Skip to content

Jak używać i instalować polecenie „IFCONFIG” na moim urządzeniu Ubuntu 20?

26 de styczeń de 2022

Jak tylko będziemy rozmawiać o komputerach, bez wątpienia będziemy rozmawiać o Internecie i połączeniach, a im głębiej pójdziemy, porozmawiamy o sieciach. W każdym znanym nam systemie operacyjnym jest to bardzo istotna kwestia.W przypadku systemu operacyjnego Ubuntu konieczne jest poznanie konfiguracji sieci.

W systemach oferowanych przez Linux, korzystanie z wiersza poleceń jest podstawą wszystkiego, ponieważ dzięki temu możemy wykonywać wszelkiego rodzaju rozkazy, poprzez polecenia. Ponieważ bardzo ważne jest opanowanie sieci, aby móc wykonywać funkcje, dla których te media zostały zaprojektowane, ponieważ bez możliwości bezpiecznego połączenia z siecią niewiele możemy zrobić.

Jaka jest funkcja polecenia ifconfig w Ubuntu 20?

Komenda ifconfig został zaprojektowany tak, aby mieć domenę w sieci, a także konfigurację i administrację oraz wszystkie części, które się na nie składają. W przypadku Ubuntu jest zwykle używany, gdy sieć ma problemy i musimy dokonać korekty. Ale rzeczywistość jest taka, że ​​jest to bardzo kompletny element pod każdym względem w odniesieniu do sieci. Jedna z jego funkcji pozwala nam dowiedzieć się, jaki jest adres MAC naszego urządzenia.

Polecenie to bardzo nam sprzyja pod względem informacji o tym, co integruje sieć, jak jest zbudowana, gdzie występują jej awarie. Ponadto daje nam to narzędzia programistyczne do wprowadzenia niezbędnych zmian i rozwiązać wszystko, co się pojawi, bez wątpienia warto zbadać, co oferuje nam to polecenie oferowane przez system operacyjny Unix, tak znany i poszukiwany na poziomie biznesowym.

Jakie akcje można wykonać w ramach polecenia?

W tej części zbadamy, jakie działania możemy wykonać za pomocą tego przydatnego polecenia. Jak dowiedzieć się, jaki jest adres IP komputera, możemy również wyświetlić dokładne informacje o karcie sieciowej i móc zobaczyć szczegółowo, jak jest zbudowana. Wprowadzając polecenie ifconfig możemy kontynuować.

  • Możemy zobaczyć, jaki jest interfejs adaptera za pomocą linii „Link encap”, na ogół będzie to Ethernet
  • Adres rozgłoszeniowy sieci można zobaczyć za pomocą „Broadcast”
  • Dzięki „addressHW” możemy zobaczyć fizyczny adres naszej karty sieciowej, któremu możemy nadać unikalny dostęp
  • „-a” wyświetla wszystkie dostępne interfejsy
  • „UP” ma aktywować wybrany interfejs
  • „Down” dezaktywuje interfejs
  • „–help” podaje nam informacje pomocy dotyczące polecenia ifconfig
  • Aby poznać liczbę pakietów to „packetRX”

użyj polecenia ifconfig w ubuntu

To tylko niektóre z podkomend składających się na to narzędzie, które pozwala nam docenić o co w nim chodzi i jaki mamy z nim potencjał, jeśli chodzi o określenie jakie procesy zachodzą, jak jest skonfigurowane i jak możemy nim zarządzać.

Jak przeprowadzić instalację IFCONFIG na swoim Ubuntu 20?

Aby kontynuować instalację ifconfig, zaczniemy od sprawdzenia, czy mamy zainstalowany pakiet net-tools, aby mieć dostęp do wszystkiego, co jest związane z narzędziami umożliwiającymi konfigurację i wykonywanie poleceń.

Ponieważ nie jest to domyślnie instalowane, musimy zainstalować net-tools „sudo apt install net-tools” ale najpierw musimy zaktualizować pakiety systemowe „sudo apt update”. Mając już zainstalowane narzędzia, możemy wykonać polecenie ifconfig. Po wykonaniu możemy zacząć z niego korzystać.

Jak możesz zacząć używać go do wprowadzania zmian w swoim systemie?

Aby rozpocząć wykonywanie akcji za pomocą tego polecenia, wystarczy dodać wyznacznik do ifconfig, czyli „ifconfig –a” pokaże nam wszystkie dostępne interfejsy lub możemy wpisać „ifconfig –s” pokazuje nam te same informacje, ale w skrócie, jeśli chcemy dokonać zmiany, umieścilibyśmy coś w rodzaju „ifconfig eth0 up” włącza interfejs, a „ifconfig eth0 down” wyłącza go.

Możemy również przeprowadzić określone czynności konfiguracyjne, aby przygotować konfigurację w przypadku, gdy chcemy pracować z serwerem WWW, aktywując go musimy pamiętać, że musimy mieć zainstalowane pakiety „net-tools”, aby móc pracować to, w przeciwnym razie będzie to możliwe

Co zrobić, aby wejść do ifconfig?

Aby wejść, wystarczy otworzyć konsolę wiersza poleceń, a następnie wprowadzić polecenie ifconfig, co da nam szczegółową wiadomość z informacje o sieci, z którą jesteśmy połączeni.

serwery, które łączą wszystko

Dlaczego otrzymujesz komunikat „Nie znaleziono zamówienia” i co zrobić, aby go rozwiązać?

Gdy tylko wejdziemy do terminala i uzyskamy dostęp do narzędzia poleceń ifconfig, możemy rozpocząć pracę na wypadek pojawienia się komunikatu, który mówi nam, że zamówienie nie zostało znalezione, najbezpieczniejsze jest to, że nie mamy zainstalowanego pakietu „net –tools” i musimy przystąpić do jego instalacji, jak wspomniano powyżej. Pamiętaj, aby zaktualizować pakiety wcześniej, a wszystko będzie na miejscu.

dołącz do naszego kanału telegram