Skip to content

Jak umieścić lub wykonać znak Circumflex Accent na klawiaturze komputera? (Przykład)

22 de luty de 2021

Chociaż nie są one używane w języku hiszpańskim lub są używane bardzo rzadko, ważne jest, aby nauczyć się umieszczać lub robić znak daszka na klawiaturze komputera.

Akcenty Circumflex, zwane również maskami, wyglądają jak małe czapeczki nad literą i znajdują się w obce słowa, które zostały przyjęte w języku angielskim, podobnie jak słowo château, które oznacza zamek.

Jest to pytanie podobne do funkcji, które pełnią klawisze od F1 do F12 w systemie Windows, a nawet jak sprawić, by znak był większy lub równy i mniejszy lub równy na klawiaturze.

Akcenty diakrytyczne Circumflex są używane w językach łacińskim, cyrylicy i greckim. W języku angielskim daszek jest czasami zachowany, gdy jego pisownia jest taka sama jak w języku oryginalnym, jak słowo oznaczające francuski przysmak, crème brûlée.

W przypadku małej litery i, akcent daszkiem przyjęty zastępuje kropkę i. Akcenty Circumflex znajdują się w tych wielkich i małych samogłoskach: Â, â, Ê, ê, Î, î, Ô, ô, Û i û

Różne pociągnięcia dla różnych platform

W zależności od platformy istnieją różne skróty klawiaturowe i metody umieszczania lub obsługi klawiatury komputera.

Większość klawiatur Mac i wersji systemu operacyjnego Windows firmy Microsoft ma klawisz akcentujący dla znaków akcentu online, ale nie można go użyć do zaakcentowania litery.

Caret jest czasami używany w formułach matematycznych lub w językach programowania komputerów. Niektóre programy lub platformy mają specjalne skróty klawiszowe do tworzenia znaków diakrytycznych, w tym znaków daszka.

Komputery Mac

Masz kilka opcji, które można umieścić lub przesunąć na klawiaturze komputera Mac.

Menu akcentujące

Na komputerze Mac przytrzymaj samogłoskę podczas pisania stworzyć postać z daszkiem.

Pojawi się małe okno menu z akcentami z kilkoma opcjami diakrytycznego akcentu, z których każda ma liczbę pod spodem, aby ją wybrać.

Kliknij klawisz z cyfrą – w tym przypadku 3 lub wybierz wersję z akcentami, klikając bezpośrednio menu akcentujące, aby wstawić znak z daszkiem do wpisywanego testu.

Aby uzyskać wersję pisaną wielką literą, naciśnij klawisz. „Zmiana” zanim napiszesz list, który chcesz zaakcentować.

Klucze

Emotikony i symbole

Innym sposobem uzyskania dostępu do znaków daszku na komputerze Mac jest menu Edytuj> Emotikony i symbole.

Otwórz menu i wpisz „daszek” w pasku wyszukiwania. Wybierz akcent, którego chcesz użyć w oknie wyników, aby otworzyć odmiany Marki. Wybierz jedną z odmian, których chcesz użyć w tekście.

Komputery z systemem operacyjnym Windows

Dla tych ludzi z komputerami z systemem Windows Możesz także umieścić lub daszek na klawiaturze komputera.

Włącz funkcję Number Lock na klawiaturze numerycznej po prawej stronie klawiatury. Przytrzymaj klawisz Alt podczas wpisywania odpowiedniego kodu numerycznego na klawiaturze numerycznej, aby tworzyć znaki z akcentami z daszkiem.

Jeśli nie masz klawiatury numerycznej po prawej stronie klawiatury, prawdopodobnie tak te kody numeryczne nie będą działać.

Rząd liczb u góry klawiatury, nad alfabetem, nie działa w przypadku kodów liczbowych.

Kody numeryczne podkreślające duże i małe litery:

 • Â = Alt + 0194
 • Ê = Alt + 0202
 • Î = Alt + 0206
 • Ô = Alt + 0212
 • Û = Alt + 0219

Kody numeryczne dla akcentów z małymi literami:

 • â = Alt + 0226
 • ê = Alt + 0234
 • î = Alt + 0238
 • ô = Alt + 0244
 • û = Alt + 0251

Użyj mapy znaków

Jeśli nie masz klawiatury numerycznej po prawej stronie klawiatury, wklej akcentowane znaki z mapy znaków, natywne narzędzie Windows, które oferuje dodatkowe znaki dla każdej czcionki zainstalowanej na komputerze.

Aby uzyskać do niego dostęp, użyj narzędzia wyszukiwania systemu Windows, aby znaleźć frazę „mapa znaków”.

W HTML

Służy do tworzenia prawie każdej strony, którą widzisz w sieci. Opisz i zdefiniuj zawartość strony internetowej.

W HTML znaki są reprezentowane przez pisanie z daszkami „&” (symbol ampera), następnie litera (e, U itd.), a następnie „cir„, śledzony przez „;” (średnik) bez spacji między nimi, na przykład:

 • & ecirc; = ê
 • & Ucirc; = Û

dołącz do naszego kanału telegram