Skip to content

Jak stworzyć lub stworzyć farmę wieśniaków w Minecraft – tworzenie wieśniaków (przykład)

27 de luty de 2021

Minecraft to gra wideo wydana 17 maja 2009 roku, stworzona przez Markusa Perssona (znanego jako Notch). To jest wolny świat, gdzie użytkownicy mogą odkrywać i budować wszystko. Dzięki temu możesz tworzyć własne światy za pomocą niszczenia lub wprowadzania bloków z różnych materiałów. Możesz także stworzyć lub stworzyć farmę wieśniaków.

Co oznacza Minecraft?

Nazwa Minecraft powstała z połączenia 2 słów (Mine and Craft), które w języku angielskim odnoszą się do kopać lub kopać i budować odpowiednio. Nazwa mówi nam więc, że głównym celem gry jest odkrywanie, wydobywanie, zbieranie materiałów i budowanie, co tylko zechcemy.

Jak grasz w Minecrafta?

Gra charakteryzuje się rzemiosłem różne materiały konstrukcyjne Są ludzie, którzy są oddani tworzeniu wioski wieśniaków w Minecrafcie, ale tworzenie farm to powszechny sposób na zdobywanie zasobów. Muszą być one zbudowane w określony sposób, aby zapobiec ucieczce wieśniaków, nadmiernemu rozmnażaniu lub obniżaniu ceny materiału.

To dostępne na wielu platformachMożesz pobrać i zainstalować bezpłatną najnowszą wersję gry Minecraft na PC. Chociaż istnieją również wersje, możesz pobrać i zainstalować Minecraft na Androida i iOS całkowicie za darmo.

Jak stworzyć farmę wieśniaków w Minecraft?

Dla stworzyć farmę dla wieśniaków, musimy użyć marchewki lub ziemniaki, ponieważ ich wynik jest szybki; będziemy również potrzebować: szkła, wody, ziemi, bloków roboczych, kompostownika, stołu roboczego, płyty, plakatów, luków, łóżek, pochodni, wagonów, szyn lub szyn, szyn z napędem i mieszkańców wsi.

Najpierw lokalizujemy miejsce oddalone o 70 przecznic każdej wioski na środku lądu umieściliśmy wodę i zapadnię; następnie układamy ziemię orną wokół wody w obszarze 9×9 bloków z każdej strony, do tego używamy ziemi i narzędzia do motyki lub sierpa.

Wybraliśmy dwie strony obszaru, aby umieścić podłogę z bloków 9×2, miejsce, w którym zmieszczą się łóżka mieszkańców wioski i ułożone w grupy po 2, patrząc od strony poduszek; następnie będziemy kopać, aby zrobić miejsce startuW tym celu zaczynamy od otworu 3×1 w ziemi po bokach łóżek.

buduj bloki w grze Minecraft

W obu okopach kopiemy 3 bloki głęboko; i łączymy je, aby uzyskać podziemny kanał, przez który będzie przepływać woda i gdzie będą znajdować się plakaty; Po jednej z tych dwóch stron zbudujemy wyjście ładunków na powierzchnię. Również drugi kanał wodny prostopadły do ​​pierwszego bloku na wysokości 1 (skrzyżują się na końcu).

Ideą podziemnych kanałów jest stworzenie strumienia woda, gdzie ładunek się zsunie do rogu wyjścia. Pozwoli to również uniknąć przeludnienia; Ważnym szczegółem jest umieszczenie latarki na końcu kanałów i przed opuszczeniem gospodarstwa. Zapobiegnie to przedostawaniu się niechcianych mobów.

Musimy umieścić kompostownik w jednym z obszarów, które wyznaczamy na łóżka; a na drugim stole roboczym, na obu przedmiotach wprowadzamy szklankę, aby wieśniacy nie mogli się wspiąć i uciec; Teraz kładziemy płyty lub płyty jeden poziom nad otworami łączącymi się z podziemnymi kanałami i zakładamy na nie włazy.

Dzięki temu wysyłka przesyłek odbywa się automatycznie umieścimy zasilane szyny tuż za skrzyżowaniem kanałów wodnych, a następnie normalnymi pasami, aż do celu (centrum handlowego lub farmy żelaza); wagon oczywiście będzie środkiem transportu, który będzie poruszał się po szynach.

Teraz użyjemy szkła lub kryształu, do tego kilka szklanek musi zostać wykonanych lub wykonanych w Minecrafcie. Następnie umieścimy je wokół pól uprawnych montujemy kryształy na wysokości 2 bloków ogrodzić gospodarstwo.

W każdym rogu dodajemy 5 bloków dodatkowe w pionie, pełniące funkcję kolumn i podpierające dach farmy; więc wieśniacy nie uciekną, ani też nie zmienią się w czarownice, gdy uderzy piorun.

Na koniec umieszczamy 2 wieśniaków a my wypełniamy Twoje zapasy marchewką lub ziemniakami (tylko jeden rodzaj na farmę). Wieśniacy będą mieli dzieci, a gdy będą się poruszać, wpadną w zapadnię; w ten sposób automatycznie kontrolując liczbę mieszkańców wioski.