Skip to content

Jak utworzyć kopię zapasową kontaktów na Androidzie? – Ułatw tworzenie kopii zapasowych

22 de listopad de 2021

Tworzenie kopii zapasowej jest bardzo przydatne, gdy chcesz zachować ważne informacje, dlatego w tym artykule powiemy Ci, jak możesz zrób kopię zapasową ze swoimi kontaktami dzięki czemu zawsze masz je pod ręką.

Tworzenie kopii zapasowej kontaktów na telefonie komórkowym ma kilka zalet, a tutaj powiemy Ci szczegółowo, czym one są:

Nigdy ich nie tracisz

Jedną z najważniejszych korzyści, jakie uzyskujemy podczas tworzenia kopii zapasowych naszych kontaktów, jest to, że możemy odzyskać te kontakty nawet jeśli zgubiliśmy lub zgubiliśmy telefon komórkowy. Ta ważna funkcja pomoże nam również w przypadku, gdy nastąpiło fabryczne skasowanie urządzenia, a nawet jeśli nasz telefon się zepsuje. W żadnym z tych przypadków nigdy nie stracisz kontaktów.

Udostępniasz szybko

Posiadanie kopii zapasowej kontaktów ma również inną zaletę lub korzyść, a to jest możesz je udostępniać szybciej, czyli zawsze będziesz miał je pod ręką i nie będziesz musiał ponownie prosić ludzi o numery telefonów.

Jeśli chodzi o kopiowanie wszystkich istniejących kontaktów na telefon komórkowy, niezależnie od wersji systemu operacyjnego Android, tutaj możesz zrobić każdy z nich na dwa sposoby.

Użyj swojego konta Google

Jedną z najczęściej używanych metod kopiowania istniejących kontaktów na telefon komórkowy i gwarantującą, że nigdy ich nie zgubisz, jest korzystanie z aplikacji do kontaktów, która jest domyślnie dostępna w telefonie komórkowym i zsynchronizuj go ze swoim kontem Googlei w tym celu wykonaj następujące czynności:

 1. Na telefonie komórkowym z Androidem przejdź do ustawień.
 2. Tam wybierz opcję Google, a następnie w ustawieniach aplikacji Google.
 3. Poniżej możesz zobaczyć różne opcje, wybierz tę, która mówi synchronizacja kontaktu.
 4. Już podczas synchronizacji kontaktów musisz aktywować opcję tworzenia kopii zapasowej, a także synchronizację automatycznie.
 5. I na koniec po prostu wybierz konto Google, na którym zostaną zapisane kontakty.

książka adresowa na Androidzie

Pobieranie danych

Druga metoda dla skopiuj swoje kontakty na telefon z Androidem a zapisanie ich polega na pobraniu danych, a do tego jest to bardzo proste i wystarczy wykonać następujące czynności:

 1. Przede wszystkim musisz przejść do aplikacji kontaktów, która jest dostarczana z twoim osobistym telefonem.
 2. W aplikacji możesz zobaczyć wszystkie numery osób, które zapisałeś jako kontakty.
 3. Następnie kliknij przycisk plusa, który jest reprezentowany przez trzy kropki i zwykle znajdziesz go w prawym górnym rogu.
 4. Po kliknięciu przycisku plusa pojawi się menu z różnymi opcjami między nimi, importem i eksportem, który należy wybrać
 5. Należy zauważyć, że nazwa tej opcji może się zmieniać w zależności od urządzenia, może być w imieniu udostępniania kontaktów lub po prostu eksportu.
 6. Kiedy masz wybrana opcja importu i eksportu, otrzymasz inne czynności, które możesz wykonać, możesz zaimportować kontakty, które masz w pamięci wewnętrznej, jednak musisz kliknąć udostępnij kontakty.
 7. Spowoduje to zapisanie wszystkich Twoich kontaktów jako pliku, dzięki czemu będziesz mógł je udostępniać.
 8. Następnie otrzymasz różne opcje, w których możesz zapisać plik, który właśnie utworzyłeś, na przykład możesz przenieść go na Dysk, a stamtąd przenieść go do bezpieczniejszej witryny, na pendrive lub płytę CD.

Należy zauważyć, że możesz również przenieść kontakty, które masz w Google na inne konto, jeśli chcesz.

Jeśli z jakiegoś powodu zmieniłeś swój telefon osobisty i chcesz przenieść, a raczej przywróć stare kontakty telefoniczne, Zrobienie tego jest bardzo proste i tutaj powiemy Ci kroki, które musisz wykonać.

Jeśli kontakty, które miałeś na starym telefonie, zostały zsynchronizowane z kontem Google i jest to to samo, którego będziesz używać na nowym telefonie, po zalogowaniu się do niego kontakty zostaną automatycznie przywrócone.

aplikacja do kontaktów

A jeśli użyłeś drugiej metody, o której wspomnieliśmy, do utworzenia kopii zapasowej i chcesz ją przywrócić na nowym telefonie, będziesz musiał wykonać następujące kroki.

Jeśli zapisałeś go na pendrive’ie, wystarczy, że przeniesiesz ten plik przez komputer na swój telefon komórkowy, a wtedy kontakty pojawią się na Twoim nowym telefonie. Co jeśli zapisałeś go na Dysku Google, wystarczy go otworzyć, a następnie znajdź plik i kliknij go, aby go pobrać.

Na pasku powiadomień dowiesz się, kiedy plik zostanie całkowicie pobrany, po prostu kliknij, aby go wykonać, a tutaj będziesz mógł zobaczyć wszystkie zapisane kontakty.

Należy zauważyć, że te procedury są nieco łatwiejsze do wykonania, gdy zamierzasz przenieść kontakty z telefonu z Androidem na inny Android, ale gdy chcesz przenieść te kontakty z Androida na iPhone’a, jest to nieco bardziej żmudne, ale niemożliwe.

dołącz do naszego kanału telegram