Skip to content

Jak utworzyć bezpłatne konto Apple ID bez karty kredytowej z komputera

26 de luty de 2021

Kiedy rozmawiamy o Apple ID Mamy na myśli bardzo praktyczne konto, za pomocą którego można uzyskać dostęp do wszystkich usług i funkcji Apple, gdzie można kupować, pobierać z iTunes i App Store oraz wielu innych usług.

Kiedy kupujesz Urządzenie z systemem iOSMożesz zauważyć, że podczas uruchamiania prosi o podanie adresu Apple ID lub utworzenie nowego konta. Wcześniej było to normalne, że aby utworzyć nowy identyfikator Apple ID z komputera PC, Mac lub z urządzenia z systemem iOS, poprosił o połączenie konta kredytowego lub debetowego. Ale jeśli już masz, zaloguj się za pomocą swojego Apple ID na iPhonie.

Stało się to problemem dla tych, którzy nie mieli możliwości posiadania karta kredytowa we własnym imieniu. Dlatego w tym małym przewodniku pokażemy, jak utworzyć konto Apple ID bez konieczności posiadania karty kredytowej lub debetowej.

Jak bezpłatnie stworzyć Apple ID?

Aby utworzyć konto Apple ID za darmo, będziesz potrzebować dowolne urządzenie z systemem iOS, możesz używać swojego iPhone’a lub dowolnego innego urządzenia, takiego jak iPod lub iPad. Możesz to zrobić nawet w iTunes, ale menu, które wyświetli, będzie trochę inne. Oprócz tego możesz również utworzyć konto Apple z nowym identyfikatorem. Kroki, które należy wykonać, zostaną pokazane poniżej:

Krok 1

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest sprawdzenie, czy nie masz otwartej sesji z żadnym identyfikatorem Apple ID, a jeśli ją zobaczysz, musisz ją zamknąć. Aby to zrobić, musisz przejść do końcowej części swojego App Store, musisz zlokalizować i wybrać swój Apple ID, a następnie podać opcję Rozłączyć się.

Krok 2

Teraz musisz wrócić do Sklep z aplikacjami i wróć na dół, ale tym razem musisz poszukać opcji o nazwie Połącz i wybrać ją, a następnie będziesz miał opcję Utwórz nowy identyfikator Apple ID

Krok 3

Po tym drugim kroku zostaniesz zapytany, jakie jest twoje Kraj zamieszkania, więc w menu musisz wybrać miejsce zamieszkania, a następnie kliknąć Dalej.

Krok 4

Możesz teraz zobaczyć warunki Apple, więc musisz je zaakceptować, jeśli chcesz korzystać z Apple ID. Dlatego po ich zaakceptowaniu w oknie, które się pojawi, musisz ponownie kliknąć Akceptuj, aby potwierdzić, że zgadzasz się na umowę Apple.

Krok 5

Nadszedł czas, aby wprowadzić informacje, o które prosi Apple, a następnie kliknąć przycisk Dalej. W opcji, w której poprzednio musiałeś wybrać i połączyć kartę kredytową lub debetową albo metodę płatności, zobaczysz nową opcję z napisem Brak.

Ta ostatnia jest opcją, którą musisz wybrać, aby móc utworzyć konto Apple ID z dowolna forma, a następnie musisz podać poniżej kilka informacji, o które prosi.

Krok 6

Teraz musisz przejść do swojego adresu e-mail, aby móc zweryfikować konto, które właśnie utworzyłeś. Wystarczy kliknąć przycisk weryfikacji i zalogować się na konto. Następnie wróć do Sklep z aplikacjami gdzie zobaczysz okno z prośbą o zalogowanie się na utworzone konto, podanie hasła i to wszystko. W przypadku zapomnienia hasła musisz odzyskać konto Apple ID.

A jeśli masz Touch ID?

Kroki Touch ID na iPhonie

W takim przypadku zapyta Cię, czy chcesz go użyć, a jeśli tak, zapyta Cię o plik Dotknij kodu ID i możesz robić zakupy, które chcesz, bez konieczności ciągłego podawania hasła.

I to wszystko, tak łatwo możesz korzystać ze swojego konta Apple ID bez potrzeby posiadania karty. Ta metoda jest bardzo dobra, jeśli masz dzieci w domu, ponieważ możesz utworzyć dla nich własne konta Apple i upewnisz się, że nie rób nieautoryzowanych zakupów dodatkowej treści.

Ponieważ utworzysz Apple ID za darmo bez żadnej karty, będziesz mieć również możliwość pobierania treści z App Store i iTunes w darmowy.

A jeśli chcesz kupić aplikację, możesz kupić kartę przedpłaconą Apple i wykorzystać ją na swoim koncie, dzięki czemu nie będziesz mieć ograniczeń na dokonywanie zakupów. Możesz pobrać aplikację iTunes i App Store na komputer Mac lub smartfon.