Skip to content

Jak stworzyć lub stworzyć efekt „ hologramu lub holografii ” w Photoshopie

16 de kwiecień de 2021

Stwórz efekt Hologramu w Photoshopie Zawiera kilka narzędzi jednocześnie, jest rodzajem efektu, na który składa się wiele działań w ramach programu. Każdy, kto chce stworzyć efekt holograficzny w Photoshopie, może to zrobić łatwo, ale z poświęceniem.

Jeśli słyszałeś o tym efekcie i chcesz wypróbować narzędzia zawarte w procesie, a wraz z nim zrobić obraz z efektem holograficznym, tutaj przedstawiamy wyjaśnienie. Polega na edycji dwóch nałożonych na siebie obrazów, a stamtąd wywołanie efektu.

Jak stworzyć lub stworzyć efekt „hologramu lub holografii” w Photoshopie?

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest poszukanie dwóch obrazów, jednego dla podstawy lub tła, a drugiego, w którym ciało lub sylwetka osoby. Dla wygody nazwijmy pierwszy obraz 1, a drugi obraz 2.

Teraz zacznijmy od wyboru ciała lub sylwetki (zdjęcie 2); do tego efektu wystarczy uruchom szybką selekcję. Wybierając klawisz W, ślizgamy się po ciele, aż zakryjemy to, co nas interesuje.

Pamiętaj, że aby usunąć część zaznaczenia, której nie chcemy, po prostu kliknij i naciśnij Alt. Wykonując ten krok, wciśniemy Ctrl + J do wykonaj kopię zaznaczenia, tworząc nową warstwę.

Następnie trzymamy mysz z lewym przyciskiem myszy w miejscu, w którym jest napisana warstwa, i przeciągamy zaznaczenie (obraz 2) do innego arkusza roboczego, w którym znajduje się obraz 1. zoptymalizować edycję, naciśniemy Ctrl + T i dostosujemy rozmiar zaznaczenia.

Wszystko to jest konieczne w procesie stwórz efekt holograficzny w Photoshopie; a także odblokowanie warstwy obrazu 2. Następnie procedura obróci się w innym kierunku, z większą liczbą dopasowań i narzędzi do użycia.

Jakie narzędzia i dostosowania należy zastosować, aby uzyskać efekt hologramu w programie Photoshop?

Po tym, co zostało wyjaśnione w poprzednim kroku, ponownie wybierzemy obraz 2, który jest już nałożony. Pójdziemy do „Wybór”, klikniemy „Modyfikuj”, a następnie kontrakt. Ten skurcz należy wykonać zgodnie z rysunkiem które mamy, z pikselami potrzebnymi do uzyskania efektu.

Narzędziem, którego należy teraz użyć, jest filtr, po dokonaniu wyboru klikniemy „Filtry” i przejdziemy do „Rozmycia”, a następnie klikniemy „Rozmycie gaussowskie”. Celem tego filtra jest lekko rozmyć krawędzie obraz 2, będąc w stanie wybrać wartość rozmycia.

Teraz musimy przekształcić nasz wybór w inteligentny obiekt, aby zacząć go używać z tą opcją; tworzenie innych warstw, które będą bardzo przydatne do edycji: dwie dodatkowe warstwy, jedna dla blasku, a druga dla jasności.

Następnie zmienimy tryb widoku danej warstwy (wybór obrazu 2), przekazując ją światło normalne do liniowego; a teraz możemy zastosować filtr „Rozmycie ruchu”.

Następnie weźmiemy warstwę blasku, klikając dwukrotnie, aby rozwinąć okno narzędzia. Tutaj musimy wybrać cel na końcu dla opcja wewnętrznego blasku.

Jakie ustawienia jasności są potrzebne, aby utworzyć hologram w programie Photoshop?

W warstwie blasku musimy wskaż niektóre ustawienia: „krycie” przy 100, „tryb mieszania” przy „Rozjaśnianiu kolorów”, „szum” przy 0, „zmniejszanie się” przy 0 i „zakres” przy 100, z „fluktuacją przy 0.

efekt hologramu w Photoshopie

A teraz przejdźmy do warstwa blasku, klikamy dwukrotnie, a okno Styl warstwy pojawi się ponownie. Klikamy na blask wewnętrzny, a następnie zmieniamy kolor wpisując 002ff; da to lśniący metaliczno-niebieski wygląd.

Następnie przejdziemy do „rozmiaru” i będziemy go zwiększać, aż ciało lub sylwetka staną się bardziej niebieskie. Teraz klikamy wewnętrzną poświatę i wpisujemy 607eff, a następnie klikamy „OK”. I teraz ponownie bawimy się wartością rozmiaru.

Wreszcie dobrze zauważymy efekt hologramu. Po tych wszystkich ustaleniach będziesz mógł zobaczyć w wyborze obrazu plik pożądany efekt holograficzny, który już wygląda jak metaliczny błękit z dużą ilością blasku, a wszystko to dzięki wszechstronności programu Photoshop. Tworzenie hologramu lub efektu holograficznego jest zabawne i interesujące.