Skip to content

Jak szybko i łatwo włączyć uprawnienia roota na Androidzie za pomocą iRoot?

1 de lipiec de 2021

Witamy! Posiadanie urządzenia z Androidem daje nam wiele wolności, jeśli chodzi o modyfikowanie niektórych aspektów systemu operacyjnego, ponieważ jest to oprogramowanie typu open source. Oznacza to, że jeśli potrzebujesz pewnych aplikacji do pełnienia większej liczby funkcji, musisz się nauczyć jak aktywować uprawnienia roota na Androidzie za pomocą iRoot, co jest bardzo proste i nie zajmie Ci dużo czasu.

Co to jest rootowanie na Androidzie?

Bycie rootem w Androidzie oznacza, że ​​masz dostęp do katalogu domowego lub katalogu głównego urządzenia mobilnego. Dlatego nie jest przypadkiem, że „Korzeń” pochodzi od słowa „Raíz”. Bycie rootem w Androidzie lub SuperUsuario (jak to się również nazywa) daje nam możliwość zarządzania, modyfikowania, usuwania lub zmieniania plików systemu operacyjnego, czego nie można zrobić, jeśli jesteś normalnym użytkownikiem.

O uprawnieniach roota

Jeśli nadal nie bardzo wiesz, z czego się składa włącz uprawnienia roota, tutaj wyjaśnimy wszystko bardzo szczegółowo. Na początek należy pamiętać, że każdy zasób systemu Android jest chroniony przez komendy zwane „permissions”.

Oznacza to, że w przypadku, gdy aplikacja wymaga dostępu do naszych kontaktów, aparatu lub galerii, musi koniecznie korzystać z pozwolenia systemu na dostęp do wspomnianych funkcji mobilnych. Istnieje jednak wiele zasobów Androida, do których żadna aplikacja nie ma dostępu, ponieważ są one objęte znacznie ściślejszą ochroną.

W tym sensie fakt „rootowania telefonu komórkowego” lub „aktywowania uprawnień roota jest szeroko stosowaną alternatywą dla zdobądź wszystkie uprawnienia systemowe, nazywa się to również włączaniem użytkownika root.

W ten sposób każda aplikacja, którą zdecydujesz się zainstalować, będzie mogła swobodnie uzyskiwać dostęp do wszystkich funkcji systemu, aby wykonywać różne funkcje bez żadnych pozwoleń na to.

Korzyści z bycia rootem na Androidzie

W momencie, gdy zostaniesz rootem w Androidzie, szybko będziesz w stanie zdać sobie sprawę z ilości nowych rzeczy, które możesz zrobić i opcji, z których będziesz musiał się cieszyć.

Dostosowanie do własnych upodobań: Po zostaniu superużytkownikiem będziesz mieć możliwość dostosowania urządzenia z Androidem do swoich potrzeb, ponieważ oferuje ono szeroki zakres opcji, które wykraczają poza zwykłą zmianę prostego motywu.

Kontynuuj aktualizacje: Po pewnym czasie komputery przestają się aktualizować. Ale jeśli jesteś rootem w Androidzie, masz możliwość zainstalowania nowych ROM-ów, które mogą działać w zaskakujący sposób. Masz również możliwość pobrania najnowszych aktualizacji Androida lub odnowienia wersji, z której już korzystasz.

Odblokuj i aktywuj dodatkowe funkcje: Stając się rootem, eliminowane są ograniczenia bycia normalnym użytkownikiem, możesz następnie odblokować funkcje, takie jak układy dźwiękowe, procesory, Wi-Fi, dostosować wiele aplikacji, zmienić opcje aparatu itp.

Postępy w obszarze bezpieczeństwa: Superużytkownicy mają do dyspozycji dowolne narzędzie, które pozwala na wdrożenie zabezpieczeń i kontrolę usług aplikacji, a jeśli pójdziesz trochę dalej, możesz wyeliminować tak często irytujące reklamy.

Poprawa baterii i wydajności: Coś, co przyciąga dużą uwagę, to możliwość poprawienia wydajności urządzenia z Androidem, wykorzystując potencjał jego wewnętrznych komponentów i to, że nie zużywa to baterii w ciągu kilku sekund. Istnieje wiele aplikacji, które można pobrać, aby to wszystko osiągnąć.

Co to jest iRoot?

iRoot to darmowy program stworzony przez chińskich programistów. Służy do rootowania urządzeń mobilnych z systemem Android w wersji od 2.2 do 5.0. Aplikacja ta działa w prosty, szybki i wygodny sposób, dlatego jest najczęściej używana przez miliony użytkowników.

Wszystko, co musisz wiedzieć przed aktywacją uprawnień Root

Zanim przejdziesz do włącz uprawnienia roota Na urządzeniu z Androidem z aplikacją iRoot musisz zrozumieć pewne szczegóły, które są bardzo ważne na dłuższą metę, zwłaszcza dotyczące działania smartfona.

