Skip to content

Jak dodać efekt przezroczystości do tekstu w programie CorelDRAW — obramowanie Chrome

8 de luty de 2022

CorelDRAW nadal jest najlżejszym i najbardziej wydajnym narzędziem do projektowania oprogramowania, a wielu nowych użytkowników wykazuje zainteresowanie naucz się używać wszystkie funkcje, które posiada, aby osiągnąć najbardziej oryginalne i uderzające rezultaty.

Jeśli jesteś jednym z nich, natychmiast naucz się tworzyć efekt chromu, jeden z najbardziej pożądanych ze względu na swoją efektowność i wszechstronność, w zależności od tego, jak kinkiety mogą wyglądać na miejskie lub eleganckie. Czy jesteś zainteresowany? Czytaj dalej, a pokażemy Ci, jak dodać ten efekt.

Jakie są narzędzia niezbędne do zwiększenia przezroczystości tekstu i obramowania?

CorelDRAW Graphics Suite daje nam CorelDRAW jako główną aplikację, główną aplikację dla rysować, projektować i układać wszelkiego rodzaju elementy, na które pozwala lub wymaga Twoja wyobraźnia. To profesjonalne oprogramowanie jest równie przydatne dla amatorów ze względu na swoją prostotę, więc jeśli interesuje Cię projektowanie graficzne, powinieneś pobrać Corel Draw.

Jak tylko go pobierzesz i zainstalujesz, nadejdzie czas, aby rozpocząć prezentację różnych narzędzi dostępnych w programie. Głównymi, którymi zajmiemy się dzisiaj są: tekst, przezroczystość, maski wyboru, ścieżka i pędzelpozwalają nam zobaczyć różnice w wyglądzie tego samego tekstu.

funkcja pędzla

Kiedy tylko przeglądasz aplikację, jest to powszechne przypadkowo wprowadź jakąś nieznaną funkcję, co nawet uniemożliwia nam korzystanie z funkcji, jeśli ci się to zdarzy, ważne jest, abyś nauczył się, jak usunąć tryb przeglądarki w Corel Draw. Jest to podstawowe, aby móc kontynuować edycję dowolnego projektu w programie.

Pierwszą funkcją, którą chcemy przedstawić, jest funkcja pędzla, która, podobnie jak prawdziwy pędzel, pozwala stworzyć dowolny rodzaj obrysu z szeroką gamą dostępnych wzorów. Możesz, od dodania grotu strzałki do linii, po modyfikowanie gładkości i szerokości obrysu w tęczowy wzór. W przypadku tworzenia efektu przezroczystości w tekście kroki, które należy wykonać, to:

praca z coreldraw to doskonałe narzędzie

 • Otwórz aplikację i wprowadź tekst do modyfikacji.
 • Aby utworzyć ramkę, musisz wygenerować maskę wyboru, więc po zaznaczeniu nowo wygenerowanego tekstu przejdź do sekcji menedżera obiektów i kliknij prawym przyciskiem myszy warstwę obiektów.
 • Z wyświetlonych opcji wybierz „Utwórz maskę z obiektu”.
 • Następnie w górnych menu wybierz „Maska”, a następnie „Utwórz”.
 • Ustaw wygładzanie na „0”, a następnie usuń maskę wyboru.
 • Wróć do menedżera przedmiotów, naciśnij przycisk „Nowy przedmiot” w lewym dolnym rogu.
 • Aby zmodyfikować właśnie utworzoną ramkę, wybierz kolor pierwszego planu i przejdź do narzędzie pędzla (P).

średnica narzędzia

Teraz, jeśli chodzi o pędzle, możesz również zmieniać ich średnicę, wpływając w konsekwencji na wynik pociągnięcia. W przypadku, którym teraz zajmujemy się, po wejściu do narzędzia pędzla zobaczysz górną wstążkę, na której możesz zmienić typ, kształt i średnicę które zastosujesz do krawędzi tekstu.

 • Następnym krokiem jest kliknięcie prawym przyciskiem myszy na dany tekst i wybranie „Pociągnięcie pędzla po drodze”, natychmiast zobaczysz, jak krawędź tekstu jest wypełniona pociągnięciem pędzla.
 • Następnie nadszedł czas, aby dezaktywować właśnie utworzoną warstwę ścieżki, w tym celu otwórz okno „Podróż” znajduje się w prawej części programu.
 • Tam naciskasz przycisk „Ukrywać” w lewym dolnym rogu, a następnie wróć do menedżera przedmiotów.

opcja przezroczystości

Kiedy wymagamy określonego przedmiotu zmodyfikuj przezroczystość, poprzez CorelDRAW, procedura jest bardzo prosta z właściwości obiektu znajdujących się w panelu obiektów. Kontynuując modyfikację przezroczystości tekstu należy:

 • Wybrać warstwa, na której chcesz uzyskać efekt chromowania, albo wypełnienie tekstu tylko obramowaniem, albo oba, ponieważ w tym przypadku są to pojedyncze obiekty, możesz je obsługiwać osobno.
 • Zakładając, że jest to granica, po jej wybraniu przejdź do prawej sekcji i kliknij „Przezroczystość”.
 • Na górnej wstążce, którą zobaczysz, wybierz „Zdegradowany” wśród pierwszych opcji, na liście rozwijanej „Wypełnij” zobaczysz wstępnie zaprojektowane opcje gradientu. Zauważysz, że kolory zależą od wybranego tonu głównego i drugorzędnego.
 • Wybierz i kliknij „Zastosować”, możesz zmienić długość i kierunek za pomocą strzałki tekstu.

Zakładając, że tekst ma działać w innym rozszerzeniu lub w aplikacji online, po jego edycji możesz przekonwertować plik Corel Draw CDR na plik docelowy i pracować z nim bez problemów.

dodanie efektu przezroczystości do tekstu za pomocą coreldraw

Jak zapisać efekt przezroczystości obrazu za pomocą tekstu i chromowanej ramki?

Jeśli chcesz stworzyć własny wzór gradientu, aby uzyskać niestandardowy efekt chromowania, możesz to osiągnąć z opcji Obiekt > Właściwości > Przezroczystość > Przezroczystość gradientu, określ wartość początkowego, końcowego i środkowego krycia, a na koniec kliknij Zapisz jako nowy. Znajdziesz w tym narzędziu nieskończone możliwości wariacji, chociaż jeśli nie uda Ci się zapisać postępów, dowiedz się, jak rozwiązać tryb przeglądarki Corel Draw, jeśli nie pozwala na zapisywanie.

Dlaczego nie możesz dodać efektu przezroczystości do tekstu i obramowania w programie CorelDRAW?

Najczęstszym przypadkiem błędu podczas próby modyfikacji przezroczystości tekstu lub obramowania jest praca nad samym tekstem, pamiętaj, że najpierw musisz stworzyć obiekt z tekstu. W tym momencie będziesz mógł, zgodnie z poprzednimi wskazówkami, edytować wypełnienie lub kontur w różnych gradientach lub teksturach.