Skip to content

Jak tworzyć lub projektować ikony stylu płaskiego w programie Adobe Illustrator od podstaw (przykład)

10 de marzec de 2021

Programy są aktualizowane o coraz więcej narzędzi, nie tylko po to, by stać się jednymi z najbardziej kompletnych, ale także po to, by móc uprościć proces tworzenia obiektów i projektów.

Adobe Illustrator, niezbędny

W tym sensie, doskonały program Do tego typu prac bez wątpienia jest to Adobe Illustrator. Ten produkt firmy Adobe Inc, uruchomiony w 1987 roku, jest jednym z najpopularniejszych edytorów grafiki wektorowej na świecie.

W tym programie, w formie warsztatu, pracujesz na desce kreślarskiej lub stole roboczym, tworząc różne typy grafika cyfrowa. Wyróżnia się wszechstronnością swoich narzędzi, a także prostotą interfejsu.

Płaskie ikony

Jednym z wyników postępu i wymagań w zakresie projektowania są pliki płaskie ikony. Te elementy wyznaczyły taki trend, że duży projekt lub ilustracja nie jest już potrzebny, ale raczej może wystarczyć z un płaska lub minimalna grafika.

Za pomocą tych ikon możesz ustaw różne rodzaje efektów i szczegółów, takie jak cienie, efekty 3D, między innymi.

Jak tworzyć płaskie ikony w programie Adobe Illustrator

Przy tej okazji będziesz mógł dowiedzieć się trochę o tworzenie i projekty ikon płaskich używając do tego narzędzi oferowanych przez Adobe Illustrator, aby zobaczyć, jakie to łatwe, pozwalając na kreatywność i wyobraźnię.

Proces tworzenia płaskich ikon

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, aby zacząć zaprojektować płaską ikonę to przejść do wstążki programu Adobe Illustrator, kliknąć kartę „Plik”, utworzyć nowy plik i:

 1. W polu „Nowy plik” powinieneś określić rozmiar. Ustawienia programu Adobe Illustrator pokażą rozmiar 300 pikseli na 300 pikseli. Jednak rozmiar płaskiej ikony może wynosić do 32 pikseli. Zapamietaj to jest to minimalistyczny projektale jeśli chcesz ćwiczyć, możesz wybrać inne rozmiary.
 2. Wybierz kształt swojej ikony. Może to być ikona kwadratowa, okrągła, owalna, trójkątna itp. Do testowania można użyć narzędzia obiektowego Adobe Illustrator.
 3. Określa kolory wypełnienia i konturu.

tworzyć płaskie ikony w programie Adobe Illustrator

Podział kształtu

Możesz dodać punkty kontrolne i włączyć inteligentne wskazówki, jeśli chcesz, aby kształt lub obiekt używany w projekcie był podzielony zgodnie z kształtem, który chcesz nadać. Aktywować inteligentny przewodnik powinieneś:

 1. Przejdź do wstążki „Opcje” i kliknij kartę „Widok”.
 2. Naciśnij opcję «Inteligentny przewodnik».
 3. W ten sposób możesz wybierz wiele punktów obiektu lub figurę, która jest częścią twojego projektu
 4. Aby usunąć niepotrzebne punkty kontrolne, użyj narzędzia do zaznaczania, przytrzymaj klawisz Shift i zaznacz punkty, które chcesz usunąć.
 5. Na pasku opcji będziesz miał przycisk, który pozwoli Ci zakończyć eliminację punktów kontrolnych.
 6. Zmień położenie pozostałych punktów kontrolnych, aby zdefiniować kształt, którego szukasz w swoim projekcie.

Oddzielenie punktów

Po zakończeniu definiowania punktów kontrolnych potrzebnych do projektu nadszedł czas na wykonanie podział kształtu aby uzyskać oczekiwany wynik. Aby to zrobić, będziesz musiał użyć opcji pathfinder:

 1. Wybierz projekt i kliknij opcję pathfinder lub przejdź do wstążki, kliknij zakładkę Window, a następnie kliknij opcję pathfinder.
 2. Kliknij opcję Podziel, a następnie kliknij kartę Obiekt, aby wybrać opcję rozgrupowania. W ten sposób możesz wybrać część projektu, którą chcesz przenieść.
 3. Ponownie zgrupuj obiekt, aby ponownie uzyskać projekt bryły.

Ostatnie szczegóły

Od tego momentu pozostaje użycie innych narzędzi Adobe Illustrator, aby zakończyć projekt płaskiej ikony, ustalając tła i efekty, takie jak na przykład cieniowanie.