Skip to content

Jak ustawić Google w Chrome jako domyślną wyszukiwarkę?

22 de grudzień de 2021

Google jest obecnie najlepszą wyszukiwarką na rynku, a wszystko to dzięki temu, że oprócz wielu innych funkcji ma własną przeglądarkę. Twoja aplikacja mobilna i program komputerowy zawsze się aktualizuje a te aktualizacje niosą ze sobą nowe, bardzo przydatne funkcje.

Jedną z najlepszych funkcji Google Chrome jest przełącznik wyszukiwarki. Niektóre przeglądarki nie pozwalają na zmianę tego, ale Google Chrome tak. Krótko mówiąc, zobaczysz, jak przywrócić Google jako Wyszukiwarka przeglądarki Chrome i jeszcze kilka rzeczy.

Jakie są kroki, aby zmienić domyślną wyszukiwarkę na Google?

Może nie wiesz jak przywrócić Google jako wyszukiwarkę przeglądarki Chrome, ponieważ to nie Ty zmieniłeś wyszukiwarkę. Może poprosiłeś kogoś o przysługę i z czasem zorientowałeś się, że wyszukiwarka „Google” jest znacznie lepsza.

Takie rzeczy zwykle się zdarzają, ale nie musisz się martwić, ponieważ istnieje na to rozwiązanie. Zwróć uwagę na proces, którego musisz użyć, aby przywrócić „Google” jako domyślna wyszukiwarka:

 1. Otwórz przeglądarkę internetową
 2. Naciśnij ikonę z 3 kropkami
 3. Przejdź do ustawień’
 4. Idź prosto do miejsca, w którym jest napisane „Podstawy”
 5. Na koniec przejdź do sekcji „Wyszukiwarki” i wybierz „Google” jako domyślną przeglądarkę

W ten sposób „Google” jest ustawiane jako domyślna przeglądarka Chrome na urządzeniach mobilnych. Później proces, którego należy przestrzegać, aby: zmień wyszukiwarkę na PC. Pamiętaj, że w Chrome możesz wyczyścić pamięć podręczną, aby zwolnić miejsce.

Jak ustawić Google domyślnie w Chrome?

Aby móc korzystać ze wszystkich funkcji wyszukiwarki „Google”, zaleca się: zrób google jako stronę główną i jako wyszukiwarka. To, co zobaczysz dalej, to sposób domyślnego ustawienia Google w Chrome.

Z komputera PC

Dzięki komputerom możesz cieszyć się prawie wszystkimi funkcjami, które oferuje Google Chrome. Z Chrome na PC możesz też ustaw Google jako przeglądarkę internetową domyślnie w następujący sposób:

 1. Otwórz przeglądarkę
 2. Kliknij ikonę trzech kropek
 3. Przejdź do sekcji „Ustawienia”
 4. W „Ustawieniach” naciśniesz opcję „Wyszukiwarka” i wybierzesz „Google jako domyślną przeglądarkę”

Po zakończeniu procesu ustawiania Google jako domyślnej wyszukiwarki w Chrome możesz wprowadzić hasło do swojego profilu Chrome. Jak już powinieneś wiedzieć, Chrome pozwala umieść wiele e-maili a każde konto dzieli je według profili.

osoba korzystająca z komputera

Cóż, w każdym z tych profili mogą być zapisane hasła, sesje rozpoczęte na stronach prywatnych i podobne rzeczy. Wszystkie tego rodzaju rzeczy są chronione hasłem do profilu.

Na Androidzie

Od urządzeń z systemem operacyjnym Android nie jest tak inaczej ustaw Google jako domyślną w Chrome. Zwróć uwagę na to, co musisz zrobić, aby przywrócić Google rolę wyszukiwarki w przeglądarce Chrome na telefony komórkowe:

 1. Otwórz przeglądarkę
 2. Wprowadź ustawienia
 3. Przejdź do „Podstaw”
 4. Przejdź do sekcji „Wyszukiwarka” i ustaw Google jako domyślną

Jeśli kiedykolwiek zdecydujesz, że chcesz przełączyć się z powrotem na domyślną wyszukiwarkę w Chrome, po prostu musisz powtórzyć ten sam proces co zostało pokazane wcześniej. Nawiasem mówiąc, musisz wiedzieć, że wszystkie pobrania blokowane przez Chrome można wznowić.

Z komputerem Mac

Procedura do wykonania w Urządzenia systemu Mac Jest to trochę podobne do procesu, który należy zastosować w systemie Windows, o którym mowa powyżej:

 1. Otwórz Google Chrome
 2. Naciśnij ikonę 3 kropek
 3. Naciśnij opcję „Ustawienia”
 4. W ustawieniach przejdź do „Wyszukiwarka”
 5. Wybierz Google jako domyślną i zapisz zmiany

Jak zrobić Google jako stronę główną?

Oprócz umieszczenia Google jako strony głównej lub wyszukiwarki w Chrome możesz również ustaw chrome jako stronę główną w Microsoft Edge i Firefox. Abyś wiedział, jak zmienić stronę główną tych przeglądarek, pokażemy Ci, jak zmienić stronę główną na Google w nich:

W Microsoft Edge

Starsze wersje Microsoft Edge nie pozwalają użytkownikom systemu Windows przełącz się na Google jako wyszukiwarkę. Ale w takim przypadku możesz grać sprytnie i umieścić Google jako swoją stronę główną. Aby umieścić Google jako stronę główną, musisz:

 1. Otwórz Microsoft Edge
 2. Przejdź do ustawień przeglądarki
 3. W polu „Otwórz za pomocą” określisz stronę, którą chcesz otworzyć. Adres to „www.google.es”
 4. Na koniec zapisz zmiany i wszystko będzie gotowe

Z Firefoksem

logo firefox

W przypadku Firefoksa jest to o wiele łatwiejsze przypisz stronę główną który rozpocznie się po otwarciu przeglądarki. Zwróć uwagę na to, co powinieneś zrobić:

 1. Otwórz przeglądarkę
 2. Otwórz nową kartę
 3. W tej zakładce umieść stronę, którą chcesz otworzyć jako główną
 4. Teraz weź zakładkę i umieść ją na przycisku głównym
 5. Potwierdź, że chcesz używać tej karty jako głównej i wszystko będzie gotowe

Jeśli masz jakiś problem z przeglądarkąPo umieszczeniu strony głównej będziesz musiał przejść do strony pomocy technicznej Firefoksa, aby uzyskać pomoc.

dołącz do naszego kanału telegram