Skip to content

Jak usunąć wszystkie „sekcje” z plików Word? – Scal i usuń

4 de marzec de 2022

Podziały sekcji to jedno z wielu narzędzi oferowanych przez program Microsoft Word do stosowania stylów formatowania do pliku tekstowego, co jest bardzo przydatnym źródłem podczas pracy nad projektem składającym się z rozdziałów.

Cóż, za pomocą tych skoków można nadać tekstowi w tym samym dokumencie różne formaty, zaletą tej funkcji jest używanie jej tylko wtedy, gdy jest to wymagane. Jeśli masz obecnie dokument z niektórymi podziały sekcji, które nie są wymaganea następnie pozostań w pobliżu, aby dowiedzieć się, jak je usunąć.

Do czego służą sekcje w dokumentach Microsoft Word?

Prawdopodobnie słyszałeś o pewnych funkcjach w programie Word, o których nie masz pojęcia, do czego służą, jest to naturalne, gdy nie używasz często tych narzędzi. Na przykład często spotyka się osoby, które nie wiedzą, że można wstawiać komentarze w dokumencie, to samo dzieje się z podziałami sekcji.

Ta figura ma na celu zaznaczenie w pliku pewnego rodzaju granica wskazująca koniec sekcji i zacznij od innego, przydaje się to w mniejszym lub większym stopniu, w zależności od Twoich potrzeb. Na przykład, jeśli potrzebujesz stron o innej strukturze kolumn, możesz dodać podział sekcji do następnej strony i na każdej z nich skonfigurować żądaną liczbę kolumn.

Jeśli prowadzisz projekt, książkę, przewodnik lub inny rodzaj tekstu, który ma sztywną strukturę, podziały sekcji są dobrym rozwiązaniem, ponieważ skonfiguruj ustawienia formatu w każdym niezbędny. Mają zastosowanie nawet na tej samej stronie, można je również zaprogramować tak, aby zaczynały się na każdej nieparzystej lub parzystej stronie.

dodanie nowej sekcji do dokumentu Word

Co musisz zrobić, aby dodać sekcję do swojego pliku?

Jeśli jesteś zainteresowany, na podstawie wyjaśnień, które właśnie Ci przedstawiliśmy, w połączeniu z Twoimi własnymi badaniami, w zastosuj podział sekcji do swojego dokumentu, to pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to pobrać Word z jego oficjalnej strony. Dzięki temu edytorowi tekstu będziesz mógł nie tylko korzystać z podziałów sekcji, ale także z niezliczonych innych przydatnych funkcji.

Dzięki podziałom sekcji możesz łatwo łączyć różne orientacje stron, style numeracji, liczbę kolumn, określone obramowania i wszystko inne, czego potrzebujesz w tym procesie w jednym pliku Word. Ale początkowo musisz to dodać w swoim dokumencie.

Za pomocą myszy i klawiatury

Pierwsza metoda, którą chcemy przedstawić, aby wstawić podział sekcji w dokumencie programu Word, jest mało znana, ale na dłuższą metę zaoszczędzi Ci to znacznie więcej czasu podczas wykonywania tej funkcji. Rozmawialiśmy o stworzeniu osobistego skrótu do wstawiania podziału sekcji, co można osiągnąć:

  • Przejdź do „Plik” i wybierz „Opcje”.
  • Następnie w opcji „Dostosuj wstążkę” znajdź „Skróty klawiaturowe”.
  • Naciśnij przycisk „Dostosuj…”, przejdź do sekcji „Kategorie”.
  • Zaznacz „Wszystkie polecenia wierszy”, także w „Poleceniach” aktywuj „WstawPrzerwę Sekcji”.
  • W polu wprowadź wybraną kombinację klawiszy i potwierdź Przypisz.

Ustawia to własne polecenie do wstawiania podziałów sekcji za każdym razem, gdy ich potrzebujesz, a ponadto możesz stracić ostrożność, ponieważ jeśli już ich nie potrzebujesz, możesz usunąć lub usunąć podziały sekcji strony.

łączenie dwóch sekcji pliku tekstowego

Z paska narzędzi

Jest to tradycyjny sposób, który większość ludzi stosuje, gdy wymagają podziału sekcji, a dzięki tej metodzie można wybrać rodzaj podziału sekcji, którego chcemy użyć. Jedyne, co jest wymagane, to przesunięcie kursora na pasek narzędzi w zakładce „Format”.

Tam do przycisku „Skoki”, a następnie na dole zobaczysz listę skoków i możesz wybrać pomiędzy „Następną stroną”, „Ciągłą”, „Parzystą stroną” lub „Nieparzystą stroną”, każda z krótkim opisem. Jak tylko go wybierzesz, zostanie dodany do dokumentu.

Jak możesz połączyć dwie lub więcej sekcji w pliku Word?

Podziały sekcji to elementy w pełni modyfikowalne, co pozwala między innymi na skupienie kilku lub więcej w jeden. Jest to przydatne, jeśli podczas edycji pliku zauważysz, że zastosowana przerwa nie odpowiada temu, co powinna lub jest niepotrzebna.

Jak uzyskać połączenie dwie sąsiednie sekcje rozdzielone skokiem polega na usunięciu samego skoku. Następnie możesz na przykład utworzyć tabelę z automatyczną zawartością lub zastosować dowolny schemat, ponieważ są one częścią tej samej jednostki.

Jaka jest procedura, za pomocą której można usunąć sekcję programu Word?

Nadszedł czas, aby wskazać sposób, w jaki można pozbyć się przerw na stronie, jednego lub wszystkich, ponieważ, choć są dość przydatne, nie zawsze są potrzebne. Pierwsza opcja, którą musisz pozbyć się złamania strony, wystarczy umieścić kursor po prawej stronie tego samego skoku i nacisnąć „DEL”.

Jakie są kroki, aby wyczyścić wszystkie sekcje w programie Microsoft Word?

potem są inni przypadki, w których skoki są wielokrotne, może nawet zaistnieć sytuacja, że ​​edytujesz dokument innej firmy, który zawiera zbyt wiele niepotrzebnych podziałów stron, więc usuwanie ich jeden po drugim jest prawdziwym wyzwaniem.

Nie martw się, możesz to uprościć, podążając tą ścieżką Start> Zamień> Więcej> Specjalne> Podział sekcji. Pojawi się okno dialogowe, w którym wystarczy kliknąć „Zamień wszystko”, na końcu możesz zapomnieć o podziałach sekcji w dokumencie.

dołącz do naszego kanału telegram