Skip to content

Jak udostępnić ekran komuś w Google Hangouts

1 de marzec de 2021

Hangouts to przydatna aplikacja Google. I na pewno chcesz udostępnić komuś ekran podczas nawiązywania połączeń wideo za pomocą tej aplikacji. Hangouts to część grupy aplikacji zintegrowanych z kontem Gmail, które ma wiele osób na całym świecie. Tutaj dowiesz się, jak udostępnić ekran w Hangouts.

Zalety aplikacji Hangouts

Spotkania to prosta i intuicyjna aplikacja komunikacji, której można używać zamiennie w komputerach, tabletach i smartfonach z systemem Android; ponieważ wszystkie rozmowy są zapisywane w Google, aby zsynchronizować je na każdym zarejestrowanym urządzeniu. I w ten sposób, aby móc je kontynuować w dowolnym momencie i urządzeniu.

Co to jest udostępnianie ekranu i do czego służy?

Udostępnianie ekranu jest dosłownie pokaż wszystko, co dzieje się na ekranie do innych ludzi; i jest bardzo przydatny w niektórych typach wideokonferencji do pracy zdalnej lub wirtualnych spotkań, gdzie konieczne jest pokazanie komuś dokumentów, wykresów, tabel, projektów, rzutów lub czegokolwiek innego; byłoby to trudne do wyjaśnienia w formie tekstowej lub ustnej.

Jak udostępnić ekran w Google Hangouts?

Udostępnianie ekranu w Hangouts jest dość szybkie i łatwe. Możesz udostępnić wszystkie otwarte okna lub tylko jedno określone; pierwszą rzeczą do zrobienia jest nawiąż połączenie wideo z co najmniej jednym kontaktem; Dzięki Hangoutom możesz utworzyć grupę do wideokonferencji z maksymalnie 15 osobami z Twoich kontaktów.

Spotkania jest zintegrowany z innymi aplikacjami Google jak Gmail, Kalendarz i Meet. Chociaż w każdym przypadku lokalizacja i kształt przycisków różni się nieco; Prawda jest taka, że ​​możemy zacząć od otwarcia rozmowy wideo z konkretnym kontaktem z Gmaila, utworzenia zaplanowanego spotkania z Kalendarza lub wideokonferencji w Meet.

Niezależnie od tego, którą aplikację Google aktywujemy Hangouts, okno, które zostanie otwarte, aby wyświetlić kontakt (y) rozmowy wideo, będzie miało łatwy w użyciu przycisk udostępniania ekranu; z Kalendarza przycisk będzie zieloną ikoną po lewej stronie ekranu, aw Gmailu opcja będzie po prawej stronie, gdzie znajduje się przycisk z 3 pionowymi kropkami.

Naciśnięcie przycisku udostępniania ekranu spowoduje otworzy małe okienko, które pozwoli nam dokonać wyboru jeśli chcemy udostępnić wszystkie nasze ekrany lub tylko jeden z ekranów, które mamy otwarte; Na przykład, jeśli zamierzamy udostępnić okno tylko dokumentowi Word, wybieramy opcję odpowiadającą temu dokumentowi.

Ostatnie kroki

Po dokonaniu wyboru wszystkie kontakty uczestniczące w wideokonferencji w Hangouts możesz zobaczyć, co my na tablecie lub komputerze mobilnym; Aby nasza prezentacja mogła być spokojna, nawet jeśli przełączymy się na kilka ekranów różnych programów (w przypadku, gdy wszystkie ekrany były wspólne).

Jeśli uruchamiamy Hangouts z Gmaila lub Kalendarza, dla obu opcji ikona identyfikująca funkcję udostępniania ekranu ma kształt monitor z wychodzącą z niego strzałką. Następnie, aby zatrzymać udostępnianie ekranu, naciśnij ten sam przycisk; lub znajdź dolny pasek, który jest generowany na wszystkich ekranach i naciśnij przycisk, aby zatrzymać udostępnianie.

wyłącz kamerę w Hangoutach

Jeśli chcemy uzyskać bezpośredni dostęp do Hangouts mamy dostęp z naszej przeglądarki. To samo dzieje się z Google Meet, które możesz zainstalować na swoim komputerze lub telefonie komórkowym i uzyskać do niego dostęp, wprowadzając adres i nazwę w przeglądarce, aby utworzyć zaplanowane spotkanie.

Ważnym szczegółem, który należy wziąć pod uwagę, jest to, że kiedy udostępniamy ekran, prędkość połączenia internetowego każdego uczestnika może wpływać na ewentualne opóźnienia w przeglądaniu treści. Ogólnie zwykle występuje opóźnienie 2 lub 3 sekundy między tym, co się słyszy, a tym, co widać; i między tym, co pokazujesz, a tym, co widzą inni.

Bez wątpienia Hangouts to praktyczny sposób komunikowania się z ludźmi i udostępniać im ekran. Na rynku są inne podobne aplikacje; Ale to, ponieważ jest zintegrowany z innymi aplikacjami Google, sprawia, że ​​jest to doskonała opcja dla dużej liczby osób, które mają już konto Google.

dołącz do naszego kanału telegram