Skip to content

Jak uniknąć wiadomości w wątkach lub zgrupowanych wiadomości e-mail na iPhonie — blokowanie wiadomości

31 de grudzień de 2021

Jedną z rzeczy, które widzimy w najnowszych wersjach systemu operacyjnego iPhone’a, jest to, że otrzymanie wiadomości e-mail jest w rzeczywistości odpowiedzią na inną, którą wysyłamy. Te zaczynają się łączyć.

Chodzi o to, że w ten sposób nie pojawiają się one tak, jakby były niezależnymi wiadomościami. Idziemy jak post na całe życie. Co może być całkiem interesujące na niektóre okazje, ale generalnie może sprawić, że niektóre pominiemy ważna poczta przez pomyłkę.

Generalnie ten rodzaj łańcucha wiadomości, że tak powiem. Osiąga to, że mamy wszystko na swój sposób bardziej zwarty i zorganizowany. Ale jeśli jesteś ze starej szkoły, tak jak ja, i chcesz mieć wszystkie wiadomości w swojej skrzynce odbiorczej, aby być dobrze świadomym nowych wiadomości e-mail, czytaj dalej ten samouczek, ważne jest, abyś dbał o swoje bezpieczeństwo podczas wysyłania wiadomości.

Ponieważ w tym artykule zobaczymy, jak uniknąć grupowania wiadomości e-mail na iPhonie i możesz zobaczyć je wszystkie w skrzynce odbiorczej, na przykład na komputerze.

Skonfiguruj menedżera poczty e-mail iPhone’a

Po prostu wpisujemy nasz adres e-mail przez menedżera poczta z naszego iPhone’a. Widzimy, że mamy kilka unikalnych wiadomości.

Kiedy klikniemy na wspomnianą wiadomość, u góry pojawi się nowa opcja ekran z napisem „Wątek”.

Klikając tę ​​opcję, pojawiają się wszystkie wiadomości, które w kilku słowach omówiliśmy nieco powyżej: grupowanie wszystkich wiadomości, które mamy wysłane z tą osobą.

Oczywiście może to być bardzo wygodne dla niektórych osób, a dla innych coś dość niewygodnego co może skomplikować sprawy podczas sprawdzania nowych wiadomości, możesz również zablokować ten numer lub kontakt.

blokuj zgrupowane wiadomości iphone

Zapobiegaj gromadzeniu się wiadomości e-mail na iPhonie

  • Aby tego uniknąć, musimy iść, aby „Ustawienia”.
  • Następnie musimy poszukać opcji, która mówi „Poczta, kontakty, kalendarz”.
  • W tej sekcji zobaczysz opcję, która jest domyślnie zaznaczona i mówi „Organizuj według wątkówE-maile.
  • Oczywiście to, co musimy zrobić, aby móc normalnie widzieć wiadomości i aby nie były one połączone, to w zasadzie dezaktywować tę opcję.

Gdy to zrobisz, będziesz mógł zobaczyć wszystkie e-maile od menedżer poczty Twojego iPhone’a jak zwykle. Wszystkie wiadomości, które wyślesz do tej samej osoby, nie zostaną ponownie zgrupowane, a wszystkie ich nowe wiadomości e-mail zobaczysz w swojej skrzynce odbiorczej.

Możesz aktywować i dezaktywować tę opcję tyle razy, ile uznasz za stosowne, więc nie powinieneś mieć z tym żadnego problemu.

Pamiętaj, że zawsze publikujemy Samouczki na iOS ogólnie. Musisz więc po prostu przejrzeć tę kategorię, aby znaleźć kilka sztuczek dla iPhone’a, które mogą być bardzo przydatne.

Czy zgrupowane e-maile można wyciszyć?

Odpowiedź brzmi tak. Jeśli jesteś osobą, która chce zrób sobie przerwę od projektu które masz z innymi ludźmi, prawdopodobnie nie chcesz otrzymywać e-maili podczas Twojej nieobecności, więc wyciszenie będzie dobrą opcją.

  • To znaczy że wiadomości związane z rozmową nie będą widoczne. Teraz, gdy wrócisz i chcesz być o wszystkim powiadamiany, wystarczy aktywować rozmowę.
  • Do wycisz wiadomości w wątkachMusisz tylko przejść do skrzynki odbiorczej i wybrać tę, którą chcesz wyciszyć.
  • Następnie wystarczy kliknąć przycisk „Więcej” i kliknąć opcję „Wycisz”.
  • To sprawi, że rozmowa zostaje usunięta z rynku w skrzynce odbiorczej.

A jeśli chcesz ponownie otrzymywać powiadomienia, wystarczy jeszcze raz przejść do „Więcej” w skrzynce odbiorczej, a następnie kliknąć „Cała poczta” i pojawią się wszystkie wiadomości, a nawet te, które znajdują się w folderach wersji roboczych .

Następnie wystarczy wybrać wiadomość, którą chcesz aktywować i kliknij „Więcej”. Od razu wybierzesz opcję „Anuluj wyciszenie” i to wszystko.

Wszelkie wątpliwości lub problemy dotyczące tego, jak uniknąć wiązania wiadomości od e-mail na iPhonie możesz to zostawić w sekcji komentarzy nieco dalej.

dołącz do naszego kanału telegram