Skip to content

Jak usunąć siwe włosy i zmienić kolor włosów za pomocą programu Photoshop CC – samouczek krok po kroku

6 de kwiecień de 2021

Usuń siwe włosy i zmień kolor włosów Jest to jeden z powodów, dla których wielu użytkowników używa programu Photoshop CC do edycji swoich zdjęć. Kolor włosów srebrno-szary to odcień wielu włosów, dla niektórych ton ten może nie być zbyt przyjemny, decydując się na jego zmianę.

W tym samouczku wyjaśnimy krok po kroku, jak usunąć siwe włosy i zmienić kolor włosów na zdjęciu, do tego użyjemy tylko jednego para narzędzi Photoshop CC. Jeśli jesteś zainteresowany wykorzystaniem tego programu w tym zadaniu, najlepiej czytaj dalej.

Jak usunąć siwe włosy i zmienić kolor włosów za pomocą programu Photoshop CC?

W tym artykule zobaczymy bardzo łatwy sposób usuń siwe włosy za pomocą programu Photoshop CC. Jest to samouczek krok po kroku, aby dowiedzieć się, jak zmienić kolor włosów, a tym samym usunąć siwe włosy, za pomocą bardzo prostej procedury szczegółowo wyjaśnionej.

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest zamontowanie zdjęcia, które chcesz edytować w arkuszu, a następnie musisz utwórz warstwę za pomocą narzędzia Photoshop CC.

Teraz musimy iść z zakraplaczem Photoshop CC wybór odcienia koloru we włosach ten, na który chcesz zmienić kolor. Musisz uchwycić różne kolory, zwłaszcza aby nadać zdjęciu więcej realizmu.

Dzięki zakraplacz zamierzasz nacisnąć Alt na kolorze włosów, oczywiście z wyjątkiem szarych obszarów, i zamierzasz uchwycić różne tony; wszystko to odbywa się za pomocą fragmentów lub części. Za pomocą pędzla przesuwasz się po obszarze, w którym chcesz zmienić włosy, a tym samym zobaczysz zmianę.

Na początku może zostać „łata”, ale nie przejmuj się; co powinieneś zrobić, to zmień tryb na warstwęi usuwając „Normalny”, ustawisz „Kolor”. Od razu zauważysz, że rzeczywisty kolor włosów się zmienia.

Jak usunąć siwe włosy z włosów za pomocą programu Photoshop CC?

Zmieniając tryb z normalnego na kolorowy w naszej warstwie, zauważymy, że pociągnięcia pędzla zmieniają się całkowicie, sprawiając, że włosy się zabierają prawdziwy wygląd koloru, który wtedy nie będzie już szary.

W ten sposób przyjęcie pliku odpowiedni rozmiar pędzla do pociągnięć można kontynuować malowanie na całej „powierzchni”, na której znajdują się białe lub srebrnoszare włosy, usuwając wszystkie siwe włosy.

Oczy, bądźcie bardzo ostrożni. Aby wyglądało dobrze, musisz iść uchwycenie kolorów z różnych części włosówpróbując tych, które są bardziej podobne do koloru bez siwych włosów lub kontrastują z kolorem skóry osoby.

Zawsze staraj się nie wyrywać się z włosów, kontrolując mysz i dbając o kursor, który będziesz malować bez wychodzenia poza granice srebrnych włosów. Dzięki temu możesz malować, dopóki nie zauważysz, że wystarczy, wyszczególniając każdy kawałek włosów, który chcesz zmienić w programie Photoshop CC.

Chociaż istnieje kilka edytorów, które mogą wykonać tę pracę, Photoshop CC to robi usuń siwe włosy w uproszczonym procesie. I tak jest ze wszystkim, a tego programu można używać do innych czynności, na przykład do łatwego i szybkiego strzyżenia włosów, co nie jest jedyną rzeczą.

Jakie inne edycje tego typu można wprowadzić w programie Photoshop CC?

Oprócz usuwania siwych włosów i idealnie zmienić kolor włosów, Photoshop CC ma inne narzędzia, setki, za pomocą których można wykonywać więcej funkcji i edycji tego typu.

zmień kolor włosów w Photoshopie usuń siwe włosy

Wiele osób, które chcą usunąć siwiznę ze swoich włosów na zdjęciach, to osoby starsze. Być może mieli stare wyblakłe zdjęcia, dlatego zalecamy program Photoshop CC, aby można było łatwo przywrócić te obrazy.

Możesz też mieć zdjęcia z ciemnymi kręgami i trochę pomarszczonej skóry na twarzy; Jeśli chcesz to zmienić, Photoshop CC jest odpowiednim narzędziem do eliminowania, usuwania lub zmniejszania cieni.

Z drugiej strony mamy tych, którzy chcą wyglądać trochę starzej na twoich zdjęciach; Bez względu na powody, Photoshop CC również pomógłby w tym przypadku, dzięki tej platformie możesz edytować i retuszować zdjęcia, aby młoda osoba wyglądała na starszą.

dołącz do naszego kanału telegram