Skip to content

Jak usunąć lub wyłączyć aplikacje, które uruchamiają się automatycznie po uruchomieniu systemu Windows

11 de kwiecień de 2021

System operacyjny są niezbędnym narzędziem stworzone przez ludzi w celu dostosowania elementów technologicznych do łatwego w użyciu interfejsu dla użytkowników tych systemów.

Z biegiem czasu technologia pozwoliła programowanie bardziej skomplikowanych elementów, jako system operacyjny. Obecnie istnieją 3 główne marki, którymi są MacOS, Windows i Linux.

Komputery z systemem MacOS są sprzedawane wyłącznie przez markę Apple mimo wysokiej ceny to niesamowicie dobre komputery, których system operacyjny naprawdę wykorzystuje każdy zainwestowany grosz. Dzieje się tak, ponieważ Apple udaje się w tajny sposób maksymalizować możliwości sprzętu.

Ponadto, opracowany przez zespół Ubuntu, Linux istnieje. Jest to system, który pozwala użytkownikom na znacznie bardziej spersonalizowane konfigurowanie sposobu wykorzystania elementów składowych sprzętu, oprócz możliwości pisania kodu wielu innych programów.

Ważne jest, aby wiedzieć, że Linux jest open source, aby każdy mógł łatwo nauczyć się instalować Ubuntu Linux.

Wreszcie mamy Windows. To jest opracowany przez firmę Microsoft, firma założona przez miliardera-filantropa Billa Gatesa, który jest geniuszem technologicznym.

Co to jest Microsoft Windows? Skąd mam wiedzieć, czy mój komputer ma system Windows?

Microsoft Windows to system operacyjny używany przez zdecydowaną większość użytkowników powszechnie nazywanych komputerów osobistych. To cały sprzęt, który znamy jako laptopy i komputery typu tower lub desktop.

Nazywaj je, jak chcesz, najbezpieczniejsze jest to, że Twój komputer jest wykonany przez jedną z dużych firm technologicznych, takich jak Sony, Samsung lub Toshiba, i setki innych firm, które wyrobiły sobie markę sprzedając sprzęt zawierający system operacyjny Windows domyślnie.

Łatwo jest wiedzieć, czy twój komputer ma Windows, ponieważ ten system operacyjny charakteryzuje się poziomym paskiem narzędzi który znajduje się u dołu ekranu. Przycisk start ma logo systemu operacyjnego, dzięki czemu jest bardzo łatwy do zidentyfikowania.

Oprócz tego, że Twój komputer wyświetla ten sam symbol, gdy jesteś włączenie sprzętu. Oprócz tego istnieją aplikacje systemowe, które otwierają się automatycznie podczas uruchamiania systemu operacyjnego.

Jakie aplikacje otwierają się podczas uruchamiania systemu Windows?

Te są zbyt różnorodne, ponieważ zdecydowana większość jest instalowana przez użytkownika. Na przykład zdecydowana większość menedżerów zadań dla drukarek, których sterowniki są zainstalowane na komputerze, uruchamia się automatycznie.

Z drugiej strony osoby grające w gry wideo zauważą, że istnieją różne programy, takie jak Discord. Jest to bezpłatna usługa czatu głosowego i tekstowego, w której możesz bezpłatnie się zarejestrować. Są też inne rynki aplikacji, który może również obsługiwać wewnętrzną bibliotekę gier. Przykładem tego jest Steam. Jest to rynek, na którym można pobierać, instalować i odtwarzać tytuły gier wideo.

Otwarcie wszystkich tych aplikacji jednocześnie powoduje zadziałanie jednostki obliczeniowej lub procesora cierpią na problem zwany nadmiernym ruchem. Powoduje to spowolnienie całego systemu operacyjnego.

Usuń lub wyłącz aplikacje uruchamiane automatycznie w systemie Windows

W tym celu musimy normalnie otworzyć komputer. Po otwarciu musimy poszukać klucza startowego systemu Windows. Jeśli masz Windows 8 lub 10, możesz uzyskać dostęp do specjalnego menu, naciskając klawisz lupy i wpisując, z wyłączeniem cudzysłowów, polecenie „MSCONFIG”.

ikona systemu operacyjnego

To polecenie otwiera ustawienia systemu Windows. Wśród oferowanych opcji jest „Uruchamianie systemu Windows”, który z kolei ma przycisk „Otwórz Menedżera zadań”.

Po wejściu do tego menu zobaczysz zakładkę „Start”, która pokazuje programy, z którymi uruchamia się system Windows. Powinieneś wybierz i wyłącz je za pomocą przycisku „Wyłącz” w prawym dolnym rogu, który jest aktywowany po kliknięciu dowolnego z tych programów.

dołącz do naszego kanału telegram