skonfigurować przyciski Gamepada, w tym przypadku, ponieważ celem pobrania tej aplikacji jest użycie twojego Androida jako kontrolera dla twojego Nintendo Switch, pozwoli ci użyć go jako kontrolera dla Joy-Con.

Trzeba powiedzieć, że ta aplikacja jest łatwa w obsłudze i, jak już mówiłem, pozwoli Ci skonfigurować przyciski kontrolera Joy-Con jak chcesz. Teraz aplikacja działa w następujący sposób: najpierw po pobraniu aplikacji na telefon z Androidem musisz ją zainstalować i otworzyć.

Następnie musisz stale naciskać każdy przycisk, aby umożliwić ci użycie tego przycisku. Jeśli chcesz zacząć od początku, to co powinieneś zrobić, to nacisnąć przycisk Reset, w ten sposób możesz cieszyć się Kontrolery Joy Con który pozwoli Ci grać w nieskończoną ilość gier.

Jakie są najlepsze gamepady do grania na Androida?

Powinieneś wiedzieć, że obecnie istnieją trzy typy gamepadów, które są kompatybilne z telefonami z systemem Android, są to: Gamepady z bocznym złączem, Kontrolki z pionowym podparciem i Gamepady bez złączek lub podpórki. Pierwszy, Gamepady montowane z boku , pilot zostanie umieszczony z boku Androida; kontroler z podporą pionową pozwala na obsługę Androida trzymając kontroler.

kontrola i telefon komórkowy

Wreszcie, Gamepady bez złączy lub wsparcia są używane na Androida i PC; jednak są najmniej praktyczne. To powiedziawszy, najlepsze 5 gamepadów do grania na Androida, które są bestsellerami i oferują szeroką gamę zalet, a niektóre z nich mają przystępną cenę, to:

  1. Razer Kishi: Ma najlepszy kontroler do zabawy z kontrolkami Android, jest to ergonomiczne urządzenie, z którym można grać godzinami i nie męczyć się.Kontroler można podłączyć przez połączenie USB do Androida.
  2. Klips do kontrolera DualShock 4 i Xbox: Synchronizuje się z telefonem komórkowym przez Bluetooth. Możesz użyć tego z podpórką, która pozwala trzymać Androida, a tym samym uniknąć jakiegokolwiek dyskomfortu podczas grania.
  3. Razer Raiju Mobile : Pozwala to na jednoczesne połączenie z dwoma urządzeniami z systemem Android za pomocą sygnału dźwiękowego Bluetooth. Razer Raiju Mobile ma 4 przyciski, które mają różne funkcje; bateria to trwa około 20 godzin.
  4. Samsung Galaxy : Jest to bardziej nowoczesny Gamepad, który obsługuje telefony o różnych rozmiarach i umożliwia połączenie z komputerem za pomocą kabla USB, jest to w 100% ze Steam, ma oryginalny wygląd, a jego bateria wystarcza na 10 godzin.
  5. Mando-pistolet ze spustami od AliExpress : Ma kształt podwójnego pistoletu, służy do strzelania, ma tylko spusty jako przyciski, a ważnym szczegółem jest to, że nie można go skonfigurować bezprzewodowo

dołącz do naszego kanału telegram