Skip to content

Jak umieścić hasło na moim iPhonie? – Prywatność i bezpieczeństwo

7 de styczeń de 2022

Jedną z najważniejszych rzeczy w telefonie jest bezpieczeństwo danych przechowywanych na komputerze. Dlatego ważne jest, abyś wiedział w jaki sposób wprowadź hasło, aby je wprowadzić. W tej chwili wyjaśnimy, w jaki sposób można zablokować telefon komórkowy iPhone’a.

Jaka jest najbezpieczniejsza metoda blokowania lub ochrony dla Twojego urządzenia z systemem iOS?

Jednym z najbezpieczniejszych trybów blokowania Twojego iPhone’a jest blokada hasła. Dzieje się tak dlatego, że jest to klucz, który tylko Ty będziesz znać i jest to coś, co będzie łatwe do zapamiętania, ale jednocześnie trudne do rozgryzienia dla innych ludzi.

Inny rodzaj hasła, który jest również bardzo bezpieczny w Pin, składa się z serii 4 lub 6 cyfr z rzędu, które po wprowadzeniu zapewniają swobodny dostęp do telefonu komórkowego. Z jednej strony jest to dobre, ponieważ łatwo jest zapamiętać szereg liczb, które są uporządkowane.

Jakie znaki należy umieścić w haśle, aby było ono bezpieczniejsze?

Tworząc bezpieczne hasło do telefonu, to normalne, że zastanawiasz się, jakich znaków będziesz mógł używać do utwórz swoje hasło bezpieczeństwa dla twojego telefonu komórkowego. Ale to, co będziesz chciał wiedzieć, to to, że nie będziesz miał prawie żadnej przeszkody.

W tej klasie haseł możesz mieszaj wielkie i małe litery, cyfry i znaki klawiatury. Dzięki temu jest bezpieczniejszy, ponieważ trudno jest określić, dokąd zmierza numer lub znak, co utrudnia rozszyfrowanie. Dlatego konieczne jest dodanie kilku z tych znaków do hasła.

Kolejną rzeczą, którą musisz wiedzieć, jest minimalna liczba znaków którego możesz użyć w swoim haśle. W iPhonie minimalna ilość to 8 znaków, oczywiście jeśli chcesz dodać więcej znaków, aby hasło było bezpieczniejsze, będziesz mógł to zrobić.

Jak skonfigurować iPhone’a za pomocą hasła?

Abyś mógł chronić wszystko, co masz na swoim iPhonie i nikt nie ma do niego dostępu, będziesz musiał skonfigurować hasło. Aby to zrobić, będziesz miał do dyspozycji dwie różne opcje, więc uważaj.

Skonfiguruj w Touch ID

Jednym ze sposobów ustawienia hasła telefonu komórkowego jest Touch ID. Dzięki tej funkcji możesz aktywować blokadę biometryczną. Polega to na użyciu odcisku jednego z palców dłoni do odblokowania telefonu komórkowego. Można to rozważyć jeden z najbezpieczniejszych sposobów aby Twój telefon był chroniony przed osobami, które chcą wejść na Twój telefon komórkowy.

mobilny iphone

 1. Przejdziesz do ustawień telefonu komórkowego i poszukasz na liście opcji Touch ID i tam wejdziesz
 2. Tutaj będziesz musiał napisać swój kod, jeśli go nie utworzyłeś, będziesz musiał to zrobić przed wykonaniem tego procesu
 3. Musisz wcisnąć opcję „Dodaj odcisk palca” i wtedy przyłożysz do czujnika palec, którym chcesz odblokować telefon
 4. Następnie usuniesz palec, gdy telefon komórkowy to wskaże, albo wibracją, albo gdy ekran powie Ci, że możesz usunąć palec. W ten sposób będziesz mógł korzystać z blokady biometrycznej na swoim iPhonie.

Umieść hasło na Face ID i kodzie

Teraz, jeśli chcesz utworzyć hasło dla swojego iPhone’a i móc go używać do umieść zamek biometryczny będziesz musiał wykonać następujące czynności:

 1. Musisz przejść do listy aplikacji i wprowadzić ustawienia, tutaj przejdziesz do Face ID (jeśli jest to nieco starszy telefon musisz wpisać Touch ID z kodem)
 2. Tutaj zamierzasz nacisnąć przycisk „Aktywuj kod”
 3. Teraz napiszesz hasło, które chcesz umieścić na telefonie komórkowym, aby go zablokować. Następnie napiszesz go ponownie, aby to potwierdzić i pozostawisz na czas nieokreślony, dopóki go nie zmienisz lub nie dezaktywujesz.

Jak wykonać kopię zapasową hasła iPhone’a w przypadku jego utraty lub zapomnienia?

telefon komórkowy iphone

Jedną z rzeczy dotyczących iPhone’a jest to, że możesz tworzyć kopie zapasowe haseł, jeśli je zapomnisz, dzięki czemu możesz je odblokować, nawet jeśli ma hasło. Zobaczysz więc, w jaki sposób będziesz w stanie to zrobić.

Zanim zaczniesz robić wszystko, musisz mieć komputer z systemem Mac lub Windows i który ma zainstalowany program iTunes i zaktualizowany do najnowszej możliwej wersji. Powinieneś także mieć pod ręką w pełni funkcjonalny kabel do ładowania iPhone’a. Teraz, jeśli będziesz musiał wykonać następujące kroki:

 1. Zabierzesz swojego iPhone’a i go wyłączysz
  • Jeśli telefon jest modelem iPhone X, SE, iPhone 8 i 8 Plus, wyłącza się je, naciskając przyciski włączania ekranu i zmniejszania głośności
  • W innych modelach iPhone’a wyłącza się w zwykły sposób
 1. Teraz naciśniesz przycisk odzyskiwania
  • W modelach X, SE, 8 i 8 Plus i wyższych odbywa się to poprzez naciśnięcie bocznego przycisku zasilania
  • W niższych modelach zrobisz to, naciskając przycisk zmniejszania głośności
 2. Następnie naciśniesz ten przycisk i połączysz telefon z komputerem za pomocą kabla ładującego
 3. Tutaj zobaczysz czarny ekran z komputerem, to jest tryb odzyskiwania
 4. W iTunes znajdziesz swojego iPhone’a, kiedy go otworzysz, klikniesz „Przywróć”, teraz zostanie pobrane oprogramowanie dla twojego telefonu komórkowego, zajmie to trochę czasu
 5. Po zakończeniu procesu pobierania i przywracania odłączysz telefon komórkowy i włączysz go (jeśli z jakiegoś powodu proces się nie zakończył, zrób to ponownie).

dołącz do naszego kanału telegram