Skip to content

Jak ukryć jedną lub kilka aplikacji na moim iPhonie, iPadzie lub iPodzie Touch?

20 de styczeń de 2022

Wszyscy ludzie mają potrzebę ochrony naszej prywatności, wielu z nas chce zastrzec pewne dane osobowe, których nie chcemy, aby inni mieli. Jeśli udostępniasz komuś iPhone’a, iPada lub iPoda Touch, możesz chcieć o tym wiedzieć jak ukryć jedną lub więcej aplikacji z ekranu głównego.

Użyj funkcji o nazwie „Biblioteka aplikacji”, aby ukryć swoje aplikacje

Dla wielu osób ideałem byłoby posiadanie własnych urządzeń do użytku osobistego, które dają nam swobodę robienia wielu rzeczy. Na przykład nawiązywanie rozmów z określonymi osobami, korzystanie z niektórych aplikacji, a nawet nagrywanie głupich lub prowokacyjnych filmów.

Problem polega na tym, że nie wszyscy ludzie nie mają tego przywileju, więc muszą udostępniać swoje urządzenia mobilne innym członkom rodziny, czy to dzieciom, czy partnerowi. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, to normalne, że więcej niż jeden raz chciałeś ukryć niektóre ze swoich przygód do tych dziwnych i ciekawskich oczu, które sprawdzają telefon.

Należy wyjaśnić, że nie ma nic złego w ukrywaniu niektórych rodzajów prywatnych informacji, zwłaszcza jeśli nie wyrządzamy szkody osobom trzecim lub jeśli dane są dla Ciebie kłopotliwe. Niestety próbuję ukryć niektóre aplikacje na urządzeniu Apple jest to niemożliwe z funkcji natywnej.

Nie oznacza to jednak, że my nie możemy nic z tym zrobić. Jak mówi przysłowie, tam, gdzie tworzy się prawo, tworzy się również przestępstwo. Dlatego możesz korzystać z niektórych funkcji, które nie zostały zaprojektowane do tego celu, chociaż mogą być bardzo przydatne.

Jednym z nich jest biblioteka aplikacji, ta sekcja jest odpowiedzialna za organizowanie i katalogowanie wszystkich pobranych aplikacji, w grupach lub poprzez listę. Aby uzyskać do niego dostęp, wystarczy przesunąć palcem z ekranu głównego w lewo, aż dojdziesz do końca.

Aby skorzystać z tej funkcji, musisz wybrać aplikację, którą chcesz ukryć i naciskać ją, aż pojawi się wyskakujące okienko z opcją usuwania aplikacji. Powinieneś tam naciskać, ale nie panikuj.

Aplikacja nie zostanie w rzeczywistości usunięta i utracisz wszelkie dane, a raczej musisz wykonać ten krok, aby wypchnąć aplikację do biblioteki. Stamtąd możesz go wyszukać, kiedy tylko chcesz i użyć go ponownie.

Usuń również historię zakupów

W Apple dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić Ci jak najlepsze zabezpieczenia. Nic więc dziwnego, że możesz się natknąć różne sposoby ochrony urządzeń. Jednym z nich jest przypisanie hasła do iPhone’a, aby nikt nie mógł uzyskać do niego dostępu bez Twojej zgody.

ukryj aplikacje na telefonie

Innym sposobem jest wyłączenie lokalizacji GPS, aby nikt nie może zlokalizować, gdzie jesteś Albo gdzie idziesz? W związku z tym istnieje wiele kontrowersji między zaletami a wadami, więc tylko Ty i osoby korzystające z urządzenia powinniście zdecydować.

Za pomocą telefonu iPhone możesz również wylogować się z dowolnej platformy społecznościowej, takiej jak między innymi Instagram, Facebook, Telegram. W ten sposób inna osoba ma dostęp do tego samego urządzenia możesz otworzyć własne konto na telefonie komórkowym.

A dla tych zapominalskich ludzi, którzy nigdy nie wiedzą, gdzie się znajdują, istnieje możliwość odzyskania kodu iPhone’a na wypadek, gdyby zapomnieli. To tylko niektóre z funkcji, które oferuje ta firma, aby zapewnić Ci dobre samopoczucie.

Teraz, jeśli udostępniasz swoje urządzenie lub ktoś inny zna Twoje hasło i nie możesz go zmienić, aby uniknąć problemu, musisz zrobić coś, aby ukryć poufne informacje. W takim przypadku możesz usuń historię zakupów w swoim wirtualnym sklepie aby inni nie wiedzieli, co robisz.

Aby to osiągnąć, wystarczy wejść do swojego wirtualnego sklepu i otworzyć konto, a następnie poszukać zakupionej sekcji i zlokalizować aplikacje, które chcesz ukryć tych ciekawskich oczu. Gdy już je zdobędziesz, musisz nacisnąć przycisk ukrycia. Podobnie jak w przypadku biblioteki, aplikacja zostanie tylko ukryta i nie zostanie usunięta.

czy można ukryć aplikacje na iPhonie?

Usuń poufne treści

Jeśli oprócz aplikacji musisz ukryć wideo, możesz skorzystać z ukrywania tej zawartości. Jak ty to robisz? Na iPhonie możesz mieć kilka głównych ekranów, od jedenastu do piętnastu. Generalnie nie używasz ich wszystkich, więc jeśli chcesz, możesz spróbować wprowadzić w błąd urządzenia towarzyszące.

Po prostu naciśnij i przytrzymaj wybraną aplikację i przeciągnij ją na jeden z ostatnich ekranów głównych, a następnie umieść wokół niej inne aplikacje, aby była niewidoczna. Inną opcją jest dotknięcie aplikacji i przeciągnięcie jej do innej aplikacji (najlepiej takiej, która nie ma z nią nic wspólnego) i stworzyć nowy folder. Chociaż te opcje nie są zbyt eleganckie, mogą dać ci chwilę przerwy.

Jak uzyskać dostęp do aplikacji, którą ukryłeś na swoim iPhonie?

Jeśli umieściłeś w bibliotece co najmniej jedną aplikację, po prostu przesuń palcem po ekranie w lewo, aż dojdziesz do końca ekranów głównych. Wtedy będziesz miał dostęp do biblioteki, w której możesz obserwować aplikacje sklasyfikowane według kategorii jego użyteczności.

Teraz, jeśli chcesz zobaczyć aplikacje w formacie listy, wystarczy przesunąć palcem po ekranie, a automatycznie zobaczysz wszystkie aplikacje, które masz na urządzeniu.

chroń swoją prywatność na iPhonie

Z drugiej strony, jeśli ukryjesz aplikację w folderze lub na jednym z ekranów głównych, musisz tylko pamiętać, gdzie ją umieściłeś. Jeśli zapomnisz, będziesz musiał szukać jeden po drugim, aż go znajdziesz.

Czy powinienem używać aplikacji innej firmy do ukrywania aplikacji?

Ci, którzy promują aplikacje innych firm, oczywiście powiedzą tak, ponieważ ich celem jest sprzedaż produktu i osiągnięcie zysku. Jeśli jednak korzystasz z jednej z tych aplikacji, musisz podać dane osobom, których nawet nie znasz.s i to mogą wykorzystać te informacje przeciwko tobie.

Ponadto, po zainstalowaniu jednej z tych aplikacji, upoważniasz jej programistów do wejścia do dowolnej sekcji urządzenia. Może to być bardzo niebezpieczne, dlatego nie należy tego robić.

dołącz do naszego kanału telegram