Skip to content

Jak usunąć litery na dyskach systemu Windows? – Dostosuj widok

9 de luty de 2022

Windows jest obecnie najczęściej używanym systemem operacyjnym na komputerach. Wynika to z kilku czynników, a jeden z nich to liczba funkcji dostosowywania ma. Na przykład można w nim usunąć litery pojawiające się na twoich dyskach. Aby dowiedzieć się, jak dostosować ten widok, temat zostanie szczegółowo wyjaśniony poniżej.

W jakich wersjach systemu Windows można ukryć literę, która pojawia się na dyskach?

Pierwszą rzeczą, o której warto wiedzieć w tym temacie, jest to, że dyski znajdujące się w komputerze z systemem Windows, czy to pendrive’y, dyski twarde czy inne typy dyski muszą być identyfikowane przez system. Odbywa się to za pomocą liter, które pojawiają się obok nazwy dysku (na przykład C:).

Teraz, chociaż system używa go do jej identyfikacji, nie jest to nic innego jak rodzaj manifestacji, że to zrobił. Z tego powodu ukrywając te litery, absolutnie nic się nie wydarzy. Wiedząc o tym, drugą rzeczą, którą musisz wiedzieć, jest to, że można to ukryć w dowolnej wersji systemu Windows począwszy od Windows 7.

Aby dowiedzieć się dokładnie, w jaki sposób można ukryć te litery, poniżej zostaną pokazane trzy sprawdzone i skuteczne metody. Trzeba powiedzieć, że niektóre są bardziej złożone niż inne, ale wszystkie działają doskonale.

Jak ukryć litery pojawiające się na dyskach Windows?

Zanim zaczniesz wyjaśniać metody, ważne jest, aby coś zrozumieć: chociaż działa to we wszystkich wersjach systemu Windows od siódmego, w niektórych procedura może się nieznacznie różnić; bo Zaleca się wypróbowanie wszystkich trzech opcji.. Wynika to głównie z domyślnych ustawień systemu, które zmieniają się w zależności od wersji.

Wiedząc o tym, należy powiedzieć, że istnieją trzy różne sposoby wykonania tej procedury: za pomocą naszych poleceń klawiaturowych, za pomocą CMD lub wprowadzając opcje widoku.

Korzystanie z poleceń klawiaturowych

Pierwszą metodą, którą możemy zastosować, jest użycie poleceń klawiaturowych wraz z dyskiem zarządzania dyskami. Aby to zrobić, będziemy musieli nacisnąć klawisze Windows + R. Potem musisz napisać diskmgmt.msc w polu pisania i naciśnij enter; który otworzy menedżera dysków komputera.

Następnie będziemy musieli zlokalizować dysk, który chcemy usunąć, i kliknąć go prawym przyciskiem myszy. Podczas wykonywania tej czynności otworzy się małe menu z kilkoma opcjami, a tam zlokalizujemy to, które mówi „Zmień literę dysku i ścieżki”. Spowoduje to otwarcie małego pola, w którym będziemy musieli wybrać literę, którą chcemy usunąć.

Kiedy go wybierzesz, jedyne, co pozostanie, to Kliknij „Usuń”, a następnie „Tak” aby potwierdzić działania i ostatecznie zamknąć całego menedżera dysków. Po ponownym wejściu do Biblioteki Windows widzimy, że dana litera dysku zniknie.

komputer z systemem Windows

Jest to dość wydajna metoda; ma jednak tę wadę, że nie robi tego automatycznie ze wszystkimi dyskami, które są w komputerze, a raczej musi być zrobione ręcznie.

Zrób to z CMD

Druga metoda to przez CMD (Symbol systemu). Aby móc go otworzyć, musimy nacisnąć Windows + R, napisać „cmd” i nacisnąć Enter. Teraz, w przypadku Windows 10, można go otworzyć, naciskając Windows + X, a następnie klikając „Symbol polecenia (administrator)”, co otworzy okno CMD, w którym będziemy musieli wpisać określone polecenie.

Polecenie, o którym mowa zacznie się od „diskpart” a potem robimy Enter. Następnie musisz napisać „list volume” i ponownie nacisnąć Enter. W nowym wierszu poleceń napiszemy „Wybierz wolumin…” i napiszemy ten, który chcemy zmodyfikować i wciśniemy enter.

Po wykonaniu tej czynności oraznapisz „usuń list…” i zapisz dokładnie literę, która jest zapisana na dysku w pytaniu przed naciśnięciem klawisza Enter. W ten sposób możemy zamknąć CMD, wrócić do biblioteki Windows i zobaczymy, że list został ponownie usunięty. Oczywiście, podobnie jak poprzednia metoda, jest to metoda indywidualna i ręczna. Prostszy zostanie omówiony dalej.

Idę do przeglądania opcji

Trzecią opcją, którą możemy zastosować, aby wyeliminować litery dysków z systemem Windows, jest dezaktywacja ich widoków. Aby to zrobić, będziemy musieli otworzyć panel sterowania; Musisz nacisnąć klawisz Windows i wpisać „Panel sterowania”. W nim musisz wybrać opcję „Wyświetl według” i wybierz „małe ikony”.

Po tym musi poszukaj „Opcji folderów” i uzyskaj dostęp do tej sekcji. Tam otworzy się małe okno, w którym będziemy musieli przejść do zakładki „Widok”, a następnie poszukaj opcji „Litery jednostek” i odznacz ją. Będziesz musiał kliknąć „Zastosuj”, a następnie „OK” i wreszcie wrócić do Biblioteki Windows, aby zobaczyć, że litery zostały ukryte.

Zaletą tej metody nad pozostałymi dwoma jest to, że można to zrobić jednocześnie ze wszystkimi dyskami Windows. Teraz, aby pokazać je ponownie, zostanie wyjaśnione poniżej, co należy zrobić.

Co zrobić, aby ponownie wyświetlić litery dysków w systemie Windows?

Ponieważ użycie metody opcji widoku jest najprostsze, zostanie ona wyjaśniona poniżej. Przede wszystkim musisz uzyskać dostęp do panelu sterowania i umieścić jego sekcje w „Małych ikonach”. Można to zrobić w prawym górnym rogu w opcji „Wyświetl według”. Gdy to zrobisz, musisz zlokalizować sekcję „Opcje folderów” i wprowadzić ją.

okna 10

Kiedy otworzy się małe okno, będziemy musieli tylko przejść do zakładki „Widok” i tam zlokalizować pole z napisem „Litery jednostek” i wybierz je. Następnie musisz kliknąć „Zastosuj” i „OK”. Spowoduje to, że litery pojawią się natychmiast ponownie. Możesz zobaczyć, że za pomocą tego samouczka można łatwo usunąć litery dysków w systemie Windows.

dołącz do naszego kanału telegram