Skip to content

Jak umieszczać lub umieszczać zewnętrzne łącza lub hiperłącza w programie Photoshop

23 de luty de 2021

Technologia dotarła do wszystkich dziedzin, aby wszystkie zadania, które zwykle wykonujemy, były dużo łatwiejsze i bardziej praktyczne. Podobnie mamy teraz narzędzia, które pomagają nam robić rzeczy, które wcześniej wydawały się niemożliwe.

Tak jest w przypadku edytorzy graficzni czy programy do edycji grafiki, są to narzędzia, które możemy uruchomić z naszych urządzeń. Po pobraniu możemy korzystać ze wszystkich funkcji, które mają nam do zaoferowania i edytować nasze obrazy.

Na przestrzeni lat jest ich wiele programy do edycji które się pojawiły, które możemy znaleźć na ich oficjalnych stronach, wiele z nich jest bezpłatnych i innych opłat.

Ale tylko najlepsze są takie, które osiągają sukces i są utrzymywane przez lata, tak jest w przypadku Photoshopa, uznawanego za jeden z najbardziej zaawansowanych programów do edycji.

Co to jest Photoshop i do czego służą hiperłącza?

Ten program można w całości pobrać darmowy z jego oficjalnej strony, po pobraniu możemy zacząć używać wszystkich jego narzędzi,

Został oficjalnie wydany w 1990 roku, od czasu jego premiery uznawany jest za jeden z najlepszych.

To sprawiło, że Photoshop jest najczęściej używanym programem do edycji obrazów na świecie, ponieważ jest to jeden z najbardziej kompletnych programów, jakie możemy znaleźć, z narzędziami wszelkiego rodzaju, z których możemy korzystać.

Wykonać profesjonalne prace montażowe teraz jest to możliwe dzięki Photoshopowi, należy zaznaczyć, że pomimo tego, że jest jednym z najbardziej zaawansowanych programów, jego funkcjonalność jest bardzo praktyczna, co sprawia, że ​​jest bardzo łatwy w obsłudze.

Jedną z jego wielu funkcji jest moc umieszczaj hiperłącza na obrazach Właśnie tego chcemy, jest to powszechnie stosowana funkcja, polegająca na umieszczeniu zaszyfrowanego linku, który osoba w niego kliknie i przekierowuje na stronę, którą chcemy.

To narzędzie jest szeroko stosowane, zwłaszcza w obszarze reklama cyfrowa, gdzie ludzie muszą odwiedzać strony.

W tym artykule w łatwy i prosty sposób nauczymy się wszystkich kroków, które musimy wykonać, aby umieścić linki zewnętrzne lub hiperłącza w Photoshopie.

Kroki umieszczania lub umieszczania zewnętrznych linków lub hiperłączy w programie Photoshop

Umieść łącza w programie Photoshop

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest otwarcie programu Photoshop po otwarciu wstawiamy dowolny obrazlub szukamy pracy, w której chcemy zaimplementować hiperłącze, po wykonaniu tej czynności należy wziąć pod uwagę kilka czynników.

Aby hiperłącze działało, musimy przypnij do jakiegoś pola tekstowego które wstawiamy, aby były o wiele bardziej czytelne i rozpoznawalne podczas uzyskiwania dostępu. Mając to na uwadze, możemy przejść do następnego kroku.

Gdy mamy już nasz obraz na ekranie, użyjemy narzędzia o nazwie «Narzędzie sektorowe lub sektorowe». Znajduje się na lewym pasku ekranu, po znalezieniu go wybieramy.

Następnie przechodzimy do tekstu, w którym chcemy umieścić hiperłącze i rysujemy ramkę wokół tekstu. Po utworzeniu pudełka musimy kliknąć je prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję „Zmodyfikuj opcje sektora”.

Automatycznie na ekranie otworzy się okienko, w tym oknie możemy skonfigurować hiperłącze, które wprowadzimy na naszym obrazku. Pierwszą rzeczą, którą musimy wpisać, jest nazwa, która będzie tekstem lub słowem, nad którym pracujemy.

Następna rzecz, którą powinniśmy enter to adres URL lub stronę, do której chcemy przejść po kliknięciu. Najbardziej zalecaną rzeczą, aby wykonać ten krok poprawnie, jest wejście na stronę z naszej przeglądarki i skopiowanie adresu, a następnie wklejenie go w pasku.

W następnym takcie napiszemy Bank Dlatego otwiera się w wyskakującym okienku, następnie umieszczamy tekst w wiadomości i na koniec dodajemy etykietę. Poddajemy się „W PORZĄDKU” i gotowy.

Na koniec należy wspomnieć, że Photoshop jest jednym z najlepszych programów do edycji obrazu. Dlatego ważne jest, aby poznać i zbadać każde z oferowanych przez niego narzędzi i funkcji. To aby jak najlepiej go wykorzystać.

dołącz do naszego kanału telegram