Skip to content

Jak uaktywnić linie prowadzące, marginesy i linijki w Photoshopie [Przykład)

5 de marzec de 2021

Photoshop to program, który ma już czas wśród społeczności projektantów. Zostało to utrzymane dzięki dużej liczbie funkcji i narzędzi, które są do niego dodawane przy każdej aktualizacji. Mając to na uwadze, dobrze jest dowiedzieć się, co możesz na ten temat, na przykład włączyć linie pomocnicze, marginesy i linijki w Photoshopie.

Najlepszą rzeczą, aby stać się naprawdę dobrym w korzystaniu z programu, który jest aktualizowany co jakiś czas, jest ćwiczenie z jego narzędziami jeden po drugim (powinieneś też wiedzieć, jak korzystać z paska narzędzi), aby poznać zakres mają i co potrafią. Jeśli to osiągniesz, być może pewnego dnia staniesz się najlepszym projektantem, jakiego ludzie kiedykolwiek widzieli.

Aktywuj linie pomocnicze, marginesy i linijki w Photoshopie

Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć, aby móc aktywować linie pomocnicze, marginesy i reguły w Photoshopie , jest to, że istnieje kilka sposobów przeprowadzenia tych procesów. Musisz więc wytłumaczyć każdy z osobna, pierwszy dzisiaj będzie regułą.

W pierwszym kroku musisz otworzyć aplikację i utworzyć nowy dokument lub płótno (nie ma znaczenia, jakie są specyfikacje). Gdy to zrobisz, powinieneś sprawdzić, czy paski z liczbami pojawiają się po lewej stronie i na górze obszaru roboczego, co jest regułami.

Wiele razy pojawiają się one domyślnie za każdym razem, gdy idziesz do pracy ( w zależności od wersji Photoshopa ). Ale jeśli nie wyjdą, musisz wykonać następujące czynności:

Przejdź do sekcji z opcjami powyżej i poszukaj przycisku „ Widok ”, naciśnij go, aby wyświetlić menu rozwijane, w którym należy zaznaczyć opcję „ Reguły ”. Dzięki temu Twoje zasady pojawią się po bokach i pomogą Ci w przyszłych projektach (jeśli chcesz je ukryć, wystarczy powtórzyć proces).

Marginesy i linie pomocnicze

Drugim i trzecim procesem, który zobaczysz, aby móc aktywować linie prowadzące, marginesy i linijki w Photoshopie, będą oczywiście marginesy i linie. Jeśli zastanawiasz się, dlaczego można je znaleźć razem, to dlatego, że są w zasadzie takie same. Istnieje kilka sposobów na zrobienie każdego z nich, a pierwszy to przycisk postrzegany jako zasady.

Aby to osiągnąć, ponownie otwórz menu „ Widok ”, tak jak w poprzednim procesie, ale tym razem wybierz opcję „Nowy przewodnik” . Spowoduje to otwarcie okna dialogowego, w którym musisz wybrać, ile centymetrów ma mieć i czy ma być poziome czy pionowe.

Następnie klikasz „ OK ” i będziesz mieć gotowe linie (są niebieskie). Kiedy chcesz je usunąć, wystarczy przenieść je do linijki, aby zniknęły, lub wrócić do sekcji widoku i nacisnąć opcję „Usuń prowadnice”.

Linie i marginesy narysowane od linijki

Innym sposobem tworzenia marginesów lub linii jest zdejmowanie ich z linijki. Wystarczy na nim stanąć i kliknąć, stworzy to linię, którą można umieścić w dowolnym miejscu dokumentu.

ikona podzielonej twarzy ps

Będzie to to samo, co poprzednie, ale ma tę cechę, że jeśli naciśniesz wielki klawisz podczas jej przesuwania, przeskoczy do bardziej precyzyjnych miejsc, takich jak: 10 mm.

Tworzenie ich jest bardzo przydatne, ponieważ po umieszczeniu kilku obiektów, takie jak pola obrazków, automatycznie dopasują się do krawędzi linii, tworząc idealny i symetryczny porządek w pracy (jest to dobre dla tych, którzy lubią tworzyć tekst, który dostosowuje się na przykład do koła).

I skończywszy z tym, co przeczytałeś powyżej, teraz wiesz wszystko, czego potrzebujesz, aby ukończyć proces aktywacji linii pomocniczych, marginesów i linijek w Photoshopie.  Musisz tylko pomyśleć o projekcie lub wybrać taki, który już został stworzony i przejść do swojego obszaru roboczego, aby rozpocząć dodawanie linii, które pomogą Ci go zmodyfikować.

Pamiętaj, że Photoshop skrywa wiele innych przydatnych narzędzi i funkcji, których możesz użyć do poprawy i których nie możesz przegapić (czyli powinieneś je przestudiować), niektóre z nich to możliwość tworzenia zakrzywionych linii lub fal, lub możliwość tworzenia i animowania logo, tekstu, przesuwania przycisków i wielu innych.

dołącz do naszego kanału telegram