Skip to content

Jak stworzyć portal do Netheru w Minecrafcie — przewodnik krok po kroku

5 de sierpień de 2021

Nether jest bardzo przydatny w grze Minecraft, jest przydatny do transportu i zdobycia przedmioty jeszcze potężniejsze niż diament. Aby wydobyć jak najwięcej z odkrywania swojego świata, musisz nauczyć się, jak do niego dotrzeć, tutaj powiemy ci wszystko.

Czym jest Nether w świecie gry Minecraft?

Wszechświat Minecrafta można podzielić na 3 wymiary: Overworld, Nether i End. W nich gracz może uzyskać różne ulepszenia swojego ekwipunku, nowych wrogów do walki lub handlu oraz wszelkiego rodzaju faunę i florę.

Nether jest na tym świecie paralela do idei piekła, będąc miejscem z rzekami i oceanami lawy i magmy. Ponadto zawiera duchy, byty ognia (kostki ognia i magmy), zaginione szkielety (więdły) i wielu innych wrogów.

Z drugiej strony bardzo interesujące jest podróżowanie do Netheru po przydatne materiały do ​​mikstur, a także mityczny materiał Netherite, który ma twardość wyższą niż diament. To pozwoli graczowi lepiej przygotuj się na to nieprzyjazne środowisko i twoje przygotowanie do finału.

Jaka jest funkcja portali Netheru?

Aby podróżować do różnych wymiarów gry, gracze muszą przejść przez magiczne portale. W przypadku Netheru gracz musi stworzyć własną, może nawet stworzyć kilka.

Jest to bardzo przydatne, ponieważ podróżowanie przez Nether jest 8 razy szybciej niż podróżowanie po Świecie. Oznacza to, że możemy stworzyć system portalowy, który pozwala nam podróżować na duże odległości w Overworld, bez konieczności pokonywania przeszkód na ziemi.

Materiały potrzebne do stworzenia portalu do Nether

Portale Netheru są zbudowane z jednego materiału, obsydian. Nie jest to trudne do zdobycia, trudno będzie go wydobyć z miejsca, w którym się znajduje. Z tego powodu przy tworzeniu portalu będziemy potrzebować:

  • Wiadro wody
  • Jeden diamentowy kilof (3 diamenty i dwa drewniane kije)
  • Zapalniczka (krzemień i stal)
  • Basen lawy (co najmniej 10 bloków lawy)

Pierwszą rzeczą, którą musimy zdobyć, jest lawa. Ponieważ lawa jest trochę trudna do znalezienia na powierzchni, najlepiej zejść w naszej ulubionej kopalni, aż znajdziesz sporą sadzawkę.

Następnie naszym wiaderkiem, które wcześniej napełniliśmy wodą, wylejemy blok wody tak, aby rozpłynął się po powierzchni bloków lawy. Ale już musimy wydobywać obsydianowe bloki które pojawiły się z diamentowym kilofem.

Musimy być bardzo ostrożni przy jego wydobywaniu, ponieważ po wydobyciu blok może spaść na lawę, która jest pod nim. i zgubić się na zawsze.

Jak stworzyć te portale w Minecrafcie?

Dolny wymiar w Minecraft

W przeciwieństwie do portali do Końca, portali do Nether można stworzyć w trybie przetrwania. Jednak sposób tworzenia w trybie kreatywnym jest podobny.

W trybie kreatywnym

Tutaj będziemy mieli możliwość znalezienia obsydianowych bloków inwentarz w trybie kreatywnym. Musimy tylko zbudować prostokąt z obsydianu o długości 4 bloków i wysokości 5 bloków (w sumie 14 bloków).

Alternatywnie, podobnie jak bloki ognia, fioletowe wnętrze portalu można znaleźć jako pojedynczy blok. Można to wykorzystać do portale dekoracyjne o różnej wielkości.

W trybie przetrwania

W trybie przetrwania wydobycie tych bloków nawet najlepszym zaczarowanym kilofem, jaki możemy zdobyć bez chodzenia do Netheru, zajmuje dużo czasu wydobądź wszystkie 14 obsydianowych bloków. Aby ułatwić życie, wykopiemy tylko 10.

Następnie musimy zrobić prostokąt o długości 4 bloków na 5 wysokości. Różnica polega na tym, że rogi naszego portalu nie będą obsydianowe, te segmenty portalu można zastąpić dowolnym innym blokiem, aby zaoszczędzić materiał.

Jak mogę aktywować mój portal, jeśli to już zostało zrobione?

Po utworzeniu portalu do Netheru musimy „podpalić” jedną z wewnętrznych stron portalu naszą zapalniczką (klikając prawym przyciskiem myszy). Po uruchomieniu portalu możemy wysłać zwierzęta lub wejść sami.

lżejszy do aktywacji portali w minecrafcie

Pamiętaj, że podobny portal pojawi się w Netherze, z którego wyjdziesz, i to może być wyłączony przez eksplozje jak duchy. Z drugiej strony usunięcie jednego z 10 głównych bloków z portalu spowoduje zamknięcie portalu.