Skip to content

Jak szybko i łatwo odinstalować Adobe Flash Player z komputera z systemem Windows Windows

28 de lipiec de 2021

Adobe Flash Player to aplikacja, którą można zakwalifikować jako dodatek do przeglądarki, który odpowiadał za odtwarzanie plików multimedialnych w obrębie samej przeglądarki, także wśród jej funkcji było odtwarzanie plików w formacie SWF.

Obecnie jest to przestarzała aplikacja, nieobsługiwana i zastąpiona wbudowanymi funkcjami HTML5. Możliwe, że nadal masz w swoim systemie ślady tego dodatku, który towarzyszył nam przez wiele lat, ale dzisiaj konieczne jest całkowite usunięcie z różnych powodów, w tym bezpieczeństwo Twojego systemu.

Z jakich miejsc można odinstalować Flash Playera?

W tym poście pokażemy Ci dwa skuteczne sposoby, z których możesz całkowicie odinstalować Flash Playera z systemu bez pozostawiania po nim śladu.

W panelu sterowania

W zależności od używanej wersji systemu operacyjnego przejdź do panelu sterowania swojego systemu, a następnie przejdź do sekcji programów i funkcji, poszukaj opcji „Odinstaluj programy”, a następnie pojawi się lista wszystkich programów, które masz w na komputerze, zlokalizuj Adobe Flash Player i kliknij przycisk „Odinstaluj”. Aby dezinstalacja się powiodła, musiałeś zamknąć wszystkie programy używające tego dopełnienia, jak na przykład wszystkie przeglądarki internetowe. Kreator dezinstalacji systemu Windows poprosi o potwierdzenie, czy chcesz to zrobić, wybierz opcję „Tak” i postępuj zgodnie z instrukcjami.

Z deinstalatora programu Flash Player

Często zdarza się, że tradycyjna dezinstalacja programu Flash Player może nie działać poprawnie, lub może być ślad po nim w naszym systemie, więc firma Adobe stworzyła własnego kreatora dezinstalacji, aby zapewnić odinstalowanie roota każdego rekordu programu.

Aby go uzyskać, musisz wejść w następujący link: Deinstalator Adobe Flash Player. Automatycznie rozpocznie się pobieranie programu, zapisz go w lokalizacji, którą pamiętasz.

Po zakończeniu pobierania zamknij wszystkie obecne przeglądarki i uruchom dezinstalator. Jeśli pokażę ci wiadomość „Czy chcesz zezwolić następującemu programowi na wprowadzanie zmian na twoim komputerze?”, odpowiedz „Tak” i postępuj zgodnie z instrukcjami kreatora.

odinstaluj programy z komputera

Zaleca się również usunięcie wszystkich plików tymczasowych, które mogły pozostać w systemie, w tym celu należy przejść do startu systemu, a następnie poszukać opcji „Uruchom” i w oknie, które się otworzy, wklej następujący wiersz bez cytaty „C: Windows system32 Macromed Flash”, naciśnij przycisk „OK”, a otworzy się okno z niektórymi folderami o różnych nazwach, musisz usunąć całą zawartość tego folderu, wybrać wszystkie elementy i nacisnąć klawisz „Del”. Dzięki temu powinieneś usunąć całą resztę Flash Playera z komputera. Uruchom ponownie system i voila.

Co może się stać, jeśli program zostanie odinstalowany?

Odinstalowanie tego programu wyeliminuje również możliwość otrzymania cyberataków przez wirusy lub exploity, które mogą wykorzystać brak zabezpieczeń, aby dostać się do naszego systemu, więc odinstalowanie go sprawi, że nasz system będzie trochę bezpieczniejszy.

Jak zastąpić Adobe Flash Playera?

Migracja trwa od kilku lat funkcji, które ten program wykonywał, integrując je w innych bezpieczniejszych formatach i dając nieco większą kontrolę w rękach programistów

HTML 5

Standard internetowy HTML5 nie wymaga tradycyjnej aktywacji „wtyczek”, ponieważ cała zawartość multimedialna jest zintegrowana z tym samym kodem źródłowym strony, którą zawiera. Audio, wideo i wszelkiego rodzaju elementy plików multimedialnych są używane natywnie, stosuje się w tym również warstwę graficzną o nazwie Canvas, więc dodatkowe uzupełnienie nie jest konieczne do odtwarzania wspomnianych plików, pracy, którą Flash wykonał Player.

internetowy html5

Wyeksportowana animacja

Cały ten ruch spowodował, że projektanci stron internetowych zaczęli używać eksportowanych animacji, co jest niczym innym jak tworzeniem animacji w zewnętrznym programie do edycji wideo, takim jak Adobe After Effects i wyeksportuj go w pliku z rozszerzeniem .SVG (Scalable Vector Graphics), czyli grafiki wektorowe, których rozmiar można zmieniać, mogą być animowane lub statyczne. Ponieważ są one oparte na formacie XML (Extensible Markup Language), są otwartym standardem i mogą przechowywać dowolny rodzaj informacji, a także są kompatybilne z praktycznie wszystkimi istniejącymi obecnie przeglądarkami.

Cała ta kombinacja plików pozwoliła programistom na swobodniejsze tworzenie wszelkiego rodzaju animacji w kodzie ich stron internetowych bez konieczności korzystania z dodatkowych odtwarzaczy multimedialnych, więc teraz skupiamy się na jakości animacji a nie w zgodności z nim.

Co się stanie z grami korzystającymi z Flasha?

Kiedy Flash Player przestał być wspierany, wszystkie gry korzystające z tej wtyczki były zagrożone zniknięciem, ponieważ nie miały odtwarzacza, który umożliwiałby ich interpretację dla użytkowników, ale inicjatywę społeczności użytkowników i programistów dał możliwość, że te gry przetrwają, ponieważ są uważane za bardzo cenne jako część historii i ewolucji gier wideo.

Ta inicjatywa nazywa się Flashpoint i zebrał już ponad 38 000 gier i 2500 animacji flash, ta inicjatywa współpracuje z programem uruchamiającym typu open source, w którym możesz mieć dostęp do całej biblioteki gier w trybie offline.

dołącz do naszego kanału telegram