Skip to content

Jak uzyskać większy ruch na blogu Google Plus i uzyskać więcej obserwujących?

7 de listopad de 2021

Google Plus ma obecnie ponad miliard zarejestrowanych użytkowników i około trzysta milionów aktywnych użytkowników. Ma jedne z najkorzystniejszych funkcji dla firm zajmujących się mediami społecznościowymi, więc jeśli Twoja firma nie ma jeszcze strony, jest to idealny czas, aby ją stworzyć za pomocą tej korporacyjnej sieci społecznościowej.

Pokazano Google Plus zauważalnie poprawia pozycję w wyszukiwarkach, korzystny pod każdym względem aspekt, z którego również bardzo dobrze korzystają osoby tworzące konto w Bloggerze. Jeśli zbudujesz swoją markę za pośrednictwem tego kanału mediów społecznościowych, możesz zwiększyć wysiłki SEO i zwiększyć sukces ekspozycji swojej firmy.

Jak wygenerować większy ruch poprzez optymalizację swojego profilu na Blogu?

Musisz upewnić się, że Twój profil Google Plus jest dobrze zoptymalizowany, co przyniesie ze sobą większą zdolność przyciągania ruchu. Aby upewnić się, że Twój profil jest dobrze zoptymalizowany Musisz mieć zdjęcie profilowe, osobiste lub firmowe.

Musisz się upewnić umieść słowa kluczowe w swoim sloganie, trafne słowa o Twojej firmie, które przyciągają ruch z Google Plus. Na koniec musisz napisać opis, w którym możesz poznać siebie i swoją firmę, ważne jest również użycie słów kluczowych w tej sekcji. Upewnij się, że w opisie profilu umieściłeś bezpośredni link do swojej witryny.

Jak zwiększyć kręgi bloga, aby generować większy ruch?

Po zwiększeniu zasięgu online dzięki Google Plus możesz odpowiednio uszeregować swoich obserwujących, aby Twoje posty trafiały do ​​konkretnych czytelników. Możesz umieścić na swoim blogu przycisk, dzięki któremu odwiedzający mogą Cię dodać do swoich kręgów. Pamiętaj, że powinieneś osiągnąć największy zasięg ze swoim profilem, im więcej wejdziesz w kręgi innych osób, tym większą ekspozycję będzie miała Twoja strona firmowa, ponieważ możesz promować swojego osobistego bloga bez inwestycji.

Możesz dodaj osoby do swoich kręgów aby Twój blog mógł ich zainteresować, w tym celu możesz wyszukiwać wśród osób z Twojego kręgu Google Plus, blogerów z tej samej niszy na rynku. Możesz także wchodzić w interakcje z blogerami i komentować dowolne z ich postów.

Jakie są najlepsze strategie zwiększenia ruchu na blogu?

Oprócz dostosowania nagłówka bloga, aby był bardziej atrakcyjny, marketing swojego profilu w Google Plus jest dość prosty. Musisz tylko podążać strategie zwiększania liczby obserwujących i publikowania wartościowych treściZajmuje to jednak dużo czasu i poświęcenia. Staraj się aktywnie uczestniczyć w odpowiednich społecznościach w Google Plus i wymieniać informacje z osobami ze swojej niszy.

Zbuduj swój profil informacyjny jak najbardziej szczegółowy, opisując w sposób kompleksowy to, co robisz, i twórz kręgi społecznościowe z użytkownikami, którzy mają te same zainteresowania. Nie zostawiaj komentarzy na kontach innych interesujących użytkowników i udostępniaj je innym użytkownikom platformy.

laptop ze statystykami na biurku

Pozostań aktywny w społecznościach

Społeczności Google Plus są podobne do forów internetowych lub grup na Facebooku, tutaj osoby o wspólnych zainteresowaniach mogą spotykać się i dzielić informacjami, zadawać pytania i rozpoczynać dyskusje. Jeśli chcesz dołączyć do ważnych społeczności Możesz wchodzić w interakcję z grupą docelową lub, jeśli jeszcze nie istnieje, możesz ją stworzyć samodzielnie.

Udostępniaj najnowsze wpisy w Google+

Utrzymanie aktywnego profilu jest kluczem do generowania ruchu i zachęcania większej liczby użytkowników do dołączania do Twoich kręgów. Za każdym razem, gdy publikujesz na swoim blogu nowy post, koniecznie udostępnij go na swoim koncie Google Plus, dzięki czemu osiągniesz większy zasięg w swoich publikacjach.

Hangouty Google+

Hangouty nadawane na żywo to: świetny sposób na markę Twojej firmy lub oznaczyć Cię jako profesjonalistę. Jeśli jesteś potęgą w tej dziedzinie lub możesz pozyskać w tym profesjonalistę, Hangout na żywo jest sprzymierzeńcem, który przyciągnie i zaimponuje użytkownikom. Chociaż planowanie, przygotowywanie i promowanie Hangouta może zająć dużo czasu, warto. W Google Plus możesz zdobyć wielu obserwujących, jeśli od czasu do czasu organizujesz udany Hangout na żywo.

dołącz do naszego kanału telegram