Skip to content
Mac

Jak ustawić język mojej przeglądarki Safari na moim Macu? – Personalizacja

4 de grudzień de 2021

Komputery Mac są bardzo przydatne i praktyczne. Mają inne oprogramowanie niż inne komputery. Zawiera domyślne programy i skonfigurowany język. Ale możesz to dostosować zgodnie z preferowanym językiem. To samo dotyczy przeglądarki Safari i klawiatury na Macu.

Ze względów zawodowych może być konieczne używanie komputera Mac i pisanie w języku kraju firmy, dlatego konieczna jest zmiana języka klawiatury. Zobacz, jak to się robi, wykonując kilka bardzo prostych kroków. Jeśli będziesz kontynuować czytanie tego artykułu, nauczysz się konfigurować język przeglądarki Safari i dostosuj go z komputera Mac.

Co powinieneś zrobić, aby zmienić język całego systemu Mac?

Komputery z obsługą technologii Mac zyskały popularność pod względem użyteczności. Wielu użytkowników używa go jako swojego komputera osobistego do wykonywania różnych zadań. Cechą wyróżniającą te komputery od innych jest to, że mają z góry określone wsparcie technologiczne i oprogramowanie, którego nie można zmienić przez włączenie programów alternatywnych do tych, które już masz. Ale tak możesz zmienić język. Na przykład możesz zmienić język komputera Mac z angielskiego na hiszpański.

W ten sposób możesz zmienić język na język w Twojej okolicy, a ta procedura jest bardzo łatwa do wykonania. Wyjaśniamy krok po kroku. Najpierw musisz zastanowić się, czy konto użytkownika jest skonfigurowane na Macu.Jeśli dodano tylko jedno konto, przejdź do Preferencji systemowych, Kliknij Język, Region, a następnie kliknij Ogólne.

W tej sekcji możesz zmienić główny język i wybrać ten, który Ci odpowiada. Jeśli udostępniasz komputer Mac i chcesz, aby inni widzieli język, którego używasz na komputerze, kliknij Akcja i wybierz opcję Zastosuj w oknie logowania. Ponownie uruchamiasz komputer Mac.W ten sposób będziesz mógł zobaczyć zmiany wprowadzone ze skonfigurowanym językiem.

Przeglądarki są bardzo ważnym narzędziem umożliwiającym przeszukiwanie sieci. W przypadku systemu Mac domyślną przeglądarką jest Safari. W niektórych przypadkach może się zdarzyć, że zmiana języka komputera Mac spowoduje również zmianę języka przeglądarki. Więc możesz chcieć przełączyć się z powrotem na swój język i prawdopodobnie nie wiesz, jak to zrobić, ale nie martw się, ponieważ tutaj pokazujemy dwa sposoby, w jakie możesz to zrobić.

zmień język na przeglądarkę safari

Z terminala poleceń

Możesz zmienić język przeglądarki z terminala poleceń. Aby to zrobić, musisz wejść do terminala i przejść do uruchom domyślne polecenia zapisu com.apple.Safari AppleLanguages ​​(„es-ES”). Po wprowadzeniu i wykonaniu wskazanej ścieżki polecenia, kliknij Enter, aby zmiany odniosły skutek. A później ponownie uruchomisz komputer i będziesz mógł zobaczyć wprowadzone zmiany. Z drugiej strony możesz również łatwo zmienić rozmiar czcionki na przeglądarkę Safari.

Korzystanie z ustawień systemowych

Możesz także zmienić język przeglądarki Safari za pomocą ustawień systemowych. W takim przypadku przechodzisz do preferencji systemowych, następnie kliknij Język i wybierz region. Kliknij ikonę nowego języka, którego chcesz używać. Musisz wyjść z preferencji systemowych i ponownie uruchomić komputer MacOS, aby wprowadzone zmiany zostały zapisane. Po ponownym uruchomieniu komputera otwórz przeglądarkę Safari i sprawdź dokonaną zmianę języka.

Jak poprawnie zmienić język klawiatury na komputerze Mac?

W oprogramowaniu komputera Mac możesz zmienić język klawiatury, nawet jeśli komputer jest skonfigurowany z innym językiem. Musisz tylko dodać język, którego chcesz używać do menu wprowadzania. A podczas pisania możesz użyć opcji Wprowadź znaki akcentowane dla akcentów słów, które tego wymagają.

zmień język klawiatury mac

Jeśli jednak chcesz poprawnie zmienić język klawiatury na komputerze Mac, postępuj zgodnie z instrukcjami: Wejdź do menu i kliknij Preferencje systemu. Następnie kliknij Klawiatura i źródła danych wejściowych. Klikasz ikonę Dodaj i wybierasz język. Możesz wybrać wiele wpisów dla języków, których chcesz używać. Kliknij Dodaj. Wybierasz język i klikasz Pokaż przeglądarkę klawiatury, aby zobaczyć układ klawiatury w wybranym języku. W ten sposób możesz skonfigurować klawiaturę Maca.

dołącz do naszego kanału telegram