Skip to content

Jak ustawić hasło do albumu ze zdjęciami na moim iPhonie? – Skonfiguruj prywatność

29 de wrzesień de 2021

Jednym z aspektów, który użytkownicy iPhone’a bardzo cenią, jest prywatność oferowana przez urządzenia, ponieważ mieć dobrze chronione dane osobowe to zawsze ma ogromne znaczenie.

Zdjęcia, które każdy może mieć na swoim telefonie, mogą oznaczać bardzo kompromitujące informacje, ponieważ przedstawiają ważne osobiste chwile lub zawierają poufne informacje, takie jak konta bankowe, numery identyfikacyjne itp. Zwykle, prywatne informacje, które dana osoba może mieć na swoich zdjęciach, są wrażliwe, dlatego tak ważne jest, aby zawsze były dobrze chronione.

Aby chronić zdjęcia na iPhonie, Apple pozwala umieścić hasło do albumów ze zdjęciami, a my pokażemy Ci dzisiaj, jak możesz umieścić hasło do albumu ze zdjęciami na swoim iPhonie.

Jakie kroki należy podjąć, aby zabezpieczyć hasłem album ze zdjęciami?

Aby chronić album na swoim iPhonie, powinieneś wiedzieć, że będziesz używać głównie aplikacji do notatek i chociaż na początku brzmi to trochę dziwnie, proces nie jest zbyt skomplikowany.

Wpisz hasło do albumu

Album ze zdjęciami, do którego chcesz umieścić hasło, musisz utworzyć w aplikacji do notatek. Aby umieścić hasło, wystarczy kliknąć ikonę z 3 poziomymi kropkami wewnątrz notatki i wybierz opcję „Zablokuj”. Gdy to zrobisz, pojawi się zakładka, w której musisz umieścić hasło obok podpowiedzi, która później posłuży do przypomnienia hasła w przypadku jego zapomnienia.

Utwórz ślad dla zdjęć

Kiedy tworzysz hasło do albumu w notatkach Otrzymasz opcję, która mówi „Użyj Touch ID”. Ta funkcja automatycznie kojarzy odciski palców zapisane na urządzeniu Apple jako sposób na odblokowanie albumu w notatkach.

Ukryj pliki

Aby ukryć pliki, musisz najpierw wyszukać je na swoim iPhonie. Jeśli chcesz ukryć obraz, musisz przejść do swojej galerii, kliknąć udostępnij i wybrać opcję notatek. Wtedy zobaczysz wszystkie foldery, które utworzyłeś w swoim notatniku, tam musisz wybrać ten, który będzie działał jako tajny album aby twój obraz był przechowywany w tym miejscu. Jeśli chcesz zapisać dowolny inny plik na telefonie komórkowym, proces jest w zasadzie taki sam, jak ten, o którym właśnie wspomnieliśmy.

Co zrobić, aby ukryć album na moim urządzeniu iPhone?

Na iPhonie nie możesz poprawnie ukryć albumów, które utworzyłeś w swojej galerii, ponieważ jedynym sposobem ich ochrony na razie jest wykonanie procesu, o którym właśnie wspomnieliśmy, w aplikacji do notatek urządzenia.

Gdy chcesz dodać zdjęcia do tego albumu ukryte w notatkach musisz najpierw zdjąć blokadę, a następnie przejdź do swojej galerii, wybierz wszystkie obrazy, które chcesz ukryć, i wyślij je do danego albumu w notatkach. Po tym wszystkim możesz ponownie zablokować album, a Twoje informacje będą bezpieczne.

Co zrobić, jeśli zapomniałem hasła zabezpieczającego album?

Zablokuj albumy iPhone'a

Jeśli nie pamiętasz hasła, które umieściłeś w albumie notatek, będziesz musiał przejść do opcji swojego iPhone’a i wejść do sekcji notatek. Wśród wszystkich opcji, które wtedy zobaczysz, wpisz „Hasło”, tam zobaczysz, że na dole otrzymasz przycisk z napisem „Zresetuj hasło”. Naciskając tam, możesz zresetować klucz swoich notatek, jednak aby to zrobić, musisz najpierw wprowadzić hasło swojego Apple ID, więc będziesz musiał je zapamiętać, aby móc zresetować hasło notatek.

Czy mogę hasła do innych aplikacji na iPhonie?

Aby umieścić hasło w innych aplikacjach na swoim iPhonie, musisz wejść w opcję „Czas użytkowania”, następnie musisz ustalić limit użytkowania aplikacji, którą chcesz zablokować. Kiedy ten limit zostanie osiągnięty aplikacja automatycznie się zawiesi aby ponownie uzyskać do nich dostęp, należy wprowadzić wcześniej ustalone hasło.