Skip to content

Jak uruchomić, zamknąć i zapisać stan maszyn wirtualnych w VirtualBox? (Przykład)

28 de luty de 2021

Maszyny wirtualne to jedne z najlepszych wynalazków, jakie kiedykolwiek powstały. Ponieważ pozwalają na użycie systemu operacyjnego w innym w bardzo prosty sposób (pozwalają nawet skopiować lub sklonować maszynę wirtualną na inny komputer, to znaczy przekazać system operacyjny do innego komputera). Dlatego dobrze jest dowiedzieć się wszystkiego o tym, jak to działa. Mając to na uwadze, dzisiaj zobaczysz jak uruchomić, zamknąć i zapisać stan maszyn wirtualnych w VirtualBox.

I jest niewielu ludzi, którzy naprawdę wiedzą, jak korzystać z maszyny wirtualnej (nie mówiąc, że prawie nikt nie wie, czym one są), co jest bardzo złe, ponieważ są świetnym wynalazkiem, który może znacznie ułatwić życie. Dlatego nadszedł czas, abyś nauczył się podstaw i omówienia ich.

Uruchom, zamknij i zapisz stan maszyn wirtualnych w VirtualBox

Aby przejść od razu do rzeczy, aby skutecznie nauczyć się uruchamiać, wyłączać i zapisywać stan maszyn wirtualnych w VirtualBox, musisz postępować zgodnie z kolejnością, aby najpierw zobaczyć uruchomienie maszyny.

Otwórz program, aby wyświetlić główne okno (jeśli go nie masz, pobierz go z jego strony), a następnie stań na górze zielonej strzałki, która pojawia się na górnym pasku o nazwie „Początek”, Po kliknięciu wyświetli opcje potrzebne do włączenia maszyny, które są:

„Normalny start” który jest najbardziej powszechny i ​​włącza maszynę jak każdy komputer, „Uruchom bez ekranu” który włączy maszynę wirtualną, ale nie pokaże Ci okna, aby z niej skorzystać, ale będziesz musiał kliknąć prawym przyciskiem myszy, a następnie wybrać opcję „Pokazywać”.

Ten start jest zalecany, gdy zamierzasz używać kilku maszyn wirtualnych w tym samym czasie, aby szybko przejść z jednego okna do drugiego. Wreszcie jest „Undockable Start”, który otworzy maszynę wirtualną z ramką wokół niej, co pozwoli na edycję rozmiaru okna.

Zapisywanie maszyny wirtualnej

Teraz, gdy pierwsza część nieznanego została rozwiązana Jak uruchomić, zamknąć i zapisać stan maszyn wirtualnych w VirtualBox? Czas, abyś nauczył się drugiego, oszczędzania.

W tym celu musisz najpierw nacisnąć czerwony przycisk X, który pojawia się w prawej górnej części okna, dzięki czemu uzyskasz kilka opcji wyłączania i połączenie ”Zapisz stan maszyny ” ściśnij to.

Spowoduje to, że maszyna sama się zawiesi lub zapisze, więc zamknie okno wyświetlania i przestanie zużywać zasoby, ale to, co robiłeś w środku, pozostanie tam, dopóki nie zechcesz wrócić.

Możesz to zrobić, klikając prawym przyciskiem myszy maszynę (która będzie po prawej stronie ekranu), tak aby pojawiło się menu rozwijane, w którym możesz kliknąć „Początek” jeszcze raz.

Zamknięcie maszyny wirtualnej

Teraz, gdy wiesz, jak zacząć i oszczędzać, przychodzi najłatwiejsza część wszystkiego, wyłącz maszynę, aby zakończyć dzień pracy i odpoczynku. Jeśli chcesz to osiągnąć wystarczy kliknąć czerwony X w prawym górnym rogu, tak jakbyś miał zamknąć normalne okno, tutaj da ci dwie opcje zamykania:

ikony virtualbox i ubuntu

„Wyślij sygnał wyłączenia”: co pozwala wyłączyć urządzenie tak, jak na zwykłym komputerze, z menu Start. „Zamknij maszynę wirtualną”: działa to tak, jakby kabel komputera został odłączony, to znaczy nagle go wyłącza.

I to wszystko, ta ostatnia rzecz została wreszcie udzielona Jak uruchomić, zamknąć i zapisać stan maszyn wirtualnych w VirtualBox? Następnym krokiem jest wejście do programu i rozpoczęcie korzystania z maszyn w dowolny sposób. Pamiętaj też o ciągłym szukaniu informacji o tej technologii, ponieważ istnieje o wiele więcej funkcji, takich jak ta, która pozwala wydrukować dokument z maszyny wirtualnej, czy ta, która pozwala skonfigurować łączenie maszyn wirtualnych przez Wi-Fi lub sieć zewnętrzną , więc nie zostań w tyle i idź dalej.

dołącz do naszego kanału telegram