Skip to content

Jak szybko i łatwo ustawić, aktywować lub włączyć tryb ciemny na moim koncie TikTok

17 de Maj de 2021

Tryb ciemny lub tryb ciemny to funkcja umożliwiająca zmianę białego i jasnego tła ekranów smartfonów i urządzeń na ciemnym i oryginalnym tle, został opracowany głównie z myślą o ochronie oczu użytkowników przed szkodliwym światłem urządzeń, pierwotnie został stworzony do stosowania w warunkach braku światła lub ciemności, np. w porze nocnej.

Ta funkcja, po aktywacji, jest w stanie zaoszczędzić znaczny procent baterii, a także jest atrakcyjna wizualnie, dlatego stała się jedną z ulubionych funkcji użytkowników i twórców aplikacji, z tego powodu obecnie wiele aplikacji ma tę funkcję i jest również obecny w konfiguracjach obecnych ulubionych urządzeń, takich jak Xiaomi, Samsung czy iPhone.

Odbiór tego trybu ciemnego był taki, że nawet funkcja została opracowana w wersjach komputerowych Twoich aktualnie ulubionych aplikacji, a także na stronach internetowych i przeglądarkach, takich jak Google Chrome i Opera. Tak, można to zrobić, możemy wyjaśnić krok po kroku, jak aktywować tryb ciemny na wszystkich stronach internetowych.

Niektóre zalety trybu ciemnego

Oprócz wspomnianej powyżej ochrony wizualnej również zmniejsza zmęczenie oczu spowodowane światłem białym emitowane przez nasze ulubione urządzenia, a badania naprawdę udowodniły, że białe piksele zużywają więcej baterii niż ciemne.

Ponadto wykazano również, że użytkownicy, którzy konsumują dużą ilość treści multimedialnych, wolą zajmować się tą funkcją, ponieważ widzimy, że platformy strumieniowe, takie jak Netflix czy HBO Go, używają jej.

TikTok i tryb ciemny

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe, logiczne jest, że TikTok zacznie rozwijać tę funkcję, pamiętaj o tym to aplikacja w całości poświęcona treściom multimedialnymDlatego jest bardzo możliwe, że jego użytkownicy skłaniają się w stronę trybu ciemnego, który zapewnia im komfort podczas długotrwałego użytkowania.

Twórcy omawianej aplikacji zaczęli testować tę funkcję od stycznia 2020 roku, początkowo była dostępna tylko dla niektórych użytkowników, jednak dziś w najnowszej aktualizacji funkcja jest teraz dostępna dla wszystkich urządzeń.

Aktywuj funkcję trybu ciemnego w TikTok

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to wejść na swoje konto TikTok, a następnie uzyskać dostęp do swojego profilu, wybierając „I” (możesz go znaleźć w prawym dolnym rogu ekranu głównego), a następnie musisz nacisnąć trzy pionowe kropki, aby wyświetlić więcej opcji i tak dalej wejdź do menu o nazwie „ustawienia i prywatność”.

Następnie wystarczy wybrać opcję „ogólną”, tam znajdziesz bardzo poszukiwany „tryb ciemny” wybierz tę opcję i dzięki temu pomyślnie aktywujesz funkcję, ważne jest, aby podkreślić, że aktywacja tej opcji nie ma to wpływu na działanie aplikacji, możesz z niej korzystać jak zwykle.

Ciekawostką jest to istnieje możliwość, że ta funkcja zostanie aktywowana automatycznie po wejściu do Tiktok Jeśli Twoje urządzenie mobilne ma to w swoich ustawieniach i wcześniej ją aktywowałeś, należy zauważyć, że nie wszystkie urządzenia mają tę opcję, ale zawsze możesz ją zweryfikować.

Żeby sprawdzić czy posiadasz tę funkcję wystarczy przejść do ustawień lub konfiguracji, wybrać „screen” to przekieruje Cię do sekcji gdzie możesz zobaczyć opcję „tryb ciemny” należy ją zaznaczyć i aktywować i to wszystko . będziesz już mieć tryb ciemny w całym telefonie. Jest to szybki i naprawdę prosty proces, nawet w niektórych urządzeniach można go zaprogramować tak, aby był aktywowany tylko w określonych ustalonych przedziałach czasu.

telefon z aplikacją tiktok

W każdym razie funkcja trybu ciemnego poza użyteczną, jest bardzo wygodna i pozwala użytkownikowi zrelaksować się podczas spędzania czasu w swoich ulubionych sieciach społecznościowych, w tym Tiktok, a TikTok jest bardzo popularny, pozycjonując się obok takich świetnych, jak Instagram czy Facebook (który ma również funkcję „trybu ciemnego”), jak większość obecnych aplikacji .