Skip to content

Jak umieścić niestandardowe dzwonki na iPhonie, iPadzie i iPodzie Touch

4 de lipiec de 2022

iPhone istnieje od dłuższego czasu, pokażemy Ci, jak skonfigurować iPhone’a łatwy sposób na umieszczenie własnych dzwonków, ale jest to możliwe. Jeśli nie chcesz kupować dzwonków ani korzystać z dzwonków dostarczonych z iPhonem, możesz utworzyć własne za pomocą iTunes.

Musisz wziąć pod uwagę przed jakimkolwiek procesem aktualizacji urządzenia mobilnego lub komputera Mac, które jest zgodne z twoją wersją systemu iOS.

Kroki, aby dostosować swój własny dzwonek na iPhonie

Krok pierwszy: pobierz iTunes

Prawie nigdy nie musisz używać iTunes z nowoczesnym iPhonem, ale dodanie własnych dzwonków nadal tego wymaga. Na komputerze z systemem Windows musisz zainstalować najnowszą wersję iTunes firmy Apple. Na komputerze Mac iTunes jest już zainstalowany i gotowy do pracy. Ten proces będzie działał na komputerze Mac lub Windows PC.

Krok drugi: wybierz plik dźwiękowy

Oczywiście będziesz potrzebować klipu dźwiękowego, który chcesz przekonwertować i użyć jako dzwonka. Prawdopodobnie masz już pomysł na to, czego chcesz użyć. Jeśli nie, śmiało znajdź coś, co Ci się podoba.. Możesz użyć absolutnie dowolnego pliku dźwiękowego, jaki możesz znaleźć.

Twój plik dzwonka nie może być dłuższy niż 40 sekund. iTunes odmówi kopiowania dzwonków dłuższych niż 40 sekund do telefonu.

Krok trzeci: Konwertuj MP3 na AAC

Twój plik dźwiękowy prawdopodobnie jest w formacie MP3. Będziesz musiał przekonwertować go do formatu AAC, aby użyć go jako dzwonka. (Jeśli plik dźwiękowy jest już w formacie AAC lub ma rozszerzenie .m4r, możesz pominąć tę część.)

Najpierw dodaj plik dźwiękowy do iTunes i znajdź go w swojej bibliotece. Możesz to zrobić, przeciągając i upuszczając plik bezpośrednio do biblioteki iTunes. Poszukaj archiwum w Bibliotece > Utwory.
Wybierz plik dźwiękowy w iTunes i kliknij Plik> Konwertuj> Utwórz wersję AAC.

Krok czwarty: Zmień nazwę pliku AAC

Otrzymasz dwie kopie tego samego pliku utworu w swojej bibliotece iTunes: oryginalną wersję MP3 i nową wersję AAC. Aby dowiedzieć się, która jest która, kliknij prawym przyciskiem myszy nagłówki biblioteki i aktywuj kolumnę „Typ”.

Zobaczysz nową kolumnę „Typ”, która powie Ci, który plik jest którym. „Plik audio MPEG” to oryginalny plik MP3, a „plik audio AAC” to nowy plik AAC. Masz teraz plik dzwonka jako plik AAC. Musisz jednak zmienić rozszerzenie pliku, aby iTunes rozpoznał go jako plik dzwonka.

Krok piąty: Dodaj plik dzwonka do telefonu

Na koniec podłącz iPhone’a do komputera PC lub Mac za pomocą dołączonego kabla USB do Lightning, który jest tym samym kablem, którego używasz do ładowania iPhone’a. Odblokuj iPhone’a i wybierz opcję „Zaufaj” na ekranie, aby potwierdzić, że chcesz zaufać swojemu komputerowi, jeśli wcześniej nie podłączałeś telefonu do iTunes na tym komputerze PC lub Mac. Zostaniesz poproszony o podanie kodu PIN.

Krok szósty: wybierz dzwonek

Możesz teraz chwycić iPhone’a i przejść do Ustawienia> Dźwięki i haptyka> Dzwonek i wybrać niestandardowy dzwonek. Wszystkie dodane przez Ciebie dzwonki niestandardowe pojawią się na górze listy tutaj.

Możesz także ustawić te niestandardowe dzwonki dla określonego kontaktuaby wiedzieć, kto dzwoni po prostu za pomocą dźwięku.

dostosuj dzwonki do iPhone'a

Aplikacja GarageBand do tworzenia dzwonków na iPhone

Jeśli chcesz najłatwiejszą metodą umieszczania niestandardowych dzwonków, aplikacja, której szukasz, to GarageBand. Najpierw pobierzemy aplikację i ją uruchomimy. Teraz musimy otworzyć naszą przeglądarkę za pomocą „Przeglądaj”, abyśmy mogli wybrać utworzoną muzykę lub ton.

Teraz musimy udostępnić go jako ton i nadać mu nazwę, a następnie nacisnąć „Eksportuj”. Zaletą jest to, że jeśli muzyka trwa dłużej niż 30 sekund, aplikacja zadba o to, aby została skrócona do granic możliwości. Wszystko, co musisz zrobić, to aktywować nowy dzwonek i to wszystko.

dołącz do naszego kanału telegram