Skip to content

Jak usunąć uprawnienia dostępu z mojego konta Google do aplikacji innych firm (przykład)

22 de luty de 2021

Bez wątpienia Google jest jedną z najlepszych firm internetowych na świecie, która oferuje doskonałą wyszukiwarkę o dużej szybkości. Ale ma też szereg bezpłatnych, bardzo przydatnych narzędzi, dzięki którym Google jest jedną z najlepszych przeglądarek internetowych w 2020 roku. Wśród jego usług znajdujemy Gmail. Dysk Google, Tłumacz, Zdjęcia, YouTube, Kalendarz i wiele innych.

Z tego powodu bardzo niewielu użytkowników nie ma konta Google. Dzięki któremu mogą korzystać z dowolnego z tych narzędzi lub wchodzić do różnych aplikacji online, łatwo i bez komplikacji. Również, bardzo często uzyskuje się dostęp do dowolnej aplikacji innej firmy za pomocą konta Google.

Ale jeśli chcesz usunąć lub usunąć uprawnienia dostępu ze swojego konta Google do aplikacji innych firm, tutaj wyjaśnimy, jak to zrobić. Szybko i łatwo.

Uprawnienia dostępu do konta Google do aplikacji innych firm

Aby chronić Twoje dane osobowe, Google zezwala na autoryzowanie dostępu do różnych części konta w witrynach lub programach stron trzecich. To znaczy, że możesz zaloguj się na swoje konto Google, do innych aplikacji, które zostały stworzone przez inne firmy i nie mają nic wspólnego z Google.

Dlatego ta funkcja jest bardzo przydatna, gdy chcemy zarejestrować się lub uzyskać dostęp do określonego programu. Ponieważ dzięki temu unikamy długiego procesu rejestracji. Jednak wiele razy nie bierzemy pod uwagę, że poprzez tę alternatywę udzielamy pozwolenia z naszego konta Google na te aplikacje.

Z tego powodu niektórzy użytkownicy wolą usunąć lub usunąć dostęp do konta GooglePonieważ aplikacje innych firm mogą robić różne rzeczy z naszym kontem.

Kroki, aby usunąć uprawnienia dostępu do konta Google do aplikacji innych firm

   • Pierwsza rzecz do zrobienia to otwórz przeglądarkę Google
   • Więc zrób kliknij menu, znajdujący się w prawym górnym rogu
   • Natychmiast pojawi się kilka opcji, wybierz, gdzie jest napisane Konto
   • Następnie wygląda jak nowa karta z różnymi opcjami do skonfigurowania
   • Wybierać Bezpieczeństwo
   • Jak tylko pojawią się opcje bezpieczeństwa, powinieneś przejść do sekcji Aplikacje innych firm, które mają dostęp do Twojego konta i kliknij Zarządzaj dostępem stron trzecich
   • Teraz zobaczysz listę aplikacji innych firm, które mają dostęp do Twojego konta
   • Wybierz aplikacje, do których chcesz usunąć lub odebrać dostęp.
   • Sprawdź niebieski przycisk, który mówi Usuń dostęp. W ten sposób usunąłeś już pozwolenie na dostęp do konta Google w określonej aplikacji.

aplikacje, które mają dostęp do Twojego konta

Zalecenia, które należy wziąć pod uwagę przed przyznaniem dostępu do konta Google

Przed zaakceptowaniem dostępu do aplikacji innych firm za pomocą konta Google, ważne jest, aby wziąć pod uwagę pewne aspekty, które pomogą Ci chronić konto. Wśród nich mamy:

 • Poznaj poziom bezpieczeństwa witryny lub aplikacji: Jest to jeden z głównych szczegółów, ponieważ jeśli nie jest to witryna bezpieczna, każdy haker uzyskuje dostęp do serwera danej aplikacji, prawdopodobnie może uzyskać dane z Twojego konta Google.
 • W jaki sposób ta aplikacja wykorzystuje moje dane? Chociaż z pewnością nie wszystkie aplikacje lub witryny mają ten sam cel, niektóre mogą udostępniać Twoje dane innym użytkownikom.
 • Czy witryna lub aplikacja powiadamiają mnie o wprowadzeniu jakichkolwiek zmian? Zwykle te witryny nie powiadamiają użytkowników o zmianie zasad lub praktyk.

Zaleca się również, jeśli masz pytania dotyczące bezpieczeństwa swojego konta Google, wyloguj się z mojego konta Google na wszystkich urządzeniach.

Wreszcie, mamy nadzieję, że ten post ci pomógł. Chcielibyśmy jednak poznać Twoją opinię, czy udało Ci się usunąć uprawnienia dostępu do aplikacji innych firm ze swojego konta Google Gmail? Jak myślisz, dlaczego usunięcie tego typu uprawnień jest ważne? Zostaw nam swoje odpowiedzi w komentarzach.

dołącz do naszego kanału telegram