Skip to content

Jak usunąć znak wodny z obrazu bez programów online (przykład)

27 de luty de 2021

Świat internetu i sieci społecznościowych stał się przestrzenią, w której wiele rzeczy jest wspólnych. Dostęp do niemal każdego rodzaju informacji za darmo to wielka atrakcja i wiele osób jest chętnych rozpowszechniać i / lub dzielić się tym, co robią.

Jednak nie wszystko było fajne. Dzieło wielu nie zawsze cieszy się uznaniem, na jakie zasługuje. Wielu fotoreporterów lub pisarzy przeszło przez niewygodne sytuacje, które dzielić się swoimi ofertami pracy z dużą społecznością ludzi za pośrednictwem sieci społecznościowej lub platformy internetowej, ale kredyty są pobierane przez kogoś innego.

Prawo autorskie

O cudach ery cyfrowej zawsze się mówiło … i nic dziwnego. Wiele narzędzi, które zostały opracowane przez lata, były bardzo przydatne i ułatwiły życie niejednej osobie w zakresie pracy lub zajęć akademickich, a także komunikacji z przyjaciółmi i rodziną znajdującymi się z dala od Ciebie.

Ale zawsze będzie złe jabłko. Piractwo szalało przez lata. Na przykład przemysł muzyczny był w potrzebie toczyć silną walkę że nawet dzisiaj stało się kontrowersyjne poza wszelkimi wdrożonymi kontrolami.

Obrazy w internecie

Kolejna walka równie silna i trudna, wszystko to osoby, które są autorami obrazów uchwycone przez ich kamery lub stworzone z dużym wysiłkiem i poświęceniem za pomocą dowolnego programu, którego do tego używają.

Znaki wodne, zło konieczne

W obliczu tych niefortunnych decyzji wielu zdecydowało się na zastosowanie środka, który, choć może wydawać się brzydki, jest praktycznie jedynym sposobem ochrony wszystkich godzin pracy zainwestowanych w uzyskanie tak niezwykłego wyniku: znaki wodne.

Znaki wodne mogą być reprezentowane przez wszystko: logo, napis, kształt lub coś, co identyfikuje autora obrazu.

Usuń znak wodny

Pomimo tych wszystkich środków ochronnych, znaki wodne są podatne na usuwanie dzięki programom do projektowania i retuszu zdjęć z wysoce zaawansowanymi narzędziami, które są w stanie zredukować te efekty do absolutnego zera.

Ale co się stanie, jeśli usuniesz znak wodny z obrazu? Wszystko zależy od twoich intencji. Gdybyś użył go wyłącznie do celów osobistych, z pewnością nie byłoby problemów. Ale z drugiej strony, jeśli usuniesz go, by wykorzystać obraz w celach zarobkowych, możesz otrzymywać żądania od prawdziwego autora z obrazu.

Jak to zrobić?

Po wydaniu ostrzeżenia prawnego należy zauważyć, że operacja ta jest trudna do wykonania za pomocą programów zainstalowanych na komputerze, ponieważ często zaleca się takie programy, jak Photoshop, aby usunąć te ślady.

Spraw aby było możliwe

Jednym z idealnych programów do wykonywania tego typu prac jest bez wątpienia program Watermark Remover firmy Apowersoft, który posiada narzędzia do rozmycie i gładkość wszystkie obrazy, które chcesz usunąć znaki wodne, które mogą utrudniać ocenę spektakularnego obrazu.

Spraw aby było możliwe

  • Otwórz obraz w programie, przechodząc do „Znaków wodnych obrazu”.
  • Kliknij opcję „Dodaj obrazy”.
  • Wybierz żądany obraz.
  • Zacieniuj obszar, w którym znajduje się znak wodny.
  • Znajdź i kliknij opcję „Konwertuj”.
  • Sprytny!

Innym niezwykłym programem jest Photo Stamp Remover, oprogramowanie z prostym interfejsem, ale z potężnymi narzędziami do usuwania znaków wodnych.

  • Wstaw swój obraz do programu poprzez opcję „Dodaj plik”.
  • Wybierać obszar, na którym znajduje się znak wodny.
  • Kliknij opcję „Usuń”.

Co?! Tak łatwo?

Tak! Dzięki tym programom usunięcie znaku wodnego z obrazu jest tak proste. Użyj tego niezwykłego narzędzia na dobre, szacunek dla pracy wykonywanej przez innych ludzi. Wykorzystaj w pełni te wspaniałe programy!