Skip to content

Jak utworzyć instalator lub instalator exe dla programów Windows lub Linux za pomocą Inno Setup

12 de kwiecień de 2023

Wszyscy lubimy wprowadzać innowacje, wyciągać z siebie to, co najlepsze i chcemy to pokazać światu. Dla ludzi, którzy wiedzą, jak to zrobić oprogramowanie lub programy, Ten ideał jest znacznie prostszy, to, co zwykle jest skomplikowane, to po prostu jego dystrybucja. A jak możemy to zrobić?

Oto jest pytanie zwykle kręci się w głowie każdej osoby, która chce rozpowszechniać swój program bez konieczności płacenia, ponieważ koszty tego typu procesu są dość wysokie.

Z tego powodu zaleca się stosowanie Inna konfiguracjaco pozwala nam w pewien sposób tworzyć skrypty, aby pakiety instalacyjne były spersonalizowane i profesjonalne.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, czytaj dalej ten artykuł, w którym nauczymy Cię o tym niestandardowym instalatorze dla dystrybuować swoje oprogramowanie.

W ten sposób możesz utworzyć instalator Instalatora lub exe

Zanim zaczniesz korzystać z samouczka, bardzo ważne jest, abyś wiedział, jak zainstalować i odinstalować programy definitywnie z komputera, ponieważ jeśli coś nie idzie dobrze, najlepszą alternatywą jest odinstalowanie absolutnie wszystkiego, co zainstalowałeś.

W ten sposób ponownie postępuj zgodnie z samouczkiem, pamiętaj o tym nie możesz pominąć ani jednego krokuponieważ jeśli pominiesz któryś, wynik może nie być taki, jak oczekiwałeś i na pewno będziesz musiał powtórzyć cały proces.

Teraz tak, możesz postępować zgodnie z samouczkiem i będziesz wiedział, do czego służy Inno Setup i jak możesz go wykorzystać dla własnej korzyści, ponieważ jest to oprogramowanie, które powinno być bardzo dobrze zainstalowane. Mamy nadzieję, że ten samouczek działa idealnie dla Ciebie.

konfiguracja analizy osoby exe

Porozmawiajmy o Inno Setup i o tym, jak utworzyć Instalatora dla systemu Windows lub Linux

Ten oprogramowanie Możesz łatwo pobrać go z jego oryginalnej strony, głównie z tej oprogramowanie jest specjalnie dla oknajest tym, z którym działa najlepiej iw którym jego wydajność jest całkiem niezła, jednak można go zainstalować w ten sam sposób na Linuksie, przez Wine.

Po pobraniu zainstaluj jako jakiekolwiek inne oprogramowanie, tworzysz skrypt w którym znajdują się wszystkie ścieżki instalacyjne, pliki do zainstalowania oraz zależności potrzebne w tym przypadku do prawidłowego działania aplikacji.

Po całym tym procesie zaczynasz Inna konfiguracjaktóry pokaże dwie różne opcje jego utworzenia, którymi są: przez kreatora, w którym oprogramowanie Poprowadzi nas przez cały czas lub, bardzo dobrze, możesz zrobić to wszystko sam.

Zacznij od pliku, spowoduje to przejście do wyskakującego okienka, w którym zostaniesz poproszony o skrypt, a następnie dane firmy, franczyzy lub jeśli jesteś autorem, cóż, twoje dane, po wypełnieniu to w, poprosi o katalog, w którym zostanie zainstalowany oprogramowaniedomyślnie powinien znajdować się w folderze „Pliki programów”

A jeśli nie chcesz go w tym katalogu, możesz go dostosowaćtworząc nowy katalog, który pojawi się po instalacji.

Po tym kroku Inno Setup zapyta Cię określ plik do wykonaniamusisz dodać niezbędne zależności dla swojej aplikacji, takie jak plik, obrazy, bazy danych lub w każdym razie sql, jeśli chcesz utworzyć instalację, a następnie skonfiguruj menu, skróty i ikony dezinstalacji.

Musisz kliknij „Dalej”.

Po tym Inna konfiguracja Powie ci przez to samo okno, czy chcesz dodać plik tekstowy, w którym będziesz mógł wiedzieć, między innymi, kto instaluje twoje oprogramowanie, aspekty licencji, pomoc, komentarze.

Ponieważ zakończyłeś cały proces, na następnym ekranie możesz wybrać języki w którym chcesz go zainstalować, a następnie poprosi Cię o następujące informacje:

  • Gdzie zamierzasz utworzyć plik?
  • Jaką nazwę będzie miał twój instalator?
  • Umieścisz na nim ikonę?

Po tym możesz zapisać skrypt i skompilować go, więc Inna konfiguracja wygeneruj go, po tym zobaczysz swój oprogramowanie zainstalowany jak każdy inny w okna.

Instalator exe dla programów Windows lub Linux z Inno Setup

Jeśli wolisz to zrobić za pomocą sql Najlepiej mieć zainstalowany MySql, jeśli z jakiegoś powodu nadal go nie masz, musisz go pobrać i zainstalować, możesz to zrobić zarówno w systemie Windows, jak i Linux.

I gotowy! To wszystko.

Mamy nadzieję, że ten samouczek zadziałał idealnie dla Ciebie i że teraz możesz cieszyć się swoim oprogramowaniem w pełni zainstalowany bez żadnych problemów.

Jeśli masz jakieś pytania i chcesz, abyśmy je rozwiązali, możesz to zrobić zostaw to w komentarzachchętnie odpowiemy na nie w najlepszy możliwy sposób, abyś mógł cieszyć się większą liczbą naszych samouczków.

dołącz do naszego kanału telegram