Skip to content

Jak usunąć wszystkie zduplikowane zdjęcia na moim komputerze PC lub Mac? – Zwolnij miejsce

28 de grudzień de 2021

Stale tworzymy kopie zapasowe obrazów na naszym komputerze PC lub Mac, co zajmuje miejsce na dysku twardym i dalej Czasami dochodzi do granicy przestrzeni. Dlatego konieczne będzie wyczyszczenie obrazów, które są zduplikowane lub bardzo podobne, aby zwolnić miejsce i mieć więcej miejsca na inne pliki lub jeśli chcesz zapisać więcej obrazów.

Teraz, jeśli lubisz fotografować cokolwiek, z pewnością będziesz mieć komputer PC lub Mac na krawędzi z obrazami, które z pewnością są zduplikowane, ponieważ zwyczajowo robi się kilka zdjęć jednej rzeczy, a następnie wybierz najlepszą. Jednak te zduplikowane obrazy zajmują miejsce, którego możesz potrzebować, dlatego tutaj przedstawimy kilka alternatyw, dzięki którym możesz usunąć dowolny zduplikowany obraz i zwolnić miejsce na dysku twardym.

Jakie są najlepsze programy do usuwania powtarzających się zdjęć w systemie Windows i jak z nich korzystać?

Większość ludzi rejestruje najbardziej wyjątkowe chwile swojego życia za pomocą zdjęć i które mają wielka wartość sentymentalna. Nieustannie robimy zdjęcia tego, co naszym zdaniem powinniśmy zapisać i robimy to za pomocą telefonu komórkowego lub aparatu fotograficznego, większość z tych zdjęć jest zapisywana na komputerach z systemem Windows i jest oglądana przez ich przeglądarkę zdjęć.

Teraz ludzie, którzy są fotografami, stale umieszczają wszystkie zdjęcia na swoim komputerze, gdzie mogą je później przycinać, edytować i przechowywać. Istnieje jednak wiele zduplikowanych obrazów, które trzeba będzie wyeliminować, ponieważ niektóre z nich mają tendencję do znacznego ważenia i zajmowania potrzebnej przestrzeni.

Aplikacja „Znajdź.Ten sam.Obrazy.OK”

Ta aplikacja jest jednym z najpopularniejszych i najłatwiejszych w użyciu programów, poza tym, że można ją całkowicie bezpłatnie pobrać na dowolny komputer. Ponadto ten program działa w prosty sposób, gdzie będziesz musiał tylko wejść do katalogu i wykonaj kliknięcie, dzięki któremu zacznie analizować i wyszukiwać powielone obrazy. Jednak pokaże nam nie tylko zduplikowane obrazy, ale także te, które są podobne, które zajmują miejsce na dysku twardym Twojego komputera.

Dodatkowo, gdy program znajdzie pasujący, da ci możliwość wyboru, który obraz zamierzamy zachować, a który chcesz usunąć. Program ten można pobrać ze strony softwareOk.com.

Z pomocą „VisiPics”

Inną opcją, którą można wdrożyć w celu wyeliminowania duplikatów zdjęć i obrazów na komputerze, jest program VisiPics, który umożliwia czyszczenie, a także organizować bibliotekę obrazów na naszym komputerze. Z drugiej strony ten program jest pobierany za darmo, co jest bardzo interesujące ze względu na pomoc, jaką zapewnia.

Podobnie to oprogramowanie zostało uznane za jedno z najlepszych za jego szybkość wyszukiwania duplikatów obrazów, to nie obejmuje pojedynczego jądra tempa, ale do dwóch jąder. Ponadto bardzo łatwo jest korzystać z tego programu i obecnie nie dokonywali aktualizacji, więc jest to ta sama wersja.

Korzystanie z „AllDup”

Jeśli chodzi o AllDup, jest on uważany za program, który był zaprojektowany, aby pomóc usuń dowolny typ pliku który jest zduplikowany na komputerze. Ponadto to oprogramowanie umożliwia znajdowanie duplikatów plików na podstawie nazwy, rozmiaru, rozszerzenia, zawartości i innych. Z drugiej strony, program ten posiada specjalne algorytmy, które umożliwiają znalezienie duplikatów lub podobnych obrazów na komputerze.

alldup jest dostępny dla systemu Windows

Jak pozbyć się zduplikowanych obrazów na komputerze Mac?

Prawdopodobnie na komputerze Mac znajdziesz wiele zduplikowanych obrazów, które zajmują miejsce i które należy usunąć. Jednak bardzo trudno jest wiedzieć, które obrazy są zduplikowane i dlatego wymaga zewnętrzny program, który pozwala na ich wykrycie a tym samym być w stanie trwale je wyeliminować. Dlatego przedstawimy Ci później kilka opcji niektórych programów, które Ci pomogą.

Korzystanie z narzędzia „Remo Duplicate Photo Remover”

Remo Duplicate Photos Removes to system Mac, który pozwoli ci usunąć dowolny obraz, który jest zduplikowany na twoim Macu, powinieneś zrobić następujące kroki:

 1. Pobierz program.
 2. Kliknij Wybierz foldery i rozpocznij skanowanie.
 3. Następnie wybierz opcję „Obrazy” wraz z głośnością komputera Mac, a następnie naciśnij „Skanuj”.
 4. Po zakończeniu skanowania duplikaty lub podobne zdjęcia zostaną wyświetlone w trybie Dokładne i podobne.
 5. Na koniec sprawdź obrazy do usunięcia, a następnie kliknij przycisk Zakończ, aby rozpocząć proces usuwania.

Z programem „Avast bezpłatny”

Avast Free to kolejny program, który możesz zainstalować na komputerze Mac, aby wyeliminować duplikaty obrazów. Musisz pobrać tę aplikację i zainstalować ją, a następnie zacząć z niej korzystać, a tym samym zacząć eliminować niepotrzebne obrazy. Kroki, które należy wykonać, są następujące:

 1. Otwórz aplikację i kliknij „Otwórz”
 2. Następnie wybierasz opcję „Ochrona”
 3. Następnie kliknij „Konkretna analiza”
 4. Wybierz dysk twardy, który chcesz przeanalizować
 5. Znajdź opcję „Uruchom analizę”
 6. Następnie pojawi się tabela przeprowadzonej analizy, w której pojawią się obrazy, które się powtarzają, te, które są podobne, a także trzeba będzie je przejrzeć ręcznie w celu weryfikacji
 7. Kliknij obrazy do usunięcia
 8. Następnie kliknij „Usuń”
 9. Na koniec kliknij „Akceptuj”

pobierz avast za darmo na komputer Mac, aby usunąć zduplikowane obrazy

Jak mogę zapobiec duplikowaniu zdjęć na moim komputerze w przyszłości?

Najwygodniejszym sposobem uniknięcia powielania obrazów na komputerze jest: przez czyszczenie co robisz co miesiąc lub co jakiś czas chcesz uniknąć zajmowania przestrzeni, której będziesz potrzebować później.

dołącz do naszego kanału telegram