Skip to content

Jak uruchamiać stare programy w trybie zgodności w systemie Windows? (Przykład)

31 de styczeń de 2021

Jeśli chcesz uruchomić stary program w systemie operacyjnym Windows, przeczytaj poniższy przewodnik, o którym będziemy mówić Jak uruchamiać stare programy w trybie zgodności w systemie Windows?, W ten sposób możesz rozwiązać każdy problem, który masz w związku z oprogramowaniem z przeszłości.

Stare programy

Jeśli używasz komputera od wielu lat, z pewnością istnieje kilka starych programów, które nadal przyciągają wiele uwagi. Niestety z biegiem czasu pojawiły się pewne problemy zgodność z aplikacjami z przeszłości.

W każdym razie nie martw się, ponieważ system operacyjny Windows 10 jest przygotowany do rozwiązania tych problemów w większości przypadków. W związku z tym przygotowaliśmy przewodnik, dzięki któremu w większości przypadków uruchom te stare programy, które lubisz w nowym systemie operacyjnym.

Jak uruchamiać stare programy w trybie zgodności w systemie Windows?

Istnieje kilka metody kompatybilności obecny w systemie Windows 10, poniżej omówimy najbardziej istotne i co należy wziąć pod uwagę, jeśli uruchamiasz stare programy.

Narzędzie do rozwiązywania problemów ze zgodnością

Windows stanowi doskonałe narzędzie, które może rozwiązać wiele problemów związanych ze zgodnością starych programów. Aby włączyć tę opcję, wystarczy naciśnij prawy przycisk myszy na pliku wykonywalnym tego starego programu, z którym masz problemy, po tym wybierz opcję „Rozwiązywanie problemów ze zgodnością”.

Po wybraniu tej opcji system poprowadzi Cię przez proces rozwiązywania problemów związanych z wykonywaniem starych programów. Tak czy inaczej, istnieją inne opcje, które możesz skonfigurować według własnych upodobań.

Tryby zgodności obecne w systemie Windows 10

Pierwsza zakładka sekcji kompatybilności pokaże tak zwany „Tryb zgodności”, który reprezentuje zestaw opcji zintegrowanych z systemem operacyjnym Windows 10, dzięki którym możliwe jest uruchamianie programów w trybach zgodności ze starymi systemami operacyjnymi.

Jest to niewątpliwie jeden z lepsze opcje kompatybilności obecny w systemie Windows 10, ponieważ umożliwia uruchamianie programów przeznaczonych dla systemów operacyjnych takich jak Windows 98, Windows 2000, Windows XP, Windows Vista lub nawet Windows 7. Jest to wysoce zalecana opcja, jeśli używasz aplikacji zaprojektowanych dla tych systemów operacyjnych .

Ręczne ustawienia zgodności ze starymi programami

Będziesz mógł wprowadzić ręczne opcje konfiguracji zgodności, klikając prawym przyciskiem myszy program, który chcesz uruchomić, a następnie przejdź do właściwości i na koniec wybierz sekcję „Zgodność”. Tutaj znajdziesz następujące opcje.

Uruchom z 256 kolorami

Ogólnie rzecz biorąc, kolor HDR można włączyć i skonfigurować w systemie Windows 10. Jednak używa się wielu starszych programów zredukowane ustawienia kolorów w porównaniu do obecnych standardów. Z tego powodu, jeśli używasz dość starego programu, może być konieczne włączenie tej opcji konfiguracyjnej.

Uruchom w rozdzielczości ekranu 640×480, aby uruchamiać starsze programy w trybie zgodności w systemie Windows

Starsze programy często działają w niższych rozdzielczościach w porównaniu do obecnych. Jedną z najczęstszych rozdzielczości, która przez długi czas reprezentowała standard, była 640 × 480. Włączając tę ​​opcję, będziesz mógł dostosować rozdzielczość ekranu podczas uruchamiania aplikacji.

Klasyczna gra doom

Wyłącz motywy wizualne

Nowoczesne systemy operacyjne mają wiele opcji konfiguracji wizualnej, które poprawiają ogólny wygląd systemu operacyjnego. W każdym razie może to oznaczać problem z niekompatybilnością ze starymi aplikacjami, dlatego zaleca się wyłączenie efektów wizualnych w systemie Windows 10, aby uniknąć problemu.

Wyłącz kompozycję pulpitu, aby uruchamiać stare programy w trybie zgodności w systemie Windows

Bardzo podobny do poprzedniego aspektu, z upływem czasu zmieniło się środowisko Windows, umożliwiając dostosowanie motywu i tła pulpitu, zasadniczo na pulpicie. Aktywacja tej opcji wyłączy te warstwy dostosowywania podczas korzystania ze starego programu.

Wyłącz skalowanie ekranu, jeśli używasz ustawień wysokiej rozdzielczości

Ustawienie wysokiej rozdzielczości może być bardzo wygodne w nowoczesnych aplikacjach i na ogólnym poziomie systemu operacyjnego. W każdym razie ta funkcja jest przeznaczona dla ekranów o wysokiej rozdzielczości, a także programów, które umożliwiają tę funkcję. Jeśli podczas uruchamiania starszych aplikacji występują problemy z obrazem, może to być pomocne aktywuj tę opcję.