Skip to content

Jak utworzyć formularz kontaktowy PHP z funkcją Wyślij na e-mail – krok po kroku (przykład)

11 de marzec de 2021

Być może należysz do osób, które zarządzają stroną internetową lub poprosiły o wycenę za pośrednictwem formularza kontaktowego; Większość stron internetowych korzysta z tych formularzy i tworzy bazy danych niezbędne dla ich witryn; teraz, Jak krok po kroku stworzyć formularz kontaktowy PHP z wysyłką emaila? Tutaj wyjaśnimy ci to w prosty sposób.

Krok 1: Zakoduj znaczniki

Dla utwórz formularz kontaktowy PHP z wyślij na e-mail Najpierw musisz pobrać i zainstalować niezbędne oprogramowanie, następnie pierwszą rzeczą, którą musimy wziąć pod uwagę, jest to, jakie elementy ma mieć Twój formularz; pole wejściowe jest wymagane dla nazwy użytkownika, który się z Tobą kontaktuje; a także pole na adres e-mail, na który można wysłać odpowiedź w odpowiednim czasie.

Również pole wejściowe, aby użytkownik mógł się z Tobą skontaktować; a także obszar tekstowy, który pozwala im napisać swoją wiadomość. Biorąc to wszystko pod uwagę, przystępujesz do zakodować znaczniki. Kod HTML jest napisany w celu dodania wszystkich wyżej wymienionych pól, możesz nawet użyć notatnika, aby utworzyć kod HTML.


Podkreślmy kilka ważne szczegóły tego kodu; charakter akcja określa, dokąd mają zostać wysłane dane formularza. Charakter mniam umożliwia dostęp do wartości elementów po stronie serwera, czyli pozwala poznać nazwę użytkownika kontaktującego się z Tobą za pomocą $ _Post [visitor- name] w kontaktach PHP. Używamy postaci Placeholer tak, aby użytkownicy mieli pojęcie o danych wejściowych dla każdego pola w formularzu.

Charakter requier optymalizuje, że żadne ważne pola nie są puste przed naciśnięciem przycisk przesyłania. Charakter paltern Służy do przypisywania reguł typu wartości, które mogą znajdować się w określonych polach.

W takim przypadku pozwolimy użytkownikowi używać tylko liter i spacji w wysyłanych nazwach; Ograniczają nawet liczbę dostępnych znaków od 3 do 20.

Krok 2: Spraw, aby formularz działał za pomocą PHP

Drugim krokiem jest utworzenie pliku Formularz kontaktowy PHP z wysyłką na email działać przy użyciu PHP; zacznij od stworzenia pliku PHP, który uruchomisz później, contact.php i napisz następujący kod:

W ten sposób zostało to zrobione pewna weryfikacja ze strony użytkownika przy wejściu do niego. Ważne jest również przeprowadzenie walidacji po stronie serwera. W tym celu funkcja fillter_var () oczyszcza nazwę podaną przez użytkownika. W ten sam sposób oczyszczamy wartość $ email_title i $ problems_department.

Bezpieczeństwo jest ważne podczas obsługi danych użytkownika lub danych wejściowych. Walidacja pozwala zweryfikować, czy nazwa użytkownika nie ma numeru.

Na przykład, jeśli złośliwy użytkownik próbuje skontaktować się z Tobą za pomocą formularza, możesz dodać znaczniki skryptu w obszarze tekstowym, aby pobrać sekwencję szkodliwe polecenia; może to być niebezpieczne, zwłaszcza w witrynach forów publicznych.

bezpieczeństwo witryny

Jak widać, dla utwórz formularz kontaktowy PHP z wyślij na e-mail wymagane są dwa podstawowe kroki. Najpierw musimy wziąć pod uwagę to, co chcemy mieć w formularzu, a następnie przystąpić do kodowania znaczników.

Po drugie, utwórz naszą formę działać z PHP; bez zaniedbania jego walidacji i bezpieczeństwa. Mamy nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie przydatny.

dołącz do naszego kanału telegram