Skip to content

Jak ustawić Gmaila jako domyślną lub domyślną pocztę na moim telefonie iPhone

13 de Maj de 2021

W dzisiejszym artykule zobaczymy Jak ustawić Gmaila jako domyślną lub domyślną wiadomość e-mail na moim telefonie komórkowym iPhone? Telefony iPhone są opracowywane przez amerykańską firmę Apple, wprowadzono je na rynek w czerwcu 2007 roku.

Od czasu ich premiery były to jedne z najwyższej klasy telefonów komórkowych, aż do iPhone’a 12 Pro Max jest 29 modeli tych telefonów, z około 193 milionami użytkowników na całym świecie.

Te smartfony mają własny system operacyjny iOS, który należy do najlepszych. iOS ma ekskluzywne aplikacje, które są bardzo dobrze przemyślane pod względem funkcjonalności i interfejsu. Jedną z tych aplikacji jest Mail w przypadku Domyślna usługa poczty e-mail iOS.

Mail to kompletna usługa poczty e-mail, oferująca opcje wysyłania i odbierania wiadomości e-mail, oznaczania wiadomości spamowych, tworzenia grup kontaktów, przesyłania plików za pomocą iCloud itp. Pomimo dobrej operacji, niektórzy użytkownicy wolą korzystać z innej usługi poczty e-mail, takiej jak Gmail. Dlatego dzisiaj zobaczymy Jak mogę ustawić Gmaila jako domyślną wiadomość e-mail na iPhonie? Poniżej wyjaśnimy kroki, które należy wykonać.

Jak ustawić Gmaila jako domyślną wiadomość e-mail na telefonie iPhone?

Ustawienie Gmaila jako domyślnego adresu e-mail to prosta czynność, która jest stosunkowo nowa. W wersjach iOS wcześniejszych niż iOS 14 nie będziemy mogli ustawić Gmaila jako domyślnego. Od iOS 14, jeśli możemy ustawić inne aplikacje jako domyślne. Następnie zobaczymy proste kroki, abyśmy mogli ustawić Gmaila jako domyślny adres e-mail.

  1. Po włączeniu telefonu iPhone musimy najpierw przejść do obszaru „ustawienia”, gdzie przejdziemy do aplikacji Gmail dostępnej w App Store.
  2. Po znalezieniu aplikacji Gmail musimy „stuknąć” w aplikację, aby później obserwować przestrzeń „Domyślna aplikacja pocztowa” między opcjami.
  3. Aby wejść Zobaczymy możliwe programy, które mogą służyć jako poczta, gdy Gmail jest dostępny.
  4. Po wybraniu Gmaila wszystkie jego funkcje będą domyślne na naszym urządzeniu iPhone.

Po wykonaniu wszystkich tych kroków możemy lepiej skonfigurować nasze konto Gmail w iOS, jeśli zdecydujemy się użyć innej alternatywy Gmaila lub Maila, musimy wykonać te same kroki, aby zmienić domyślną pocztę. Ponadto te kroki można wykorzystać do zmiany domyślnej aplikacji naszego iPhone’a we wszystkich aspektach.

Jakie są zalety i wady korzystania z Gmaila?

Ponieważ widzieliśmy, jak możemy używać Gmaila jako domyślnego adresu e-mail, musimy to wiedzieć Gmail jak każda aplikacja ma swoje zalety i wady. Dlatego rozsądnie jest znać te aspekty Gmaila, aby na końcu tego artykułu podjąć decyzję o przejściu na Gmaila, czy nie.

logo gmaila

Jakie są zalety korzystania z Gmaila?

Zaczniemy od zalet Gmaila. Ta aplikacja ma przewodnik, który pomógł Ci poprawić błędy z pierwszych wersji, będąc jednym z najlepszych dostawców poczty e-mail, przynosząc użytkownikowi kilka korzyści.

  • Gmail ma 4000 milionów użytkowników, więc korzystając z tej usługi pocztowej będziemy mieli dużą liczbę znajomych korzystających z Gmaila, co Pozwala to uniknąć problemów ze zgodnością między wiadomościami e-mail.
  • Ma możliwość korzystania z pakietu programów Google, rozszerzając oferowane przez siebie narzędzia.
  • Automatycznie kategoryzuj różne otrzymywane e-maile, pomijając te, które mogą być dla nas irytujące.
  • Ma dobre zabezpieczenia, oferując weryfikację dwuetapową w celu poprawy bezpieczeństwa podczas wchodzenia na naszą pocztę.

Jakie są wady korzystania z Gmaila?

Pomimo znaczących zalet Gmail ma pewne wady, o których musimy wiedzieć, aby mieć pełny obraz. Oto niektóre zalety Gmaila:

  • Ma niewielką pojemność miejsca na pliki, mając tylko 25 MB, co jest minusem Gmaila. Z biegiem czasu pliki wymagają więcej miejsca, przez co tak mało miejsca jest jeszcze mniejsze.
  • Chociaż Gmail ma bardzo ładny interfejs, wszystkie oferowane przez niego funkcje mogą spowolnić ładowanie przeglądarki.