Skip to content

Jak usunąć App Store z menu mojego iPhone’a – Ograniczenia

20 de styczeń de 2022

Zdecydowana większość osób, które posiadają telefony komórkowe marki Apple, chce dostosować menu w oryginalny sposób, uwzględniający gusta użytkownika. Problem polega na tym, że znana jest marka telefonów Apple, zwykle jest to trochę zamknięte podczas wprowadzania zmian, niektórzy użytkownicy mogą to nazwać nieco skomplikowanym, jeśli chodzi o wprowadzanie pewnych modyfikacji w urządzeniu.

Z drugiej strony nie ma gorszego problemu niż ignorancja wielu użytkowników Apple nie wiedzą, jak w pełni korzystać ze swojego urządzenia i jak to zrobić, aby móc modyfikować niektóre opcje. Ale nie masz się czym martwić, bo dzisiaj dowiesz się, jak dokonać pewnych modyfikacji w głównym menu swojego iPhone’a.

Dlaczego powinieneś ograniczyć dostęp do swojego sklepu z aplikacjami na iOS?

Przede wszystkim pokażemy trochę, jak usuwać aplikacje z menu iPhone’a, w tym celu będziesz musiał zrobić to samo, co w przypadku innych telefonów z różnymi systemami operacyjnymi. Wszystko, co musisz zrobić, to nacisnąć i przytrzymać aplikację, którą chcesz usunąć, tam zobaczysz listę z dwiema opcjami, jedna z nich powie „edytuj ekran główny” a drugi powie „usuń aplikację”, musisz nacisnąć opcję usuwania, a następnie nacisnąć usuń, aby potwierdzić swój wybór.

Należy pamiętać, że niektórych aplikacji dostarczanych z systemem operacyjnym iOS nie można usunąć, ponieważ są one zintegrowane z systemem operacyjnym. Z drugiej strony, jeśli system nie pozwala na usunięcie aplikacji innej firmy niż Apple, spróbuj wyłączanie kontroli rodzicielskiej i spróbuj ponownie go usunąć.

Poza zasięgiem wzroku i umysłu

W takim przypadku, jeśli widok sklepu z aplikacjami Apple wywołuje u Ciebie jakieś uczucie, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to ukryć aplikację w menu, w ten sposób nie będziesz musiał doceniać tej aplikacji bez Twojej zgody.

Skuteczna kontrola rodzicielska

Kontrola rodzicielska dostarczana z urządzeniami iPhone umożliwia blokowanie lub ograniczanie aplikacji i określonych funkcji, którymi chcesz sterować, dzięki czemu możesz kontrolować zawartość wprowadzaną do urządzenia. Oprócz kontrolowania zakupów dokonywanych za pomocą urządzenia i w ten sam sposób kontrolowania lub ograniczania pobierania z urządzenia.

Ta opcja jest bardziej niż wszystko, z czego korzystają rodzice, w ten sposób nieco ograniczają telefony komórkowe swoich dzieci, przy tych ograniczeniach uniemożliwią dzieciom i młodzieży posiadanie telefonu komórkowego robić niepotrzebne zakupy aplikacji. Jak wszyscy wiemy, zdecydowana większość aplikacji w sklepie z aplikacjami na iOS jest płatna, dlatego jest to świetna opcja na ograniczenie wydatków karty kredytowej przy zakupie aplikacji.

Podobnie, oprócz ograniczania zakupów w sklepie z aplikacjami, tą metodą możesz również ograniczyć zakupy w sklepach takich jak iTunes, oprócz tego, że osoby nieuprawnione nie będą mogły instalować ani odinstalowywać aplikacji na urządzeniu bez Twojej zgody.

Jak ukryć AppStore w menu iPhone’a?

Z drugiej strony, jeśli nie chcesz stosować kontroli rodzicielskiej w sklepie z aplikacjami Apple, możesz ukryć aplikację w menu głównym swojego urządzenia lub urządzenia dziecka, dzięki czemu tylko Ty będziesz mieć dostęp do aplikacji. Gdy zdecydujesz się ukryć aplikację, ta aplikacja nie pojawi się w menu głównymPonadto, jeśli użyjesz „udostępniania rodzinie”, wspomniana aplikacja również nie pojawi się w zakupach członków rodziny, ale nadal będzie widoczna w Twojej historii lub na fakturze zakupu.

dowiedz się, jak ukryć sklep z aplikacjami

Teraz, aby ukryć dowolną aplikację, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to otworzyć App Store, tam poszukaj przycisku konta lub zdjęcia profilowego, które pojawi się u góry ekranu, będąc tam, poszukaj i dotknij zakupionej opcji , jeśli korzystasz z opcji udostępniania rodziny, naciśnij opcję „moje zakupy”.

Po wejściu w miejsce moich zakupów musisz wyszukać aplikację, którą chcesz ukryć, po znalezieniu aplikacji, którą chcesz ukryć, przesuń w lewo, pojawi się opcja ukrycia, kliknij na nią. Następnie pojawi się potwierdzenie, musisz nacisnąć „ok” i to wszystko, aplikacja jest ukryta w menu aplikacji.

Jak możesz stworzyć ograniczenia dotyczące zakupu i pobierania aplikacji na swoim urządzeniu?

Rzeczywiście, możesz ograniczyć zakupy i pobieranie w aplikacjach na iPhone’a, możesz ograniczyć zakupy w sklepie z aplikacjami Apple, tak jak możesz ograniczyć zakupy na platformie iTunes i innych platformach.

Aby stworzyć te ograniczenia, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to przejść do ogólnych ustawień urządzenia, będąc tam, powinieneś poszukać opcji „czas ekranowy” musisz aktywować czas przed ekranem, naciśnij „kontynuuj” i wybierz opcję „to jest moje [dispositivo]” lub opcja „to jest on [dispositivo]”.

Następnie musisz kliknąć ograniczenia dotyczące treści i prywatności, być może poprosi Cię o kod, wprowadź ten kod i aktywuje wszystkie ograniczenia i treści dotyczące prywatności. Następnie dotknij Zakupy w App Store i iTunes, dotknij opcji „zakupów w aplikacji” i wybierz opcję Nie zezwalaj. W ten sposób będziesz mógł ograniczyć zakupy w wirtualnych sklepach, które posiada Twój telefon, zwłaszcza gdy masz dzieci i chcesz ograniczyć wydatki na aplikacje i muzykę.

dowiedz się, jak tworzyć ograniczenia zakupu i pobierania aplikacji na swoje urządzenie

Jakie inne konfiguracje możesz wykonać w swoich aplikacjach na iPhone’a?

Istnieje nieskończona liczba modyfikacji, które możesz wprowadzić w różnych aplikacjach swojego iPhone’a, wśród nich jest możliwość umieszczania haseł do dowolnej aplikacji iPhone’a. Aby to zrobić, musisz przejść do ustawień, a następnie zaloguj się czas użytkowania, wybierz żądane hasło, a następnie kliknij wszystkie urządzenia, pojawią się tam aplikacje, wybierz aplikacje, które chcesz zablokować.

dołącz do naszego kanału telegram