Skip to content

Jak tworzyć lub konwertować obrazy na ikony lub miniatury na komputerze PC, Androidzie lub iPhonie

26 de maj de 2022

Tworzenie miniatury może być przydatne do wielu rzeczy. Czy mieć podgląd obrazu kiedy przesyłasz filmy na swój kanał YouTube, na dowolną stronę internetową lub na cokolwiek, co uważasz za konieczne. W ten sposób możesz zmniejszyć rozmiar obrazu, aby pasował tam, gdzie chcesz.

Dzisiaj zobaczymy mały samouczek, w którym dowiesz się, jak konwertować miniatury obrazów prosta droga a przede wszystkim szybko.

Należy pamiętać, że koniecznie trzeba mieć jakieś oprogramowanie Oprogramowanie do edycji obrazu, takie jak Fireworks, Photoshop itp. Jeśli jeden z tych dwóch Cię nie przekonuje, istnieją różne alternatywy dla edycji zdjęć. Więc nie zamykaj się na możliwość spróbowania któregoś z nich.

Pomijając to, samouczek będzie całkiem proste i w mgnieniu oka zmniejszysz rozmiar wszystkich żądanych obrazów.

Photoshop i jego najlepsze funkcje

Jeśli widziałeś już opcje i ostatecznie zdecydowałeś się pobrać Adobe Photoshop, opowiemy Ci o niektórych z nich Najlepsze funkcje.

W swoich początkowych wersjach działał w przestrzeni złożonej z jednej warstwy, na której można było zastosować cały szereg efektów, tekstów, oznaczeń i zabiegów. W pewnym sensie był bardzo podobny do tradycyjnych powiększalników. Obecnie robię to z wiele warstw.

Photoshop rzeczywiście stał się w standard do retuszu zdjęćale jest również szeroko stosowany w wielu dyscyplinach z zakresu projektowania i fotografii, takich jak projektowanie stron internetowych, kompozycja obrazów bitmapowych, stylizacja cyfrowa, fotoskład, edycja wideo i grafika, a w zasadzie w każdej czynności wymagającej obróbki obrazu.

Photoshop przestał być narzędziem używanym wyłącznie przez projektantów, stał się narzędziem powszechnie używanym przez profesjonalnych fotografów na całym świecie, którzy używają go do tworzenia proces retuszu i edycji cyfrowejnie musząc przechodzić przez laboratorium więcej niż w celu wydrukowania materiału.

Jak konwertować obrazy miniatur krok po kroku

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to otwarty edytor obrazów, którego używasz.

Następnie po prostu przejdziesz do „Archiwum” i później „otwarty” wybierz obraz, który chcesz zmodyfikować.

Następnie będziesz musiał przejść do „Obrazu” i „Rozmiar obrazuDzieje się tak w Photoshopie. Jeśli masz program taki jak Fireworks, będziesz musiał wybrać „Modyfikuj” po „Rozmiar płótna”, a następnie „Obraz”.

Teraz wszystko, co musisz zrobić, to wybrać żądany rozmiar mieć obraz miniatury. Tutaj możesz skonfigurować, aby zrobić to za pomocą pikseli lub wartości procentowych.

Nie powinieneś zapominać, że musisz mieć opcję „ograniczyć proporcjew Photoshopie. Jeśli masz fajerwerki, będziesz musiał zaznaczyć „Zachowaj oryginalny rozmiar wydruku”.

Po zaakceptowaniu zobaczysz, jak zmienia się rozmiar obrazu. Teraz jedyne, co pozostało do zrobienia, to po prostu kliknąć „Plik”, a następnie wybrać „Zapisz jako”.

Jak łatwo korzystać z miniatury na stronie internetowej

Aby użyć obrazu na stronie internetowej, należy: otwórz plik HTML na przykład w edytorze takim jak Notatnik Windows.

Następnie musisz umieścić następujące kod:

W ten sposób miniatura obrazu, który właśnie zmodyfikowaliśmy za pomocą edytora zdjęć, pojawi się na stronie internetowej i klikając na ten obraz będą mogli uzyskać dostęp do oryginalnego obrazu w pełnym rozmiarze.

edytor zdjęć filtruje marginesy

Musisz wstawić ten kod w miejscu, w którym chcesz, aby pojawił się obraz miniatury z linkiem do oryginalnego obrazu. Możesz przesłać obraz do różnych hosting obrazówale musisz sfałszować nazwę pliku za pomocą bezpośredniego adresu URL przesłanego pliku.

Jeśli używasz sformatowanego edytora tekstu i chcesz użyj kodu które zapewniamy powyżej. Będziesz musiał zmienić edytor na format kodu, aby działał.

„Bezpośredni adres URL” to adres obrazu kończący się na „.jpg” nie może kończyć się w inny sposób, ponieważ właśnie przesłany obraz nie będzie widoczny.

W ten sposób możesz zrobić miniaturę jakiegoś obrazu i dodać go do strony internetowej prosta droga.

Czy udało Ci się łatwo przekonwertować swoje obrazy na miniatury o dobrej jakości?

dołącz do naszego kanału telegram