Skip to content

Jak umieścić klucz do folderów systemu Windows, aby chronić swoje informacje?

7 de styczeń de 2022

Wiele osób, które stale korzystają ze sprzętu, takiego jak komputer, do wykonywania pracy itp., prawie zawsze ustawia hasło logowania, aby było ono bezpieczne. nikt inny nie wchodzi do zespołu bez hasła. Uważa się więc, że jest to bezpieczne lub bezpieczne przed wejściem do plików i zapisanych dokumentów. Prawda jest taka, że ​​wiele razy nie jest to tak bezpieczne, jak nam się wydaje, co nie oznacza konieczności przyjęcia bezpieczniejszej metody dla naszych plików.

Aby to zrobić, hasło logowania do systemu Windows zapewnia bardzo niski i podstawowy poziom bezpieczeństwa, który tylko uniemożliwia komuś wejście do komputera. Jednak nie chroni w pełni plików znajdujących się na dysku twardym, który jest głównym miejscem przechowywania wszystkich informacji przechowywanych na komputerze. Więc jest to zalecane zaszyfruj lub hasła foldery gdzie masz ważne informacje, do których nikt inny nie ma dostępu.

Co musisz wiedzieć przed ustawieniem hasła do folderów Windows?

Jeśli myślisz o ustawieniu hasła do folderów Windows na swoim komputerze, będziesz musiał wcześniej poznać pewne informacje, aby zapobiec błędom i uszkodzeniu plików. Teraz, jak wspomniano powyżej, nie jest pewne, czy po prostu ustawiając hasło startowe, będziesz w stanie chronić swoje foldery informacyjne, aby inne osoby mogły uzyskać do nich dostęp i zobaczyć, co zawierają.

Z drugiej strony zalecane jest ustalenie dodatkowego hasła dla poszczególnych folderów, aby zapewnić większe bezpieczeństwo. To wszystko dlatego, że wiele razy da się rozszyfrować łatwo hasło i ominąć dowolny system bezpieczeństwa. Podobnie ważne jest, aby wspomnieć o tym podczas tworzenia hasła do folderów w systemie Windows. Najlepsze jest to, że jest to bardzo bezpieczne hasło, które nie jest łatwe do odgadnięcia i które można zapamiętać.

Z drugiej strony należy zauważyć, że w niektórych przypadkach może się zdarzyć, że sprzęt zostanie skradziony lub uszkodzony, informacje pozostanie na dysku twardym i tam możesz znaleźć foldery, do których ustalono hasło, które tylko Ty będziesz znać. Pamiętaj więc, że jeśli chcesz umieścić hasło w folderze, pozostanie ono bezpieczne na dysku twardym i będzie można uzyskać do niego dostęp, dopóki jest umieszczony na innym komputerze.

Posiadana wersja systemu Windows i pliki w folderze

Jedną z rzeczy, które powinieneś wiedzieć przed ustawieniem hasła do folderów w systemie Windows, jest to, że będziesz musiał wziąć pod uwagę posiadaną wersję systemu Windows. Ponieważ ta opcja nie jest dostępna we wszystkich wersjach, ale tylko w Windows 7, więc wersje takie jak Windows 8 i 10 będą musiały użyj zewnętrznej aplikacji aby Ci w tym pomóc, oprócz zapewnienia bezpieczeństwa, którego szukasz dla swoich folderów.

ikona blokady na folderach

Jak możesz wpisywać swoje foldery w systemie Windows?

Jeśli jesteś jedną z tych osób, które dzielą Twój komputer z innymi osobami, ale masz foldery, w których masz bardzo osobiste lub poufne informacje, najprawdopodobniej będziesz musiał podać hasło do tych folderów, aby nikt nie miał do nich dostępu bez Twojej zgody.

Z tego powodu nauczymy Cię, jak ustawić hasło do folderów Windows, aby nie pozostało bez żadnych zabezpieczeń i aby mogli uzyskać dostęp do tych danych osobowych. Jednak pierwszą rzeczą, którą powinieneś wiedzieć, jest to, że najłatwiej to zrobić, dostępne tylko w Windows 7. Więc nauczymy Cię, jak to zrobić w tej wersji, o której mowa powyżej, a w innych później o tym opowiemy.

Teraz, aby użyć hasła, które zabezpiecza folder pełen plików i bardzo osobistych informacji, musisz wykonać kilka bardzo prostych kroków, aby wykonać a te kroki są następujące:

 1. Pierwszą rzeczą będzie znalezienie folderu, w którym chcesz umieścić hasło.
 2. Po znalezieniu folderu, do którego umieścisz hasło, musisz kliknąć folder prawym przyciskiem myszy.
 3. Następnie musisz wybrać opcję właściwości, która pojawia się w opcjach menu.
 4. Następnie pojawi się wyskakujące okienko, w którym u góry pojawi się sekcja „Ogólne”.
 5. W sekcji ogólnej będziesz musiał kliknąć opcję „Zaawansowane”, a następnie pojawi się kolejne wyskakujące okno.
 6. Teraz w wyskakującym oknie, które się pojawi, będziesz musiał wybrać w polu opcję „Zaszyfruj zawartość w celu ochrony danych”.
 7. Następnie kliknij ok, a folder automatycznie ustali hasło, które musisz zalogować do systemu Windows wraz z nazwą użytkownika i będzie gotowy.

hasło niewidoczne ikona

Dla Windows 8 i 10

Jak skomentowaliśmy w artykule, opcja ustawienia hasła do folderów nie jest dostępna w tak prosty sposób, jak w wersji na Windows 7. W związku z tym będziesz musiał pobrać niektóre oprogramowanie opracowane przez strony trzecie aby wykonać tę procedurę, a jednym z nich może być program Folder & File Lock.

Kompresowanie folderu do formatu ZIP

Jedną z opcji, które można zastosować, aby móc chronić różne akta i dokumenty, które są bardzo osobiste lub mają duże znaczenie i prywatność, jest Format ZIP. Kroki, które należy wykonać, aby wykonać kompresję, są następujące:

 1. Znajdź pliki lub dokumenty, które chcesz zabezpieczyć.
 2. Następnie wybierz je i kliknij prawym przyciskiem myszy, aż pojawi się wyskakujące okienko z menu opcji.
 3. Kliknij pole „Wyślij do”.
 4. Następnie kliknij „Folder skompresowany (zip)”.
 5. Następnie nazwij pliki.
 6. Teraz otwórz folder i wybierz opcję zidentyfikowaną jako „Plik”, która znajduje się na górze.
 7. Następnie kliknij „Ustaw domyślne hasło”, a następnie wykonaj pozostałe kroki, aby zakończyć konfigurację i to wszystko.