Skip to content

Jak tworzyć infografiki lub kreatywne szablony w serwisie Canva za darmo online?

30 de czerwiec de 2022

Infografika to zbiór obrazów, wykresów i prostego tekstu, który podsumowuje temat, aby można go było łatwo zrozumieć. Najskuteczniejsze infografiki to takie, które są unikalne wizualnie i kreatywne, ponieważ W jak największym stopniu przyciągają i przykuwają naszą uwagę.

Internet jest gotowy. informacji oraz gdy informacja, którą chcemy przekazać nie jest tak atrakcyjna lub ma nieco wyższy poziom złożoności, infografiki są idealnym sposobem informowania i przyciągania uwagi użytkownika.

Pomimo faktu, że istnieje niezliczona ilość programów do tworzenia infografik, ważne jest, abyś pamiętał, że obrazy infografiki są nie tylko ekscytujące i wzbudzają zainteresowanie, ale że infografika musi również przyczyniać się do abyśmy mogli zrozumieć i zapamiętać jego treść.

Jak stworzyć infografikę online w serwisie Canva?

Infografiki są potrzebne na całym świecie, są wręcz niezbędne, ponieważ niosą ze sobą istotne informacje wszędzie tam, gdzie chcesz, na co należy zwrócić największą uwagę, tworząc infografikę, to temat i rozkład przestrzeni, nie powinny być zbyt przeładowane, świeży, wesoły i zrozumiały i empatyczny język.

Z drugiej strony należy podkreślić, że infografiki są ważne, ponieważ te są bardziej zrozumiałe dla ludzkiego mózguPonadto zwiększa ruch w prezentacji, a treści wizualne są częściej udostępniane w sieciach społecznościowych.

Czasami skutkuje to dużym problemem, bo nie wiesz, jak to zrobić, a jeśli wiesz, jak to zrobić, to nie masz doświadczenia w edytorze, który może Ci się przydać, dlatego w tym artykule wyjaśniamy jak stworzyć infografikę online dzięki czemu możesz to zrobić statycznie, interaktywnie lub animowanie.

Bezpłatna infografika krok po kroku w serwisie Canva

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to poszukać narzędzia lub edytora, który pomoże Ci z twoją infografiką, bardzo zalecany dla wszystkich typów wydań jest edytor online Canvagdy jesteś na głównej stronie tej witryny, zarejestruj się za pomocą swojego adresu e-mail lub wejdź przez Google.

Po zalogowaniu będziesz musiał zejść do sekcji Blogowanie i e-booki a spośród wszystkich opcji, które ci pokazuje, klikniesz tę, która mówi Infografika”

Automatycznie po kliknięciu zauważysz, że zostałeś przeniesiony do przestrzeni lub arkusza roboczego po lewej stronie ekranu będziesz miał okazję zobaczyć różne projekty lub szablony które możesz wykorzystać jako podstawę dla swojej infografiki.

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem jednego, ale jest coś, co Ci się nie podoba, nie martw się, możesz to zmienić, ponieważ Canva daje Ci możliwość ich dostosowania; wybierz szablon i zmodyfikuj go według własnych upodobań.

Wyeliminuj to, co Cię nie interesuje, dołącz kilka obrazów, które chcesz mieć w swojej infografice, w tym celu wystarczy wybrać opcję Przesłane” i prześlij jeden lub tyle zdjęć, ile chcesz, zaleca się, aby te obrazy były w .png, z przezroczyste tło dla czystszego wykończenia na infografice.

Po dodaniu obrazków w przestrzeniach, które rozważałeś, nadszedł czas na modyfikację tekstów, które są w szablonie, zacznij od góry, wystarczy kliknąć na teksty i od razu zostaną wyświetlone niektóre opcje edycji.

To da ci swobodę zmiany rozmiaru czcionki, czcionka litery, a nawet jej kolor; Zmień wszystkie potrzebne teksty i upewnij się, że jest między nimi harmonia.

projekt z płótnem

Do końca

Jeśli nie podoba Ci się kolor kolumn, możesz zmienić je na kolor, który wydaje Ci się odpowiedni, sprawdź, czy wszystko jest dobrze napisane i czy każdy obrazek jest na swoim miejscu; Jeśli wszystko idzie zgodnie z planem, pozostaje tylko nacisnąć przycisk Wypisać”, Canva daje możliwość pobrania go w trzech formatach JPG, PNG i PDF, ogólnie zaleca się pobieranie w formacie PNG.

Serwis Canva jest tak praktyczny jak tworzenie strony internetowej, więc po zakończeniu pobierania infografiki możesz ją otworzyć i przejrzeć końcowy efekt swojej pracy. To wszystko! już się nauczyłeś jak stworzyć infografikę online

dołącz do naszego kanału telegram