Skip to content

Jak stworzyć i dostosować stronę w Google Plus? – Od początku

21 de grudzień de 2021

Jeśli jesteś nowy w Google i chcesz utwórz i dostosuj stronę w Google Plus Nie martw się, tutaj pokażemy Ci, jak to zrobić. Przede wszystkim muszę Ci powiedzieć, że Google plus to doskonałe narzędzie do prowadzenia bloga, dzięki któremu możesz zwiększyć ruch i zdobyć wielu obserwujących, którzy konsumują publikowane przez Ciebie treści.

Jak działają strony internetowe tworzone w Google Plus?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, Google ma usługi, aplikacje i sieci społecznościowe, które ułatwiają nam życie i zapewniają nam rozrywkę, wystarczy wiedzieć, jak wykorzystać wszystkie zalety, jakie oferuje Google Chrome. Jak zatem działają konta utworzone w Google plus? Cóż, jedyne, co jest do tego potrzebne, to mieć zarejestrowane konto Gmail.

Możesz nawet tego nie wiedzieć, ale skoro masz już pocztę Gmail, masz konto Google Plus, dlatego podczas uzyskiwania dostępu musisz tylko podać swój adres e-mail i hasło, tak działają strony internetowe utworzone na tej platformie. Po wejściu do swojego profilu pozostaje tylko dodać kontakty, aby móc tworzyć grupy, ponieważ głównym celem tej sieci społecznościowej jest dzielenie się polubieniami i zainteresowaniami z przyjaciółmi i osobami o podobnych gustach.

Jakie funkcjonalności zawiera Google Plus i jak z nich korzystać?

Google Plus jest jedną z usług internetowych Google, więc posiada własne funkcje, poza stronami i grupami służącymi do udostępniania wszelkiego rodzaju treści multimedialnych, jak każda inna sieć społecznościowa, ma również dostęp do:

Zdjęcia: Zdjęcia są podstawową częścią każdej sieci społecznościowej, w rzeczywistości udostępnianie zdjęć w wyjątkowych chwilach, zarówno z pięknych miejsc, jak i z bliskimi przyjaciółmi, jest jedną z rzeczy, które najbardziej lubimy robić na każdej platformie społecznościowej. A w Google Plus można znaleźć wiele kolekcji sklasyfikowanych według własnych upodobań, a także Foto albumy które ludzie dzielą.

Spotkania: Hangouts to komunikator internetowy Google, na tej platformie możesz rozpocząć konwersacje i czatować z innymi użytkownikami. Należy również zauważyć, że możesz rozmawiać przez wideorozmowy, obserwować rozmowy w wideorozmowach i brać w nich udział, jeśli Ci się podoba. Z drugiej strony masz możliwość udostępniania linków lub umieszczania linków na swoim profilu w celu promowania swojej witryny lub osobistego bloga.

Naucz się korzystać z kręgów

Tak zwane kręgi to sposób na zorganizowanie osób, które Cię śledzą i są świadome tego, co publikujesz, jest to coś, co zwykle w innych sieciach społecznościowych znamy z imienia fanów, znajomych lub obserwatorów, takich jak Facebook lub Na przykład Instagram. Różnica polega na tym, że tutaj możesz segmentować ludzi i udostępniać je określonej grupie co ich interesuje.

Aby korzystać z tych kręgów, przejdź przez menu, gdzie znajduje się zakładka „osoby”, wybierz opcję „Znajdź osoby”. Zobaczysz, jak aplikacja sugeruje osoby na podstawie informacji, które masz w swoim profilu, zgodnie z Twoimi upodobaniami i zainteresowaniami.

Wybór należy do Ciebie, możesz również umieścić nazwę, którą chcesz w swoich kręgach, a tym samym wszystko dobrze zorganizowane, a aby dodać osoby możesz to zrobić na kilka sposobów, najłatwiej jest, jak wspomniano wcześniej, wchodząc do menu, a następnie wybierając osób, Możesz wyszukać ich po nazwie lub sprawdzić sugestie oferowane przez Google plus, wybrać osobę, którą chcesz dodać do swojego kręgu i kliknąć „Dodaj”.

nowe kręgi w google +

Możesz dostosować kręgi i nadawać im żądane nazwy, ale jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, Google domyślnie utworzy kręgi, takie jak „rodzina” lub „znajomi”. Jeśli chcesz utworzyć własny, w tej samej sekcji, w której pojawia się opcja osób, kliknij „z Twoich kręgów”, w ten sposób pojawi się duży pusty okrąg ze znakiem „+” utwórz nowy krąg o wybranej przez siebie nazwie.

Jeśli chcesz usunąć osoby, musisz tylko uzyskać dostęp do Google Plus i zobaczyć publikacje na swojej stronie, jeśli widzisz publikację osoby, którą chcesz usunąć lub zmienić kręgi (należy zauważyć, że możesz mieć tę samą osobę w kilku kręgi) najedź kursorem myszy na swoją publikację, aby uzyskać dostęp do opcji zmiany lub usunięcia jej z kręgu.

Użyj edytora zdjęć

Gdy założysz konto w Google Plus, będziesz mieć bezpośredni dostęp do swojego zdjęcia i albumy, aby wybrać zdjęcie do edycjiPojawią się nawet zdjęcia, na których zostałeś oznaczony tagami.Jeśli to, które chcesz edytować, nie pojawia się, masz możliwość „prześlij”, aby dodać to, które zapisałeś w swojej galerii.

Aby uzyskać dostęp do edytora, kliknij dwukrotnie wybrany obraz, w edytorze pojawi się opcja o nazwie „Creative Kit”, zobaczysz, że pojawi się opcja „edytuj zdjęcie”, zwykle ma ikonę z trzema gwiazdkami. Tam pojawi się kilka opcji edycji zdjęć, takich jak: przycinanie, obracanie, oświetlenie, wyostrzanie lub modyfikowanie jego rozmiaru.

Integruje się ze wszystkimi usługami

Google Plus jako sieć społecznościowa Google doskonale uzupełnia wszystkie usługi oferowane przez aplikacje Google. Obejmują one Gmaila, YouTube, Dysk, Bloggera itp. Wszystko zintegrowane na jednym koncie dla większej wygody. Dzięki Google Plus integrujesz i zarządzasz wszystkimi usługami, które oferuje w jednym profilu.

Jak połączyć swoje konto Google Plus z Moją Firmą?

Google Plus i My Business to aplikacje zintegrowane domyślnie, z tego powodu obie są już połączone. My Business zajmuje się zarządzaniem biznesem, a Google Plus pomaga reklamować się i nawiązywać kontakt z klientami, więc ta platforma to nie tylko sieć społecznościowa, ale jest też bardzo przydatna do pozycjonowania firm, choć niewiele o tym wie. I, jak wspomniano, tylko musisz mieć konto Gmail aby do niego wejść.