Skip to content

Jak stworzyć pikselowe obrazy lub zrobić efekt pikselowy za pomocą Photoshopa – Pixelate Photos

1 de lipiec de 2021

Pikselowanie obrazu to jedna z najprostszych i najbardziej praktycznych rzeczy Co możemy zrobić, aby zachować naszą prywatność lub po prostu natychmiast uniknąć rozpoznania.

Te małe kolorowe kropki, które rozmywają część lub całość obrazu, ukrywanie szczegółów z widoku które mogą być kompromitujące lub takie, których autor fotografii nie chce, abyśmy widzieli, np. wizerunek na dokumencie tożsamości lub nazwiska.

Zasadniczo proces pikselowania obrazu polega na powiększeniu pikseli określonej części zdjęcia, piksele to minimalna jednostka informacji na obrazie a kiedy te piksele są powiększone, obraz traci ostrość i rozdzielczość, co powoduje, że nie jesteśmy w stanie zobaczyć części obrazu, która została poddana obróbce.

Media często używają programów do wycinania lub umieszczania informacji ze zdjęciami lub pikselowanymi obrazami, zwłaszcza tymi, które są poświęcone wiadomościom, pikselują pewne obrazy, aby przechowywane przez nie informacje nie były wyraźnie widoczne. To może być powód, dla którego tak wielu użytkowników jest zainteresowanych nauką jak sami mogą pikselować swoje obrazy Nie ma problemu.

Jeśli chcesz nauczyć się pikselowania obrazów, pierwszą rzeczą, o której musisz pamiętać, jest to, że chociaż istnieją różne programy, za pomocą których możesz to zrobić, Photoshop jest prawdopodobnie najlepszym z nich.

Dzięki tej aplikacji, którą można pobrać z jej oficjalnej strony internetowej i która zapewni Ci okres próbny, możesz pikselowanie lub kolażowanie dowolnego obrazu w mniej niż 1 minutę bez konieczności posiadania zaawansowanej wiedzy, dzięki czemu nie będziesz tracić czasu.

Dzięki Photoshopowi możesz nie tylko ukryć część obrazu, ale także możesz poprawić obraz, umieszczając lub usuwając części obrazu, aby poprawić prezentację jako taką.

Jak pikselować obraz za pomocą Photoshopa

Cóż, zaczynając od tego samouczka, przede wszystkim musimy zaznaczyć, że chociaż istnieje wiele wersji Photoshopa i są one nowsze, są również bardziej kompletne, w tym przypadku w szczególności pokażemy, jak to zrobić to w Photoshop CS3, ponieważ jest to jedna z najłatwiejszych wersji dostępnych w Internecie. Zresztą w wielu wersjach po tym, co istnieje, kroki, które należy wykonać, są naprawdę podobne.

  • Zakładając, że masz już zainstalowany program Photoshop na swoim komputerze, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to wybrać obraz, który chcesz pikselować, a następnie otworzyć go za pomocą tego programu do edycji treści jako zdjęcia lub podobne.
  • W tym celu musisz iść do Plik, Otwórz, Tak Wybierz katalog w którym znajduje się obraz, a następnie konkretny obraz, który Cię interesuje.
  • Następnie musisz przejść do to Zakładka Warstwy, który znajduje się w prawej dolnej części ekranu, klikając tam prawym przyciskiem myszy, aby uzyskać dostęp do niebieskiej miniatury obrazu, wybierając opcję Zduplikowana warstwa.
  • Od tego momentu będziemy pracować z warstwą wypełnioną kolorem niebieskim, a nie z oryginałem.
  • Następną rzeczą będzie wtedy przejście do narzędzia Rectangular Marquee, które znajduje się w lewej górnej części ekranu
  • Już wybrane, zaznaczymy obszar, który chcemy pikselować obraz
  • Po zaznaczeniu obszaru będziemy Filtr, a my wybieramy opcję Piksele, a potem dajemy Mozaika
  • Otworzy się nowe okno, w którym zobaczysz, jak wygląda pikselowany obraz, jeśli masz aktywną opcję Podgląd
  • Zapisz zmiany, z Plik, Zapisz, a będziesz miał pikselowany obraz, jak chcesz

pikselowanie z photoshopem

Jak pikselować obraz za pomocą mozaiki Photoshop

W jednym z poprzednich kroków wskazaliśmy, że funkcja Mosaic jest jedną z najczęstszych podczas pikselowania obrazu. W każdym razie musisz wiedzieć, że są też inne, za pomocą których możesz spersonalizować swoje obrazy. Zobaczysz, że w opcji Pixelate jest więcej alternatyw, więc możesz się nimi trochę pobawić, jeśli chcesz osiągnąć inne wyniki niż poprzednie.