Skip to content

Jak usunąć lub wyłączyć tryb samolotowy na komputerze z systemem Windows 10 – prosty przewodnik

4 de luty de 2021

Tryb samolotowy pozwala wyłącz wszystkie połączenia bezprzewodowe które są aktywne. Jest to bardzo oszczędna funkcja. Jednak czasami zapominamy, jak to wyłączyć. Dlatego poniżej nauczymy Cię jak wyłączyć tryb samolotowy na komputerze z systemem Windows 10. Wyjaśnimy również, jak naprawić typowy błąd na wielu urządzeniach.

W wielu przypadkach, aby rozwiązać problemy z połączeniem sieciowym w systemie Windows, pierwszą rzeczą do zrobienia jest sprawdzenie, czy tryb samolotowy jest włączony. Ponieważ, jak wspomnieliśmy wcześniej, jeśli jest aktywowany, uniemożliwi nam to połączenie z siecią.

Jak wyłączyć tryb samolotowy w systemie Windows 10

Przede wszystkim przed rozpoczęciem kroków, aby się nauczyć wyłącz tryb samolotowy na komputerze Zalecamy zalogowanie się jako administrator w systemie Windows, aby uniknąć problemów podczas samouczka.

Chociaż istnieje wiele sposobów na przeprowadzenie tej akcji, skupimy się na najbardziej uniwersalnym, ponieważ niektóre metody są unikalne dla każdego urządzenia. Na przykład niektóre laptopy mają klawisz skrótu do zarządzania trybem samolotowym. Zakładając, że to nie Twój przypadek, wykonaj poniższe czynności.

 1. Iść do „Początek” Windows.
 2. Wybierz opcję „Oprawa”.
 3. Kliknij pole „Sieć i Internet”.
 4. Wybierz opcję „Tryb samolotowy” który znajduje się na lewym panelu.
 5. Odznacz zakres przekroju „Tryb samolotowy”. W ten sposób ta funkcja zostanie wyłączona. Aby go aktywować, wystarczy ponownie zaznaczyć pole.

Teraz w wielu przypadkach, pomimo prawidłowego wykonania tego procesu, tryb samolotowy jest nadal aktywny. Uniemożliwia to między innymi łączenie się z Internetem. Co można zrobić w takich przypadkach? Czy jest jakiś sposób, aby naprawić ten błąd? Odpowiedź brzmi tak.

Jak naprawić błąd, który nie pozwala na wyłączenie trybu samolotowego w systemie Windows 10

Jest kilka metod wykonania tej czynności. Poniżej wyjaśnimy dwa z nich.

Metoda 1: użyj narzędzia Kontroler plików systemowych. Czasami błąd jest spowodowany przez uszkodzony plik składników systemu Windows. Aby to naprawić, wykonaj następujące czynności:

 1. Naciśnij jednocześnie klawisze Windows + X.
 2. W wyświetlonym menu wybierz opcję Wiersz polecenia (administrator).
 3. W wyskakującym okienku wpisz następujące polecenie: „Sfc / scannow” (spację należy pozostawić między c i /).
 4. Naciśnij klawisz Enter ». Proces naprawy może zająć dużo czasu.
 5. Po zakończeniu powtórz poprzednie kroki, używając tych poleceń: «Dism.exe / online / Cleanup-Image / StartComponentCleanup » i później „Dism.exe / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth »
 6. Na koniec uruchom ponownie komputer. Dzięki temu procesowi zostanie wykonana ogólna naprawa systemu operacyjnego. Teraz sprawdź, czy problem został rozwiązany.

Metoda 2: przejrzyj szereg ustawień sieciowych i zarządzaj nimi. Aby to zrobić, wykonaj następujące czynności:

 1. Naciśnij jednocześnie klawisze Windows + R. Otworzy się narzędzie o nazwie „Uruchom”.
 2. Pisać „devmgmt.msc » a następnie kliknij „OK”. Jeśli pojawi się okno „Kontrola konta użytkownika”, kliknij „Tak”. W przeciwnym razie pomiń powyższe.
 3. Wybierz strzałkę po lewej stronie „Urządzenia interfejsu użytkownika”, aby otworzyć menu rozwijane.
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy opcję „Kolekcja przełączników trybu samolotu”; następnie kliknij «Dezaktywuj». Następnie kliknij ponownie prawym przyciskiem myszy tę samą opcję i kliknij „Aktywuj”.
 5. Następnie znajdź i wybierz strzałkę po lewej stronie „Karty sieciowe”.
 6. Kliknij prawym przyciskiem myszy kartę sieci bezprzewodowej, która jest używana. Następnie wybierz „Właściwości”.
 7. Zaznacz pole „Zarządzanie energią”.
 8. Usuń zaznaczenie opcji „Zezwalaj komputerowi na wyłączanie tego urządzenia w celu oszczędzania energii”.
 9. Na koniec kliknij «OK», aby zapisać zmiany.

Jeśli żadna metoda nie rozwiązała problemu, zalecamy poszukanie pliku program antywirusowy i przeskanuj swój komputer pod kątem zagrożeń.

Jak dodać skrót do zarządzania trybem samolotowym

tryb samolotowy

Na szczęście możemy dostosować pasek zadań w systemie Windows 10, aby edytować niektóre skróty do określonych ustawień. Tam możesz dodać przycisk do zarządzania trybem samolotowym, który zaoszczędzić dużo czasu. Zwykle jest skonfigurowany domyślnie. Jeśli tak nie jest, wykonaj poniższe czynności, aby go dodać.

 1. Przejdź do „Start” systemu Windows.
 2. Kliknij opcję «Konfiguracja».
 3. Zaznacz pole „System”.
 4. Kliknij opcję „Powiadomienia i akcje” w menu po lewej stronie.
 5. Wybierz opcję «Dodaj lub usuń szybkie akcje».
 6. Znajdź i aktywuj opcję „Tryb samolotowy” w menu, które zostanie wyświetlone poniżej.

W ten sposób będziesz mieć szybki dostęp do paska zadań, aby łatwo zarządzać plikami tryb samolotowy z komputera w kilka minut. Możesz także dowiedzieć się, jak usunąć irytujący dźwięk, dostosowując głośność w systemie Windows 10.

dołącz do naszego kanału telegram