Ponadto ważne jest, aby przeczytać ten rozdział, ponieważ w Internecie krąży wiele mitów na temat tego, że wcześniej aktywuj uprawnienia Root na dowolnym urządzeniu, więc tutaj możesz szybko wyjaśnić swoje wątpliwości.

pobierz aktywuj aplikację iroot na Androida

  • Na początek pamiętaj, że zrootowanie dowolnego telefonu komórkowego lub tabletu z Androidem praktycznie nie naraża komputera na ryzyko, o ile postępujesz zgodnie z instrukcjami co do litery.
  • Wbrew temu, w co wierzą ludzie, kiedy decydujesz aby zrootować smartfon, gwarancja nie zostanie utracona. Jednak większość producentów każe rezygnować z tego, aby kontynuować proces.
  • Obecnie cała procedura, którą musimy przeprowadzić, aby zrootować telefon komórkowy, jest w 100% legalna, ale nadal nie ma na to legalnego sposobu, więc robisz to na własne ryzyko.
  • Na koniec zalecamy korzystanie ze znanych aplikacji dostępnych w Internecie do rootowania dowolnego telefonu komórkowego w prosty sposób, który jest znacznie bardziej niezawodny niż robienie tego ręcznie. Dlatego później pokażemy Ci jak to zrobić aktywuj uprawnienia roota na Androidzie za pomocą aplikacji o nazwie iRoot.

  Jak zrootować Androida za pomocą iRoot? Kroki do naśladowania

  Następnie pokażemy Ci wszystkie niezbędne kroki, abyś mógł włącz uprawnienia roota na Androidzie za pomocą iRoot łatwo i szybko. Jeśli nie wiesz, tę aplikację można pobrać bezpośrednio z oficjalnego portalu internetowego iRoot, ponieważ nie jest dostępna w sklepie Play.

  • Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to aktywować opcję instalacji aplikacji z nieznanych źródeł, a następnie przystąpić do instalacji aplikacji iRoot na swoim urządzeniu mobilnym.
  • Później, gdy proces pobierz i zainstaluj iRoot na swoim Androidzie, musisz go wykonać, a zobaczysz, że w interfejsie pojawia się komunikat „Brak uprawnień roota”. Oznacza to, że nasz telefon komórkowy z Androidem nie ma jeszcze uprawnień administratora root.
  • Następnie, aby aktywować te uprawnienia, musisz kliknąć przycisk „Uzyskaj dostęp root”.
  • Następnie pozostaje tylko czekać, aż cała procedura jest niezbędna, aby telefon komórkowy miał uprawnienia roota, aby pomyślnie się zakończyło.
  • Pod koniec procesu nasze urządzenie z Androidem zostanie automatycznie zrestartowane, a następnie, gdy ponownie otworzymy aplikację iRoot, zobaczymy komunikat informujący, że mobilny teraz, jeśli masz uprawnienia roota.

łatwo aktywuj uprawnienia roota w Androidzie

Alternatywy dla iRoot

iRoot to jedna z najczęściej używanych aplikacji, jeśli chodzi o aktywację uprawnień roota na urządzeniach z Androidem. Jego szybkość i łatwość użytkowania stawia go wśród ulubionych, jednak istnieją inne alternatywy dla iRoot, które mogą działać równie dobrze.

Do najważniejszych i bez określonej kolejności należą:

KingRoot: Aplikacja szeroko używana przez wielu użytkowników, szybka i prosta. Jednak nie jest dostępny dla wszystkich telefonów z systemem Android, w których wyświetla powiadomienie o „odmowie dostępu”. Na telefonach, które działają, radzi sobie całkiem nieźle.

Główny geniusz: Podobnie jak iRoot, można go pobrać bezpośrednio na urządzenie mobilne, aby rozpocząć proces administratora. Jest to szybkie narzędzie, a modele Androida obsługują ponad 10 000.

Root Androida jednym kliknięciem: Ta aplikacja po zeskanowaniu urządzenia mobilnego informuje, czy można je zrootować i jeśli to możliwe, robi to automatycznie dość szybko. Jest kompatybilny z prawie każdym modelem Androida 2.1 i nowszych.

Cofnięto: Aplikacja dość funkcjonalna, ale ograniczona. Darmowy i pozwala zrootować kilka telefonów komórkowych, ale tylko z marki HTC.

Korzeń SRS: Wcześniej ta aplikacja prezentowała kilka błędów, które dziś zostały już poprawione i szeroko oferuje możliwość przekształcenia użytkownika Androida w superużytkownika. W komputerach LG ma dwa tryby, aby móc je zrootować.

Framaroot: Całkiem podobny do KingRoot, tylko trochę bardziej techniczny. Przedstawia opcję przekształcenia użytkownika w Superuser, SuperSU lub usunięcia roota komputera, coś zupełnie nowego, co służy jako gwarancja.

To wszystko na dzisiaj! Jeśli ten nowy post był dla Ciebie przydatny, nie zapomnij udostępnić go wszystkim swoim kontaktom za pośrednictwem sieci społecznościowych. Do zobaczenia w następnym poście!