Skip to content

Jak uśpić mój Amazon Fire Stick? – Przewodnik po konfiguracji

20 de wrzesień de 2021

Fire Stick to nowe urządzenie Amazon, które pozwala nam zmienić nasz telewizor w Smart TV i cieszyć się na nim treścią świetnego przesyłania strumieniowego, takiego jak Amazon Prime i Netflix, maksymalizując nasze wrażenia.

Ale oprócz tego Fire Stick oferuje szereg funkcji, których nie zawsze uczysz się używać za pierwszym razem i kiedy po raz pierwszy go używasz, To normalne, że mamy trochę trudności z ich wykonaniem. Dlatego dzisiaj przedstawiamy Ci ten przewodnik, abyś mógł spać.

Jakich metod mogę użyć, aby uśpić Amazon Fire Stick?

dwa podstawowe sposoby na uśpienie Fire Stick, z konfiguracji, za pomocą pilota lub poprzez zewnętrzną aplikację. Poniżej wyjaśnimy oba sposoby osiągnięcia tego.

Uśpij mój Amazon Fire Stick, ustawiając go za pomocą kontrolera

Oczywiście musimy mieć pod ręką pilota. Kontrola jest podstawowym uzupełnieniem naszego Fire Sticka i który zapewnia nam prawie wszystkie jego funkcje. Aby z nim spał, musimy:

Naciśnij przycisk start

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest naciśnij ten przycisk przez kilka sekund aby wyświetlić ekran z szeregiem opcji.

Otwórz menu startowe

Ten ekran to menu główne. Zobaczymy w nim ikonę w kształcie półksiężyca, a pod nią napis spać.

Wybierz, aby użyć opcji „Niskie zużycie”

Ta ikona uśpi Cię Lub aktywuje tryb niskiego zużycia, wyłączając funkcje Fire TV i zmniejszając zużycie energii elektrycznej.

Jak uśpić mój Amazon Fire Stick za pomocą aplikacji?

Niestety piloty mogą ulec uszkodzeniu, a nawet zgubieniu, a wtedy możemy użyć telefonu i aplikacji, aby uśpić Fire Stick.

Ta aplikacja to Amazon Fire TV, opracowana przez Amazon i dostępna zarówno na iOS, jak i Androida w odpowiednich sklepach.

Po zainstalowaniu musimy go otworzyć i zaloguj się na nasze konto Amazon. Aplikacja wykryje podłączone urządzenia i musimy wybrać, z którym chcemy jej używać, aby kod, którego wymaga nasz telefon komórkowy, pojawił się na ekranie telewizora.

Po wejściu, Amazon Fire TV będzie emulować pilota na telefonie komórkowym, za pomocą którego możemy uśpić Fire Stick w ten sam sposób, który wyjaśniliśmy wcześniej.

Pamiętaj, że aby to osiągnąć, wymagane będzie dobre połączenie internetowe przez oba urządzenia.

Różnice między odpoczynkiem Amazon Fire Stick a usypianiem

Odpoczywając Fire Stick i usypiając, przejdzie w tryb uśpienia. Polega to na wyłączeniu wszystkich jego funkcji, z wyjątkiem aktualizacji oprogramowania, które mogą być wykonywane, i zapewnieniu szybszego ich zakończenia.

W ten sposób różnica między uśpieniem Fire Stick a pozostawieniem go do odpoczynku jest taka: pierwszy natychmiast usypia urządzenie po aktywacji trybu uśpienia, a drugi następuje po 20 lub 30 minutach (w zależności od modelu Fire Stick) nieaktywności.

Różnice między odpoczynkiem a usypianiem mojego ognistego kija Amazona

Co mogę zrobić, jeśli mój Amazon Fire Stick nie chce spać?

Istnieją trzy różne alternatywy, które możemy wymyślić i wykorzystać, aby móc łatwo naprawić tę żmudną wadę Fire Stick.

Pierwsza i najbardziej podstawowa to ponowne uruchomienie urządzenia z menu Start Ustawienia. Ogólnie rzecz biorąc, po ponownym uruchomieniu Fire Stick ta funkcja działa poprawnie.

Ale jeśli to nie zadziała, możemy spróbować z odłącz Fire Stick od telewizora i odczekaj chwilę przed ponownym podłączeniem.

Może się również zdarzyć, że ten błąd jest spowodowany poważniejszą przyczyną i konieczne jest skonfigurowanie Fire Stick do ustawień fabrycznych, co jest równoznaczne z jego formatowaniem.

Spowoduje to usunięcie wszystkich informacji i ustawień, które mamy na urządzeniu, więc powinno być to postrzegane jako ostatnia opcja. Zwykle nie trzeba popadać w tę skrajność I można to naprawić, inwestując trochę cierpliwości.