Saltar al contenido

Jak udostępniać Internet z iPhone’a laptopowi lub innemu telefonowi komórkowemu

28 de febrero de 2021

Zawrotny postęp technologii pozwala nam to robić telefony komórkowe różne funkcje. Jednym z nich, i tym, który najbardziej przyciąga uwagę użytkowników, jest sposób udostępniania internetu.

Z tego powodu przedstawiamy nowy artykuł, który ujawni różne sposoby, które istnieją, abyś mógł udostępniać Internet iPhone’a na moim laptopie lub innym telefonie komórkowym.

Można to zrobić bezprzewodowo, używając różnych metod połączenia, albo za pomocą Wi-Fi, przez urządzenie USB lub przez Bluetooth. A jest to możliwe dzięki postępowi, jaki firma Apple poczyniła w swoich urządzeniach mobilnych i sprzęcie. Więc to Ty będziesz miał ostatnie słowo przy wyborze metody połączenia.

Artykuły, które tu znajdziesz, charakteryzują się tym, że oferują najlepsze rozwiązania Twoich codziennych problemów, jeśli chodzi o technologię. I to takie proste, jak dłużej utrzymać włączony ekran iPhone’a. Przedstawiamy następujący samouczek, który pokaże Ci w prostych krokach jak udostępniać Internet z iPhone’a na laptopie lub innym telefonie komórkowym.

Jak udostępniać Internet z iPhone’a na laptopie lub innym telefonie komórkowym

Powiedzieliśmy już, jak łatwe i wszechstronne może być udostępnianie połączenia internetowego z poziomu domeny Telefon iPhone z innymi urządzeniami. Potrzebujesz wiedzieć, jak można to zrobić bez wielu komplikacji i w bardzo szybki sposób. Następnie powiemy Ci, jakie kroki należy wykonać, aby nawiązać to połączenie.

Ale jest coś, czego większość użytkowników z pewnością nie jest świadoma Urządzenia iPhone i to jest to, że mają funkcję, która pozwala na współdzielenie internetu z innymi urządzeniami. To oczywiście bez dostępu do sieci Wi-Fi i to z nazwy Udostępnij internet. Jest to bardzo praktyczne, bo można to zrobić bezprzewodowo.

Dzięki temu możemy mieć dostęp do tej funkcji i możemy udostępniać Internet z iPhone’a mojemu laptopowi lub innym telefonom komórkowym. Zamierzamy przejść do menu Start naszego urządzenia, a następnie klikniemy opcję Ustawienia. To przeniesie nas do okna o tej samej nazwie i znajdziemy różne opcje, takie jak Tryb samolotowy, Dane mobilne, operator itp.

Aktywacja i korzystanie z funkcji udostępniania Internetu w telefonie iPhone

W szczególności w naszym przypadku będziemy naciskać na opcję danych mobilnych i tutaj musimy sprawdzić, czy aktywowane są dane mobilne i dane 3G. Jeśli nie, musisz je aktywować, zrobisz to naciskając przełącznik i przesuwając go w prawo. Ta akcja pozwoli mu zmienić kolor i zmienić kolor na zielony, co oznacza, że ​​został aktywowany.

Wychodzimy z tego okna i teraz mamy zamiar wybrać opcję Internet Share, ta akcja przeniesie nas do nowego okna. Tutaj zobaczymy, że opcja udostępniania Internetu jest dezaktywowana i przystąpimy do jej aktywacji. Zrobimy to w podobny sposób, jak w poprzednim kroku, aby aktywować dane mobilne i 3G.

Teraz, aby inna osoba nie miała dostępu do naszego połączenia internetowego bez pozwolenia, wprowadzimy hasło do naszego WiFi. Naciskamy na opcję Hasło do wifi i umieszczamy hasło i na koniec klikamy opcję Akceptuj. W ten sposób włączyliśmy funkcję udostępniania Internetu z naszego iPhone’a.

Teraz, aby móc połączyć się z laptopa, w nim za pomocą kursora przejdziemy do prawego dolnego rogu, na pasku zadań. Zamierzamy utworzyć klip na ikonie dostęp do InternetuRobiąc to, po prawej stronie ekranu otworzy się okno. Tutaj możesz znaleźć swojego iPhone’a w Dostępne sieci, musisz go wybrać i kliknąć Połącz.

Udostępnij internet

Robiąc to, zapyta nas o nasze hasło i będziemy już udostępniać internet naszemu laptopowi, podobnie trzeba to zrobić z innym urządzeniem mobilnym. W ten sposób pokazaliśmy ci różne metody, które musisz zastosować, abyś mógł udostępniać Internet z iPhone’a laptopowi lub innym telefonom komórkowym w bardzo prosty sposób.

dołącz do naszego kanału telegram