Skip to content

Jak usunąć i wyczyścić komputer z plików tymczasowych i śmieci w systemie Windows

6 de grudzień de 2022

Z biegiem czasu normalne jest, że niepotrzebne pliki pozostają wszędzie na komputerze. Dzieje się tak zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych. Rozmawialiśmy już o tym, jak wyczyścić niepotrzebne pliki na Androidzie. Dziś czas zrobić to samo ale z Windowsem.

Ponieważ podczas instalowania i odinstalowywania programów normalne jest, że resztki niepotrzebnych plików pozostają na komputerze. Dlatego konieczne jest ich czyszczenie, aby nie tylko zaoszczędzić trochę miejsca, ale także poprawić płynność działania systemu operacyjnego.

Są na to sposoby wyczyść niepotrzebne pliki systemu Windows gdzie żadne programy nie są potrzebne. Byłoby to robienie tego ręcznie, ale dla większości ludzi jest to prawdopodobnie dość pracochłonna praca, której tak naprawdę nie warto wykonywać. Nie trzeba tracić kilku godzin na czyszczenie komputera, gdy dzięki niektórym darmowym programom możesz to zrobić w ciągu kilku minut.

Właśnie dzisiaj będziemy o tym mówić, o jak wyczyścić niepotrzebne pliki w systemie Windows oraz programy niezbędne do przeprowadzenia tego procesu.

Programy do czyszczenia niepotrzebnych plików w systemie Windows

CCleaner. Jeśli mamy mówić o klasykach, CCleaner jest niewątpliwie jednym z nich. Ten program jest dostępny w systemie Windows od wielu lat, ma całkiem niezłe wyniki w Internecie i jest jednym z najskuteczniejszych, jeśli chodzi o czyszczenie niepotrzebnych plików.

Nie tylko to. ale też potrafi znaleźć błędy w rejestrze systemu Windows. Wyeliminuj programy i kilka innych rzeczy, które sprawiają, że idealnie nadaje się do utrzymania komputera w idealnym stanie.

Posiada szeroką gamę interesujących funkcji, które czynią go bardzo potężnym. Posiada darmową wersję, która doskonale zaspokoi podstawowe potrzeby większości użytkowników. Jest to jednak możliwe kupić licencję mieć kilka dodatkowych opcji podczas optymalizacji komputera.

wybielacz. Jedyną wadą tego programu jest to, że jego interfejs nie jest zbyt rozbudowany. Jednak to nie musi cię oszukać, ponieważ jest w stanie wyczyścić komputer w ciągu kilku minut. Pomijając jego wygląd, za pomocą kilku kliknięć program będzie działał w celu wyczyszczenia wszystkich niepotrzebnych plików, które masz na komputerze.

W ten sposób w krótkim czasie jest w stanie opuścić Twoje Komputer całkowicie czysty i działa świetnie. Dobrą rzeczą w tym programie jest to, że jest całkowicie darmowy, więc nie musisz płacić w dowolnym momencie, a jakby tego było mało, jest przenośny. Co oznacza, że ​​nie musisz niczego instalować. Możesz nawet wygodnie nosić go na pamięci USB.

Glary Narzędzia. Kolejny świetny znajomy w internecie, ma świetne osiągnięcia i można powiedzieć, że jest bezpośrednią konkurencją dla CCleanera. Ma nieskończone możliwości, jeśli chodzi o czyszczenie i optymalizację komputera. Ale nie kończy się to tylko na tym, ponieważ ma kilka dodatkowych opcji, takich jak możliwość wyłącz niektóre programy z autostartu dzięki czemu komputer uruchamia się szybciej i przez cały czas pozostaje płynny.

W kilku słowach jest to kompletny program do czyszczenia komputera i jego optymalizacji. Jedyną złą rzeczą jest to, że wspomniany program jest płatny, więc konieczne jest przejrzenie pudełka.

czysty system okien

Wzmacniacz gier Razer Cortex. W tym przypadku program koncentruje się na tych, którzy lubią spędzać godziny grając na swoim komputerze. Jest to aplikacja znanej marki akcesoriów Premium do komputerów: Razer. Ideą tej aplikacji jest jak największa optymalizacja gier zainstalowanych na komputerze, aby działały szybciej i płynniej.

Jednocześnie jest w stanie wyczyścić i zoptymalizować system Windows, usuwając niepotrzebne pliki z dysku twardego. Jest to dobra alternatywa zwłaszcza dla osób, które lubią grać na swoim komputerze.

Wise Disk Cleaner. Dobrą rzeczą w tym programie jest to, że oferuje dużą liczbę opcji czyszczenia, ale łączy go z prostym interfejsem, z bardzo jasnymi i dobrze wyjaśnionymi opcjami. Co bez wątpienia docenią szczególnie osoby, które nie posiadają zbytniej wiedzy na ten temat.

Posiada kilka funkcji, a wszystkie koncentrują się na optymalizacji komputera, aby działał jak najlepiej. Poprawa wydajności systemu Windows za pomocą tej aplikacji jest bardzo proste zadanie.

Slim Cleaner. Poprawa wydajności komputera jest niezwykle łatwa dzięki Slim Cleaner, usuwając niepotrzebne pliki lub programy w ciągu kilku sekund. Inną dość interesującą opcją jest możliwość modyfikacji wykonywania programów, które uruchamiają się same podczas uruchamiania systemu. Nawet nadać priorytet innym procesom żeby działały szybciej. Jest to wysoce zalecana aplikacja, ale aby móc z niej korzystać, konieczne jest posiadanie pewnej wiedzy na ten temat.

AVG TuneUP. Z pewnością AVG brzmi ci znajomo i jest to normalne. AVG jest znany w Internecie jako jeden z najpotężniejszych programów antywirusowych na rynku, który ma bezpłatną wersję.

Ale to nie wszystko, ponieważ ma program, który koncentruje się na poprawie wydajności komputera. W ten sposób jest w stanie wyczyścić cały system operacyjny, aby wyczyścić dysk twardy ze niepotrzebnych plików i niechcianych programów. W ten sposób możesz maksymalnie zoptymalizować swój komputer, ponieważ znajdziesz również dużą liczbę opcji optymalizacji systemu operacyjnego. Od zmiany interfejsu wizualnego po jego optymalizację, usuwanie efektów, nadawanie ich priorytet dla niektórych procesów, itp.

Jedyne, co uważamy za coś negatywnego, to to, że jest płatne i nie jest do końca tanie. Chociaż jeśli uznasz to za stosowne, możesz wypróbować darmową wersję programu z kilkoma opcjami, które dają wyobrażenie o jego możliwościach, pobierz AVG TuneUp stąd.

dołącz do naszego kanału telegram