Skip to content

Jak uzyskać wartości procentowe za pomocą kalkulatora telefonu komórkowego z Androidem lub iPhone’a?

8 de styczeń de 2022

Wszystkie telefony komórkowe z systemem operacyjnym Android przynoszą ze sobą aplikację kalkulatora który pozwala właścicielowi telefonu komórkowego na księgowanie. Te kalkulatory na Androida są proste, pozwalają dodawać i odejmować ilości, mnożyć liczby, dzielić ilości i kilka innych rzeczy.

Są ludzie, którzy zastanawiają się, czy będzie sposób, aby uzyskaj wartości procentowe za pomocą kalkulatora Android Odpowiedź brzmi: tak, istnieje sposób na uzyskanie wartości procentowych za pomocą tego kalkulatora. Krótko mówiąc, pokażemy Ci, jak uzyskać wartości procentowe za pomocą kalkulatora Androida, jakich metod można użyć, aby uzyskać te wartości procentowe i jakie aplikacje są używane do uzyskiwania wartości procentowych.

Jakich metod użyć, aby uzyskać wartości procentowe na kalkulatorze?

Kalkulator dla telefonów komórkowych z systemem operacyjnym Android jest prosty, ale pozwala weź procent liczb chcesz użyć kilku metod. Oznacza to, że istnieje kilka sposobów na uzyskanie procentu kwoty za pomocą kalkulatora Androida.

Te dwie metody, których można użyć do uzyskania wartości procentowych w kalkulatorze Androida, używają symbolu „%” lub w przeciwnym razie wykonywanie pewnych operacji. Jeśli chcesz wiedzieć, jak uzyskać wartości procentowe za pomocą kalkulatora Androida za pomocą tych dwóch metod, zwróć uwagę na kolejne dwa podtematy.

Wykonywanie operacji

Do weź procent kwoty korzystając z kalkulatora Androida musisz skorzystać z dzielenia. Dzięki podziałowi możesz uzyskać procent kwoty. Na przykład, jeśli chcesz wiedzieć, ile wynosi 50% kwoty 8456, wystarczy podzielić tę kwotę przez dwa, a dowiesz się, jaka jest połowa z 8456.

Korzystanie z operacji w celu znalezienia procentu określonych kwot jest proste. Jednak pokażemy ci jak podzielić ilości za pomocą kalkulatora Androida, abyś lepiej zrozumiał, o czym mówimy:

 1. Włącz telefon
 2. Przejdź do menu aplikacji
 3. Poszukaj aplikacji z napisem „Kalkulator”
 4. Otwórz aplikację „Kalkulator”
 5. Podaj kwotę, którą chcesz podzielić
 6. Następnie znajdź na ekranie przycisk w postaci '÷’ i naciśnij go
 7. Później, jeśli chcesz wiedzieć, jaka jest połowa kwoty, po prostu naciśnij cyfrę „2”, aby podzielić kwotę na dwie

To wszystko, co musisz zrobić, aby uzyskać procent kwoty za pośrednictwem operacji. Teraz, używając operacji do weź ilość figury, działa tylko w niektórych niezbyt skomplikowanych sytuacjach. Jeśli chcesz wiedzieć, jakie 50% kwoty, użyj tylko dzielenia.

operacje matematyczne znaki

Ale jeśli chcesz wiedzieć, co to jest 30% ilości, użycie znaku podziału nie pomoże ci w tym. W takim przypadku będziesz musiał użyć znaku „%”, który jest ten, który przynosi kalkulator Androida obliczyć procenty dowolnej ilości.

Jeśli musisz trzeba wykonać bardziej złożone obliczeniaCóż, musiałbyś pobrać jedną z najlepszych aplikacji kalkulatora naukowego.

Używając %

Jak powiedzieliśmy wcześniej, jeśli chcesz uzyskać znacznie dokładniejsze wartości procentowe z kont, ważne jest, aby nauczyć się używać „%”. Wyglądać jak używać tego symbolu poznać procent określonej kwoty:

 1. Włącz telefon komórkowy
 2. Przejdź do menu aplikacji Android
 3. Znajdź i otwórz aplikację „Kalkulator”
 4. Wpisz liczbę, od której chcesz uzyskać procent
 5. Teraz naciśnij przycisk, który ma ten symbol '%’
 6. Następnie podaj procent, który chcesz poznać od tej kwoty
 7. Aby zakończyć, naciśnij ikonę „=”, aby zobaczyć wynik

To wszystko, co musisz zrobić, aby weź procent kwoty za pomocą kalkulatora Androida. Jeśli jednak potrzebujesz uzyskać procent określonej kwoty, możesz skorzystać nie tylko z kalkulatora na swoim urządzeniu mobilnym z systemem operacyjnym Android.

logo procentowe

Aby wykonać wszelkiego rodzaju proste rachunki, możesz skorzystać z kalkulatora na komputerach z systemem operacyjnym Windows. Kalkulator Windows jest bardzo dobry, ponieważ pozwala weź pod uwagę inne rzeczy a biorąc pod uwagę rachunki nigdy się nie myli, zawsze okazuje się, że jest bardzo dokładny.

Jeśli nie wiesz, platforma Google ma kalkulator, z którego możesz korzystać, kiedy tylko chcesz i bez potrzeby pobierz aplikację. Aby uzyskać dostęp do tego kalkulatora, wystarczy otworzyć przeglądarkę Chrome i umieścić zdanie „Kalkulator Google” w pasku wyszukiwania.

Z jakimi innymi aplikacjami kalkulatora możesz uzyskać wartości procentowe?

Niektóre urządzenia mobilne nie mają przy sobie aplikacji „Kalkulator” z powodów usterka czy jakoś tak. W tego typu przypadkach możesz pobrać aplikację kalkulatora, aby poznać procent niektórych kwot. Oto najlepsze aplikacje do obliczania procentów:

 • Oblicz procenty– Jest to aplikacja, którą można pobrać ze Sklepu Play za darmo i bez konieczności płacenia. Ta aplikacja pozwala obliczyć procenty wzrostu, procenty niektórych kwot i procenty spadku
 • Kalkulator Plus: kalkulator Plus umożliwia odejmowanie ilości, dodawanie ilości, mnożenie, dzielenie i obliczanie procentu dowolnej ilości
 • Oblicz procent: ta druga aplikacja może być używana do obliczania procentu kwot, ofert, pieniędzy do zaoszczędzenia i wielu innych rzeczy. Dodatkowo aplikacja jest dostępna w Sklepie Play
 • Kalkulator z procentem: Jest to ostatnia aplikacja na liście i można powiedzieć, że jest najlepsza ze wszystkich, ponieważ jest bardzo prosta, jest łatwa w użyciu do obliczania wartości procentowych, dzielenia, dodawania, dodawania, odejmowania, a także dlatego jest bardzo lekki

dołącz do naszego kanału telegram